Barci facute din bete de chibrit

Prezentari automobile, avioane, vapoare, etc.

Scrie răspuns
obiwan

Mesaj de obiwan » Dum Sep 28, 2008 12:59 pm

Multa munca a prestat Herr Fritz! Acelasi model la scara HO (BR 52.8) de la Liliput:
[Link Removed for Guests].

Desi e un topic pt constructii din bete de chibrit.

Pt Piciu: Nu am boala cu chila falsa, este un element f. uzitat de navomodelisti si confera rezistenta structurii. Chiar daca trece Dunarea pe la Galati si p'aci numa' un amarastean de Somes, am impresia ca te crezi mai navomodelist decat astia de pe dealuri... :grin: Spor la bete de chibrit, ca aveti ce migali!
obiwan

Mesaj de obiwan » Dum Sep 28, 2008 1:08 pm

Si pentru elitisti o fregata de medalie executata de Costy Balca, baiat finutz din Navodari:

[Link Removed for Guests]

:grin: :aplauze: :aplauze: :aplauze: Sper ca acest navomodelist sa ne incante pe parcurs cu multe modele. Voi prezenta pe parcurs aceiasi nava in executie la Cluj.
jeli

Mesaj de jeli » Dum Sep 28, 2008 8:04 pm

ca o mica complectare la nava construita de Costy si expusa de OBI WAN,as veni si eu cu o fotografie mai detaliata.
[Link Removed for Guests].o asemenea nava este foarte dificil de construit,din cauza scarii la care a fost facuta.1:200.nu oricine se baga la asa ceva.si ca sa vedeti ce inseamna o scara 1:200,urmariti si fotografia de jos.
obiwan

Mesaj de obiwan » Dum Sep 28, 2008 8:14 pm

Desi nu avem drept de autor, la vederea ultimei poze multi isi vor da foc la copai, apoi hara-kiri , kuku ruku si seppuku!!!! 8O 8O 8O :grin: :grin: :grin:
tudor_corbul

Mesaj de tudor_corbul » Dum Sep 28, 2008 9:53 pm

Multumesc LDH de link,mi-a dat de gandit(dar sa nu incepem multe proiecte si sa nu facem niciunul) :grin:
In privinta acelor mici corabii am ramas :x ,intradevar rabdare si migala.

Toate cele bune!
LDH

Mesaj de LDH » Lun Sep 29, 2008 9:04 am

tudor_corbul scrie:Multumesc LDH de link,mi-a dat de gandit(dar sa nu incepem multe proiecte si sa nu facem niciunul) :grin:
In privinta acelor mici corabii am ramas :x ,intradevar rabdare si migala.

Toate cele bune!

Eu sper sa nu te "imprastii" in prea multe proiecte si sa le termini pe cele incepute :wink:
Toate cele bune,
LDH
Scrie răspuns

• Advertisement

Înapoi la “Alte categorii de modele”