Bine ati venit !

Intampinarea noilor veniti pe forum - aici ii asteptam sa citeasca regulamentul forumului si sa se prezinte
Scrie răspuns
IonutTrif

Mesaj de IonutTrif » Lun Ian 07, 2008 5:43 pm

Bine ai venit...nu ai spus din ce oras esti ?
Ionut - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca (telefon: 0742 080 666; yahoo id: trifrazvan1977)
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Lun Ian 07, 2008 5:43 pm

Va urez si eu Bun Venit !

Pentru INVICTUS, am o rugaminte, sa iti editezi profilul atat cat sa stim si noi din ce oras esti.

ms.
Florin - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Lun Ian 07, 2008 5:44 pm

se pare ca am scris amandoi deodata :-D
Florin - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca
INVICTUS

Mesaj de INVICTUS » Lun Ian 07, 2008 5:44 pm

Imi cer scuze, stiti cum e cu incepatorii, voi face imediat modificarile necesare.
Bis vincit, qui se vincit in victoria, qui obesse pote, timetur, cum etiam non adest.

Publilius Syrus
CCRonan

Mesaj de CCRonan » Lun Ian 07, 2008 7:31 pm

Am uitat sa mentionez, dar cred ca am completat in profil, sunt din Bucuresti.
tudor_corbul

Mesaj de tudor_corbul » Lun Ian 07, 2008 7:44 pm

La ce te referi PDI? :grin:
CCRonan

Mesaj de CCRonan » Lun Ian 07, 2008 8:44 pm

Imi dau si eu cu parerea dar cred ca:
Invinge acela care care in izbanda se invinge pe sine, care poate asculta, este de temut chiar si atunci cand nu se afla in scena.

Dar astept raspunsul lui INVICTUS, ca nu ma prea pricep.
PDI

Mesaj de PDI » Lun Ian 07, 2008 8:56 pm

Pai, nu merita acesti tineri ( ca varsta ...) aplauzele celor trecuti (in bulentin :-P ) de prima tinerete!?

PDI
tudor_corbul

Mesaj de tudor_corbul » Lun Ian 07, 2008 9:08 pm

Pai acesti tineri sunt viitorul modelismului.E foarte bine ca incep sa fie cat mai multi tineri interesati.
Eu la 10 ani debia aflasem termenul de modelism :-D Pe cand Alex deja vad ca scris si de o diorama :D
PDI

Mesaj de PDI » Lun Ian 07, 2008 9:19 pm

Deci, BRAVO LOR si aplauzele noastre! Ca sa-l parafrazez pe Rally chiar credeam ca "Modelismul romanesc a fost un pic in coma!" Nu poate decat sa ne bucure ca nu-i asa si ca avem continuatori de nadejde. Ce ar trebui sa ne preocupe, e organizarea cat mai multor manifestari care sa-i scoata in evidenta.

PDI
sandy

Mesaj de sandy » Lun Ian 07, 2008 9:24 pm

Bine ai venit,CCRonan!
Ave,Invictus,trenulisti te salutant!
s :lol:
Sandy-Trainsylvania Railway Club-Cluj-Napoca
LDH

Mesaj de LDH » Lun Ian 07, 2008 9:30 pm

Pai BRAVO LOR zic si io si mai adaug ceva:

Se pare ca anul acesta chiar este invazie de modelisti tineri, ca varsta, si nu numai la trenulisti ci si la alte categorii.

Nu poate decat sa ma bucure asta deoarece schimbul este asigurat asa ca voi cei care stiti multe in acest domeniu nu fiti zgarciti la raspunsuri chiar daca uneori va mai incruntati cand apare iar si iar si iar aceiasi intrebare.

Asta daca vreti sa trecem si peste "ganguritul" modelismului si sa-l auzim cum vorbeste, merge si participa la prezentari si, de ce nu, la concursuri.

Sa auzim numai de bine,
Toate cele bune,
LDH
[Link Removed for Guests]
tudor_corbul

Mesaj de tudor_corbul » Lun Ian 07, 2008 9:36 pm

Exact PDI.Dar vezi tu ca eu de exemplu trebuie sa vin pe la Bucuresti pentru epozitii si alte activitati pentru ca in Iasi putini stiu de trenulete,daramite sa mai organizeze expozitii(Gam3 stie cum e).
Pentru mine nar fi o problema transportul pentru ca am permis si i'm travelling for free :grin: Dar altii nu cred ca isi permit sa vina la Bucuresti avand in vedere costul biletului si timpul foarte mare pierdut pe drum si timpul foarte scurt pe care il ai la dispozitie sa stat in Bucuresti.
Eu am fost de mai multe ori prin Bucuresti dar am fost doar la o singura expozitie,cea de la Romexpo [Link Removed for Guests]

LDH tare mar incanta niste concursuri adevarate.Dar de exemplu e fiind la cercul de Navomodelism nu am participat la nici un concurs adevarat ci numai la asa zisele "DEMONSTRATII".
tudor_corbul

Mesaj de tudor_corbul » Lun Ian 07, 2008 9:48 pm

Imi cer scuze dar mai bine mai tarziu decat deloc ,vreau sa ma prezint si eu desi am postat de multe ori pe forum :oops: :oops:
Deci sunt Matrescu Tudor din Iasi,am 14 ani,pasiunea mea cea mare este modelismul(cu toate ramurile sale:navo,aero,auto si trenulete) dar si trenurile.
Aceasta pasiune pentru trenuri a "incoltit" in mintea mea deoarece parintii mei lucreaza la CFR si o buna bucata de timp am stat la un bloc de langa Gara de N din Iasi.Apoi am inceput sa calatoresc din ce in ce mai multe cu trenul si incetul cu incetul am devenit din ce in ce mai interesat de trenuri :D .Si uite unde sunt azi :-D

Scuzati din nou pentru ca m-am prezentat tocmai acum :oops: .Multumesc si toate cele bune!!
Scrie răspuns

• Advertisement

Înapoi la “Bun venit pe forum ! Citeste aici inainte sa mergi mai departe!”