Propuneri pentru forum.

Anunturi asupra modificarilor ce apar pe forum. Propuneri de imbunatatire a forumului
Scrie răspuns
Horia_Radulescu

Mesaj de Horia_Radulescu » Joi Feb 14, 2008 6:54 pm

lok,

fara a cauta nici un fel de polemica, mi-ar face deosebita placere sa aflu de ce fel de categorie (de ce? de modelisti? de oameni? de cirese? de anvelope auto?) este vorba...

de asemenea, in masura in care termenul "craciunii" defineste pe Mihai si Gabriela Craciun, as dori sa aflu ce legaturi exista intre mine si ei... si in ce masura acestea afecteaza calitatile mele modelistice... :roll:

AS DORI CA ACEST MESAJ SI PRECEDENTUL SA NU FIE NICI STERSE SI NICI MODIFICATE FARA ACORDUL MEU
toate cele bune,
HR
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Joi Feb 14, 2008 7:04 pm

@Horia l-am rugat pe lok sa iti comunice prin PM tot ce are sa iti spuna.
De asemenea tot eu l-am rugat sa isi editeze mesajul, imi pare rau, dar nu se accepta nici un fel de atac la persona pe acest forum.

Sa continuam la subiect cu propuneri utile pentru forum.

Multumesc de intelegere.
Florin - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca
Horia_Radulescu

Mesaj de Horia_Radulescu » Joi Feb 14, 2008 7:08 pm

buna seara tuturor,

imi place sa cred ca sunt un om cu principii si daca scriu acest mesaj, o fac pentru a clarifica anumite aspecte.

am plecat de pe acest forum in urma cu cateva luni in urma unei dispute cu administratorul de atunci legata de etica profesionala si m-am intors acum, la invitatia amicilor si colegilor de hobby de la Cluj fara nici un a priori, cu singurul scop, asa cum am mai scris-o, de a ajuta, de a informa si de a merge inainte intr-un sprit de colaboare si cooperare uitand trecutul; am venit aici sa impartasesc cate putin din experienta mea, nu ca sa ma impun ci ca sa subliniez inca o data ca in ciuda distantei mare fata de Romania fac parte dint-o comunitate, cea a modelistilor feroviari romani si ca incerc sa fac - si pana acum cred ca am reusit, sa avanseze si sa fie recunoscut modelismul in aceasta tara.

de aceea consider ca reactia de mai devreme din partea unui user vechi si confirmat al acestui forum si pe care, desi nu il cunosc, il stimez pentru cunostintele si realizarile sale, ma socheaza si ma intristeaza foarte tare. faptul ca m-am intors nu trebuie sa-i faca pe altii sa plece, suntem aici ca sa ne ajutam unii pe altii.

va urez o seara placuta si va stau mai departe la dispozitie,
H
Horia_Radulescu

Mesaj de Horia_Radulescu » Joi Feb 14, 2008 7:09 pm

multumesc, Florin.

sper ca mesajul meu dinainte sa clarifice situatia ;)

o seara buna,
H
grandpagscout

Mesaj de grandpagscout » Joi Feb 14, 2008 7:19 pm

Salut!

Chestia cu ultimele mesaje mi se pare utila, dar nu in locul ei actual, daca am putea sa o punem undeva sus, sau jos dar in pozitia actuala este chiar o pierdere inutila de spatiu.
Toate cele bune!
Nagy Gabriel
[Link Removed for Guests]
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Joi Feb 14, 2008 7:22 pm

Foarte pe scurt pentru ca nu am timp (lucrez la forum), ma bucur ca putem trece peste asemenea situatii care nu sunt utile nimanui, nu ne intereseaza ce a fost ci doar ce putem face impreuna pentru pasiunea comuna.

vorba lui Sandy, pana ajungem la plafon, mai sunt turbulentele de la decolare :)

Seara faina!
tyco

Mesaj de tyco » Joi Feb 14, 2008 7:24 pm

Salut! Am o problema legata de forum. nu imi apar in pagina de start sectiunile unde au aparut mesaje noi. Deabia dupa ce intru pe o anumnita sectiune apar iconitele cu mesajele noi la diferite topicuri. Unde este problema?
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Vin Feb 15, 2008 10:29 am

tyco scrie:Salut! Am o problema legata de forum. nu imi apar in pagina de start sectiunile unde au aparut mesaje noi. Deabia dupa ce intru pe o anumnita sectiune apar iconitele cu mesajele noi la diferite topicuri. Unde este problema?
Eu am avut aceasta problema din totdeauna pe acest forum, nu stiu inca din ce cauze, dar aceasta eroare e pe lista, o vom rezolva daca se poate.

ciao.
dimitrov

Mesaj de dimitrov » Lun Feb 18, 2008 8:44 am

Salut "Florinn"......am intentia sa postez un reportaj,dar.......desi este ora 08:38 dimineata,este exasperant cit de incet se deschid paginile...... si acelasi lucru si la inchiderea lor...... De exemplu,la "calea ferata...Sohodol...." al lui "cristi cfr".....am albit.....nu cred sa fie trafic asa de aglomerat la ora asta si azi(luni dimineata).... Daca te necajesc....departe de mine intentia.......Cu sanatate,Daniel M.-Brasov-.
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Lun Feb 18, 2008 8:48 am

Salut,

nu ma necajesti, poti sa imi spui linistit ce probleme ai.

Alte site-uri cum iti merg? Acum 2 zile nici eu nu am putut accesa bine forumul din cauza providerului de net (eram la Alba Iulia), m-am pus apoi pe zapp (are viteza de 15 kb) si a mers ceva mai bine.
Vezi sa nu fie la tine ceva problema, am primit multe semnale pozitive de la membri din tara, legat de functionarea mai buna a forumului pe noul server.
victorian
Consilier Istoric

Mesaj de victorian » Lun Feb 18, 2008 9:03 am

Salutare tuturor, de la Constanta, desi sunt mai departe geografic de serverul din Ardeal, se vede bine! Probabil fiindca sunt si eu tot ardelean ;-)
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Lun Feb 18, 2008 9:08 am

@Victorian ma bucur ca merge bine si la tine :)

Un mic amanunt, desi s-a mai spus, repet, forumul a fost mutat de la Baia Mare la Satu Mare :), deci practic tot in aceeasi zona :).
Ultima oară modificat Lun Feb 18, 2008 9:23 am de către Florinn, modificat 1 dată în total.
Pok

Mesaj de Pok » Lun Feb 18, 2008 9:13 am

ÂŞi eu sunt tot din BraÂşov, pe Romtelecom (Clicknet) Âşi pot să spun că de la noua locaĂžie paginile sunt "citite" mult mai repede.
dimitrov

Mesaj de dimitrov » Lun Feb 18, 2008 9:44 am

.....hmmmm...parca si-a revenit ... Si eu sint pe CLICKNET la ROM+TELECOM....... :-D Sanatate tuturor.....
radubc

Mesaj de radubc » Lun Feb 18, 2008 3:59 pm

Mie imi merge cam incet da' nu-i imposibil de citit.
Sunt curios cum merge in Romania forumul celor de la Comunitatea Trains Romania. Afacerea cu Hostmonster pare destul de buna.
Scrie răspuns

• Advertisement

Înapoi la “Anunturi si propuneri legate de forum”