Bine ati venit !

Intampinarea noilor veniti pe forum - aici ii asteptam sa citeasca regulamentul forumului si sa se prezinte
Scrie răspuns
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Joi Apr 03, 2008 1:29 pm

Salut blueicon,

asta e una din beneficiile forumului, sa intrebi si sa ti se raspunda :).

Bun venit!
Florin - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca
LDH

Mesaj de LDH » Joi Apr 03, 2008 5:36 pm

marius_m scrie:Cum nu exista o rubrica de istorie in modelismul feroviar am sa postez
in continuare ...
Ce vremuri!

Parca-mi aduc aminte de orele de atelier din scoala generala cand profesorul ne invata tot felul de trucuri pentru a reprezenta diferite materiale.

Poate ca totusi ar trebui pus postul lui Marius la diorame, desi el neaga ca asta ar fi fost, dar je zice ca este o macheta iar pentru acele vremuri solutiile de rezolvare sunt inedite.

Poate va mai ganditi ca merita sa nu se piarda informatia printre saluturile de intampinare
Toate cele bune,
LDH
[Link Removed for Guests]
GAGAMENDON

Mesaj de GAGAMENDON » Joi Apr 03, 2008 8:13 pm

alin scrie:
GAGAMENDON scrie:...
In limita cunostintelor mele cit si a timpului disponibil, impreuna cu voi vom ridica si acest forum la nivelul altor forumuri cu acelasi profil!

Deci: Bine v-am gasit

NIKO
Si noi care traiam cu iluzia ca alte forumuri ar trebui sa faca eforturi sa ajunga la nivelul acestuia...
Oricum, bine ai venit!
Da poate ai dreptate. Cred ca m-am orientat dupa numarul de posturi existente. Oricum in general pentru mine prima impresie nu conteaza.

NIKO
Lenz : LZV 100/LH 100/LI 101F Win-Digipet V 8.5.1
LDH

Mesaj de LDH » Joi Apr 03, 2008 9:36 pm

GAGAMENDON scrie:
alin scrie:
GAGAMENDON scrie:...
In limita cunostintelor mele cit si a timpului disponibil, impreuna cu voi vom ridica si acest forum la nivelul altor forumuri cu acelasi profil!

Deci: Bine v-am gasit

NIKO
Si noi care traiam cu iluzia ca alte forumuri ar trebui sa faca eforturi sa ajunga la nivelul acestuia...
Oricum, bine ai venit!
Da poate ai dreptate. Cred ca m-am orientat dupa numarul de posturi existente. Oricum in general pentru mine prima impresie nu conteaza.

NIKO
Pai numarul de posturi nu este relevant ca avem atatia admini si moderatori incat daca fiecare se pune sa sterga cate un post pe ora, in 24 ore ramane forumul curat ca lacrima :-D :-D

Lasand gluma, sigur esti in asentimentul meu, nu numarul de posturi sau al celor inregistrati dau valoare unui forum.

Nu o fi asta cel mai bun, probabil ca nimeni nu are pretentia asta, dar sigur dorim sa ne simtim ca intr-o familie si sa discutam deschis despre pasiunea noastra comuna, sa invatam unii de la altii si, daca se poate, sa invatam si sa ajutam si pe altii.

Asa ca, Niko, fii sigur ca o sa ai de munca pe aici iar laude o sa primesti cand si-o aduce cineva aminte ca trebuie sa mai si laude :grin:

Bun venit in Club!

Am scris cu litera mare Club ca este un Club
Toate cele bune,
LDH
GAGAMENDON

Mesaj de GAGAMENDON » Vin Apr 04, 2008 4:26 pm

Salut LDH

Voi fi alaturi de cei ce doresc informatii (in limita cunostintelor mele)
De laude ce sa mai vorbim. Daca fac o isprava mare ma laud singur :wink:
In general am foarte mult de lucru prin (si pe linga) casa. Dar de multe ori nu am chef de lucru. Atunci nici pentru hobby nu fac mai nimic. De ex. asa am intrat in Clubul vostru!
Deci si lenea e buna de ceva :D

NIKO
Lenz : LZV 100/LH 100/LI 101F Win-Digipet V 8.5.1
ButonEL

Mesaj de ButonEL » Vin Apr 04, 2008 8:12 pm

Salut si bine v-am gasit stimati forumisti!
Sunt Cristian si in primul rand imi cer scuze pentru ca am facut doua postari inainte de a trece pe la rubrica noilor veniti.
Sunt pasionat de modelism feroviar, un incepator in acest domeniu care mi-a aprins flacara tocmai acum cand am schimbat prefixul a treia oara dar stiu ca niciodata nu este prea tarziu.
Sper sa ne intelegem cat mai bine si sa invatam cat mai multe lucruri bune, utile si frumoase.

Cu respect,
ButonEL
LDH

Mesaj de LDH » Vin Apr 04, 2008 8:24 pm

ButonEL scrie:Salut si bine v-am gasit stimati forumisti!
Sunt Cristian si in primul rand imi cer scuze pentru ca am facut doua postari inainte de a trece pe la rubrica noilor veniti.
Sunt pasionat de modelism feroviar, un incepator in acest domeniu care mi-a aprins flacara tocmai acum cand am schimbat prefixul a treia oara dar stiu ca niciodata nu este prea tarziu.
Sper sa ne intelegem cat mai bine si sa invatam cat mai multe lucruri bune, utile si frumoase.

Cu respect,
ButonEL
He, he nu stiu care e a treia dar ce ai pus la canton mi-a placut foarte mult asa ca

Bun venit!
Toate cele bune,
LDH
cosmin78

Mesaj de cosmin78 » Vin Apr 04, 2008 9:00 pm

bine ai venit ButonEl....la butonat

@LDH

a treia...pe unde ai trecut si matale :grin: adeca fo´ treijdeani :-P
Cosmin
LDH

Mesaj de LDH » Vin Apr 04, 2008 9:02 pm

:-D
Toate cele bune,
LDH
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Sâm Apr 05, 2008 5:46 pm

Bun venit ButonEL!

Bun venit si pentru Romeomanciu si pentru stormcry26
ButonEL

Mesaj de ButonEL » Sâm Apr 05, 2008 10:15 pm

Multumesc tuturor pentru calduroasa primire! :D
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Lun Apr 07, 2008 8:34 am

sandy scrie:Salutare,
Va rog la modul cel mai ferm sa incetati aceste discutii aici sau sa le mutati in alta parte!

Aceasta este o rubrica de "Bun venit",nicidecum una de discutii pe marginea liniei pentru care avem sectiune speciala.

Dorim cu totii ca acest forum sa ramina unul civilizat si comentariile "de tribune" indiferent daca sint juste sau nu ,nu isi au locul aici.

Sint sigur ca ati inteles mesajul meu si va multumesc pentru intelegere.
sandy
Salutare.

nu mai am de adaugat nimic la ceea ce a zis Sandy, doar va anunt ca mesajele care nu au legatura cu acest subiect s-au mutat la groapa ecologica.

Deasemenea, aveti la dispozitie subiectul de [Local Link Removed for Guests], dar nici acolo nu vom accepta discutii fara rost si fara argumente care nu ajuta cu nimic pe nimeni.

Sa revenim la ale noastre!
CotyRC6

Prezentare CotyRC6

Mesaj de CotyRC6 » Lun Apr 07, 2008 6:09 pm

Stimati forumisti si colegi de "suferinta" , va salut.
Ma numesc Cornel si sunt proaspat inscris in randurile membrilor acestui forum. Am fost, sunt si voi fi indiferent de varsta un copil atras de trenulete. Infectarea cu acest virus s-a produs pe la 7-8 ani, si timp de vreo 20 de ani am fost purtator fara sa-mi dau seama. Pe la vreo 35 de ani, plimbandu-ma prin magazinul Unirea, virusul a luat-o razna, asa ca iata-ma in randurile pasionatilor in acest domeniu. Bine v-am gasit.
Cu stima, Cornel.
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Lun Apr 07, 2008 7:23 pm

Bun venit in randurile noastre Cornel!
CotyRC6

Mesaj de CotyRC6 » Lun Apr 07, 2008 9:59 pm

Multumesc de urare. Succes in tot ce realizati in Cluj. Am urmarit de multe ori pe forum realizarile pasionatilor din Cluj. Toata stima mea pentru tot ce ati realizat.
Cornel
Scrie răspuns

Înapoi la “Bun venit pe forum ! Citeste aici inainte sa mergi mai departe!”