Bine ati venit !

Intampinarea noilor veniti pe forum - aici ii asteptam sa citeasca regulamentul forumului si sa se prezinte
Scrie răspuns
pushtiu66

Mesaj de pushtiu66 » Joi Dec 20, 2007 9:51 pm

in club
lupul_alb

Mesaj de lupul_alb » Joi Dec 20, 2007 10:04 pm

bravo. bine ai venit. din pacate insa, eu nu cred ca voi veni sambata aceasta, dar ne vom cunoaste la o urmatoare intalnire.
[Link Removed for Guests]
pushtiu66

Mesaj de pushtiu66 » Joi Dec 20, 2007 11:06 pm

Oricind, cu cea mai mare placere.
Abia ashtept.
cristiCFR

Mesaj de cristiCFR » Vin Dec 21, 2007 1:22 am

Bine ai venit !
O data ce ai prins microbul cronic al trenuletelor, chiar nu mai ai scapare :-D
Eu am fost infectat de cand ma stiu ,o perioada a fost asa mai in amorteala ,dar de curad s-a trezit si agravat... :evil:
ImagineImagine
[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]
catalin_gym

Buna Seara

Mesaj de catalin_gym » Vin Dec 21, 2007 5:29 pm

Sper sa nu gresesc...daca gresesc imi cer scuze.Sa ma prezint si eu.Sunt Catalin din Bucuresti dar actualmente locuiesc in Resita.Trenuletele se afla printre primele mele hobby-uri(un alt vechi hobby fiind electronica si masinile ).Am mostenit acest virus al trenuleteor de la tatal meu care a avut trenulete la scara HO si scara 9mm(nu mai stiu cum se numeste),dar din pacate cand am fost mic am distrus tot.Din vechea colectie ramanand intregi o gara,un turn de apa si un hangar.Multa vreme din cauza timpului putin si a resurselor financiare ptr acest hobby am lasat deoparte trenuletele.Pot spune ca cel ce mi-a deschis apetitul de trenulete a fost dm Prognosis pe care de altfel il si admir foarte mult.Am vazut lucrarile voastre pe forum si pot spune ca am fost uimit,felicitari baieti.Pe un alt forum am gasit pe cineva ce vindea o locomotica cu abur si cateva linii,cat sa fac un circuit.Astept cu nerabdare acel pachet.Sper ca in februarie sa imi pot cumpara un start set.

In incheiere va urez numai bine si sarbatori fericite,multa sanatate si tot ce va doriti.
catalin_gym

Buna Seara

Mesaj de catalin_gym » Vin Dec 21, 2007 5:30 pm

Sper sa nu gresesc...daca gresesc imi cer scuze.Sa ma prezint si eu.Sunt Catalin din Bucuresti dar actualmente locuiesc in Resita.Trenuletele se afla printre primele mele hobby-uri(un alt vechi hobby fiind electronica si masinile ).Am mostenit acest virus al trenuleteor de la tatal meu care a avut trenulete la scara HO si TT,dar din pacate cand am fost mic am distrus tot.Din vechea colectie ramanand intregi o gara,un turn de apa si un hangar.Multa vreme din cauza timpului putin si a resurselor financiare ptr acest hobby am lasat deoparte trenuletele.Pot spune ca cel ce mi-a deschis apetitul de trenulete a fost dl. Prognosis pe care de altfel il si admir foarte mult.Am vazut lucrarile voastre pe forum si pot spune ca am fost uimit,felicitari baieti.Pe un alt forum am gasit pe cineva ce vindea o locomotica cu abur si cateva linii,cat sa fac un circuit.Astept cu nerabdare acel pachet.Sper ca in februarie sa imi pot cumpara un start set.

In incheiere va urez numai bine si sarbatori fericite,multa sanatate si tot ce va doriti.
Ultima oară modificat Vin Dec 21, 2007 8:50 pm de către catalin_gym, modificat de 2 ori în total.
ASB

Mesaj de ASB » Vin Dec 21, 2007 5:45 pm

Bun venit si spor la lucru :wink:
lupul_alb

Mesaj de lupul_alb » Vin Dec 21, 2007 8:43 pm

bine ai venit printre noi catalin. cred ca e timpul sa-ti iei revansa fata de distrugerile copilariei si sa dai viata turnului, garii si hangarului. :)
catalin_gym

Mesaj de catalin_gym » Vin Dec 21, 2007 9:05 pm

Va multumesc frumos pentru urari.Lupul_alb ai dreptate,trebuie sa-mi iau revansa :lol:
piciu

Mesaj de piciu » Vin Dec 21, 2007 9:39 pm

welcome to laboratory :grin:
rally

Mesaj de rally » Vin Dec 21, 2007 10:18 pm

Eh, un nou frate !!! Bine ai venit !
aici ai info din belsug, un sfat, unii o sa-mi sara la gat ca sunt partinitor.
Daca ai "mana" pt reparatii capitale la vechituri e ok sa bagi banii in ele, altfel, mare grija ca sunt moartea hobby-ului, cand o sa-ti creeze numai probleme :-(
Sfat 2 : intreaba PM vanzatorul, de mai multe ori... :roll: starea locomotivei, unii si-au cam luat tzepe in ultima vreme, inclusiv eu :-x
rally
In doar 4 ani, modelismul romanesc nu mai gangureste, vorbeste chiar limbi straine !
catalin_gym

Mesaj de catalin_gym » Vin Dec 21, 2007 10:42 pm

Dl Rally cam aveti dreptate.Nici nu stiu daca va mai ajunge vreodata locomotiva cu abur :( .Asta e...Speranta moare ultima asa ca..inca imi astept locomotiva.Probabil proprietarul este plecat,fiecare om are problemele lui.
Cat despre reparat...cred ca asta e cea mai mare placere a mea,cu conditia ca rezultatul sa fie pozitiv.Informatii stiu ca am din belsug,studiez forumul de 2 saptamani ;-)
Ultima oară modificat Joi Dec 27, 2007 1:59 am de către catalin_gym, modificat 1 dată în total.
rally

Mesaj de rally » Sâm Dec 22, 2007 11:14 am

Cataline , aici nu ne "domnim" , ne tutuim si ne adresam unul altuia direct cu nickname-ul.
In doar 4 ani, modelismul romanesc nu mai gangureste, vorbeste chiar limbi straine !
cip_one

salutare trenulisti

Mesaj de cip_one » Sâm Dec 22, 2007 6:47 pm

sa ma prezint : sunt cip_one din iasi si sunt un impatimit al trenuletelor de multa vreme dar abia acum am hotarat sa achizitionez si eu cate ceva
din gama ho, cu speranta ca in viitor sa devin un client mai activ in acest domeniu.Pentru moment sunt incepator dar sper ca pe viitor volumul de cunostinte sa creasca cu ajutorul vostru. :idea:
lupul_alb

Mesaj de lupul_alb » Sâm Dec 22, 2007 7:38 pm

bine ai venit in randul nostru. vom avea grija sa facem un as in HO din tine. stai pe aproape.
Scrie răspuns

Înapoi la “Bun venit pe forum ! Citeste aici inainte sa mergi mai departe!”