Bine ati venit !

Intampinarea noilor veniti pe forum - aici ii asteptam sa citeasca regulamentul forumului si sa se prezinte
Scrie răspuns
LDH

Mesaj de LDH » Lun Ian 07, 2008 9:49 pm

tudor_corbul scrie: LDH tare mar incanta niste concursuri adevarate.Dar de exemplu e fiind la cercul de Navomodelism nu am participat la nici un concurs adevarat ci numai la asa zisele "DEMONSTRATII".
Pai nu depinde decat de voi, cei de la palat, sa organizati concursuri adevarate.
Cine va opreste?
Ma uit la automobilistii de la palatul din Bucuresti si vaz ca, numai in doua luni, au organizat doua concursuri pentru automodele Rc 1/28 On Road.
Deci se poate.
E drept ca voi trebuie sa asteptati dezghetul dar pana atunci va puteti pregati.

O sa va para rau mai tarziu ca nu ati profitat de posibilitatile pe care le aveti, asta minime asa cum sunt, si nu ati incercat sa faceti mai mult.

Expo au fost la AlbaIulia si la Brasov ca la Bucuresti nu am auzit desi multi se bat cu pumnii in piept ce multe au facut 8O si, mai ales, cate fac 8O pentru modelismul feroviar, adica CANCI :lautar:
Toate cele bune,
LDH
[Link Removed for Guests]
tudor_corbul

Mesaj de tudor_corbul » Lun Ian 07, 2008 9:59 pm

LDH desi Iasi este un oras mare cred ca tot ce tine de modelism a murit :( Acum a mai rasatir o speranta.Un domn ce a deschis un magazin de modelism incearca sa adune toti modelistii(aero,navo si auto) pentru a forma o echipa a Iasului si poate ceva mai mult.Deci mai sunt sperante.
Insa la Palatul copiilor tot modelismul a murit.Profesorii sunt intradevar oameni deosebiti si pasionati dar pur si simplu nu au cu cine sa organizeze.Cred ca la cercul de navomodele nu sunt mai mult de 4-5 copii(si aici nu exagerez deloc)printre care acesti 4-5 copii sunt si eu.
Aici cu ce sa mai faci acitivitati cand nu mai exista catusi de putin interes in modelism.Sunt cativa pasionati dar asa cum zice si proverbul "Cu o floare nu se face primavara".
LDH

Mesaj de LDH » Lun Ian 07, 2008 10:46 pm

tudor_corbul scrie:Profesorii sunt intradevar oameni deosebiti si pasionati dar pur si simplu nu au cu cine sa organizeze.Cred ca la cercul de navomodele nu sunt mai mult de 4-5 copii(si aici nu exagerez deloc)printre care acesti 4-5 copii sunt si eu.
Aici cu ce sa mai faci acitivitati cand nu mai exista catusi de putin interes in modelism.Sunt cativa pasionati dar asa cum zice si proverbul "Cu o floare nu se face primavara".
Pai ai reusit, in trei fraze sa sustii si sa te contrazici in acelasi timp.

Pai daca sunt pasionati printre voi cei ... cu tine 5, profesori deosebiti, exista un loc unde va puteti aduna invata si lucra se cheama ca sunteti ceva mai mult decat "O floare" dar va lipseste ceva.
Asteptati ca "nenea" cu magazinul sa va adune cand voi sunteti, intelegi ca sunteti, adunati intr-un cerc navo si celelalte si atunci aveti nevoie de ceva ca sa faceti treaba.
Este drept ca pe vremea mea materialele erau de la palat dar ce mai conteaza asta cand aveti cine sa va spuna ce si cum sa faceti in materie de modelism, de care o fi el.
Nu stiu daca se platesc taxe la palat dar si asa si tot este ceva sa ai un atelier, o masa unde poti lucra, o camera unde va puteti aduna sa schimbati impresii, sa va invete cineva.

Altii platesc bani pentru privilegiul de a avea unde sa se adune si nu sunt putini.

Sa fie un picior in fund ce va trebuie :-P

Ca daca tot vorbim in zicatori si proverbe stii ce se spune si despre piciorul in fund.

In concluzie: baza exista, membrii sunt, cadre didactice aveti, ce pisici va mai trebuie?
Toate cele bune,
LDH
silviu20061

Mesaj de silviu20061 » Lun Ian 07, 2008 11:18 pm

Bine ati venit si va asteptam sa va desfasurati in voie pe forum ,incercam sa va raspundem la ce nelamuriri aveti .
Pasinea mea:Trenulete Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY
tudor_corbul

Mesaj de tudor_corbul » Mar Ian 08, 2008 10:21 am

Da deci am inceput sa ma contrazic de unul singur :-D
Sincer LDH habar nam ce ne trebuie,dar un picior in fund sigur ne trebuie.Ma intreb doar daca o sa aiba efect? :grin:

Toate cele bune!!
INVICTUS

Mesaj de INVICTUS » Mie Ian 09, 2008 8:47 am

Excelent raspuns CCRonan, ca sa dam Cezarului ce e al Cezarului, pentru prima parte, partea a doua, in traducerea general acceptata, spune cam asa: "Cel în stare a face rău e de temut Âşi în lipsă".

Multumesc celor care ne-au adoptat imediat, cu mentiunea pentru

Lok: pe planeta mea a fi inginer e semn de inteligenta superioara, nicidecum de amarastenie. 8)
Bis vincit, qui se vincit in victoria, qui obesse pote, timetur, cum etiam non adest.

Publilius Syrus
LDH

Mesaj de LDH » Mie Ian 09, 2008 3:11 pm

INVICTUS scrie:Lok: pe planeta mea a fi inginer e semn de inteligenta superioara, nicidecum de amarastenie. 8)
Ei, asta inseamna ca mai avem unul de partea noastra ce nu se aliniaza la zicala:

"Fii destept ca tara geme de ingineri" :grin:
Toate cele bune,
LDH
eduard

Mesaj de eduard » Joi Ian 10, 2008 6:52 pm

SALUT, ptr a fi in ton cu ce se doreste pe acest site, iata-ma, ma numesc Astilean Eduard, sunt din Sf Gheorghe, judetul Covasna. am 35 ani asa ca la varsta asta nu mai este prea mult de adaugat, pasiune curata, cultivata cu atentie si se pot face lucruri frumoase. L-am cunoscut pe concitadinul meu Szeles Joszef (cred ca multi se inclina la auzul numeului sau) de la care am multe de invatat.
Sa auzim de bine si fiind la inceput de an va doresc un an plin de impliniri, satisfactii si reusite.
Pok

Mesaj de Pok » Joi Ian 10, 2008 6:58 pm

Bine ai venit. Să auzim numai de bine!
060-EA

Mesaj de 060-EA » Joi Ian 10, 2008 7:05 pm

Bine ai venit Eduard
Daca esti din Sfantu Gheorghe banuiesc ca nu ai pierdut editiile Cupei Mocanita :grin:
Clubul Feroviar CRISANA
---[Link Removed for Guests]---
--[Link Removed for Guests]--
-[Link Removed for Guests]-
rally

Mesaj de rally » Joi Ian 10, 2008 7:44 pm

Salut Eduard si Bine ai venit !!!
Orice informatie legata de pasiunea noastra comuna e bine venita .
Te asteptam sa postezi realizarea...modelistica, cea mai draga tie .
rally
In doar 4 ani, modelismul romanesc nu mai gangureste, vorbeste chiar limbi straine !
eduard

Mesaj de eduard » Joi Ian 10, 2008 7:48 pm

mare pacat ca momentan nu se mai tin, sotia lui nea Jozsi (sufletul acestei manifestari) este grav bolnava si a decis sa nu se mai ocupe, cel putin pentru o perioada
LDH

Mesaj de LDH » Joi Ian 10, 2008 8:02 pm

Salve Eduard si bun venit in lumea "nebuna", asa o considera altii, a modelistilor
Toate cele bune,
LDH
eduard

Mesaj de eduard » Joi Ian 10, 2008 8:07 pm

multumesc celor care mi-au scris, din timpul scurt de la care am postat, sper sa fie o ....colaboare indelungata
silviu20061

Mesaj de silviu20061 » Joi Ian 10, 2008 8:09 pm

Bine ai venit ,contaminare placuta cu acest virus minunat modelismul feroviar si asteptam sa ne prezinti trenuletele tale :wink:
Pasinea mea:Trenulete Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY
Scrie răspuns

• Advertisement

Înapoi la “Bun venit pe forum ! Citeste aici inainte sa mergi mai departe!”