Bine ati venit !

Intampinarea noilor veniti pe forum - aici ii asteptam sa citeasca regulamentul forumului si sa se prezinte
Scrie răspuns
sharky

Salutari din Bacau !

Mesaj de sharky » Vin Ian 26, 2007 12:58 pm

Salutari din Bacau pentru toati pasionati de modelism ! :wink:
Seby

Mesaj de Seby » Vin Ian 26, 2007 1:00 pm

Bine ai venit printre noi Sharky! Iti dorim sa ai parte de o sedere placuta si speram sa te simti bine alaturi de noi. :)
sharky

Mesaj de sharky » Vin Ian 26, 2007 1:03 pm

Cu siguranta ma voi simti bine ! Si sper ca ideile mele sa fie luate in considerare ! Cat se poate ! :wink:
Seby

Mesaj de Seby » Vin Ian 26, 2007 1:05 pm

Bineinteles, nu ignoram pe nimeni si orice idee e buna
rally

!!!

Mesaj de rally » Vin Ian 26, 2007 1:13 pm

Bine ai venit Sharky !!!
Si sper ca ideile mele sa fie luate in considerare !
Un pic de brainstorm nu poate decat sa faca bine :lol: :lol: :lol:
Cati modelisti feroviari mai cunosti in Bacau ? Sau esti pe RC-uri ?
rally
In doar 4 ani, modelismul romanesc nu mai gangureste, vorbeste chiar limbi straine !
sharky

Mesaj de sharky » Vin Ian 26, 2007 1:40 pm

Deocamdata nu stiu pe nimeni care sa fie pasionat de modelism ferovial ! :( Dar sper sa conving pe cat mai multi sa se apuce de acest hobby ! Eu sunt interesant de modelism ferovial cat si de cel auto ! Aici este problema mea ca trebuie sa raman pe unu singur, am inteles ca nu prea le pot combina sau daca da mult mai greu ! Ramane de vazut asta ! :wink:
sharky

Mesaj de sharky » Vin Ian 26, 2007 1:42 pm

Eu as dori sa construiesc o diorama care sa cuprinda si modele feroviale cat si auto. Sa le pot "combina" dar apare problema cu scara dar o sa se rezolve. :wink: 8)
Calin_CBR

Mesaj de Calin_CBR » Vin Ian 26, 2007 1:54 pm

Salut Sharky si bine ai venit!
Scara la auto nu ar trebui sa fie o problema. Depinde ce scara alegi la trenulete. Si eu sunt incepator, nu stiu prea multe, dar pot sa iti spun ca pentru ecartamentul H0, care e cel mai raspandit din cate am observat eu, scara este de 1:87. Deci,....colectioneaza auto 1:87 :wink:
Calin_CBR

Mesaj de Calin_CBR » Vin Ian 26, 2007 1:57 pm

Desigur, cunoscatorii pot sa ma corecteze daca gresesc cand scriu ceva. Sunt aici ca sa invat si sa pot ajuta la randul meu, nu ca sa ma dau destept :P
silviu20061

Mesaj de silviu20061 » Vin Ian 26, 2007 2:05 pm

Bine ai venit . :D
Alegerea ramine a ta, asa ca daca te hotarasti pentru machetism feroviar nu gresesti facind aceasta alegere .
Daca ai nevoie de ceva lamuriri tu intreaba si sigur ti se va raspunde :D
Pasinea mea:Trenulete Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY
[Link Removed for Guests]
rally

!!!

Mesaj de rally » Vin Ian 26, 2007 2:11 pm

De ce nu auto si feroviar ? Doar sunt seturile auto de la Faller System , cu acumulatori si merg pe unde ai intins sarma . O puteti vedea pe diorama lui PCQ.
RALLY
In doar 4 ani, modelismul romanesc nu mai gangureste, vorbeste chiar limbi straine !
robertanasa

Mesaj de robertanasa » Vin Ian 26, 2007 4:12 pm

Da, merge de minune! Eu am vazut la Rally asa ceva si cred ca am sa o pun in aplicare pe viitoarea mea diorama. Feroviar + Auto, o combinatie reusita. Parerea mea!
Cu respect,
Robert
sharky

Mesaj de sharky » Vin Ian 26, 2007 5:37 pm

Fratie ! dar as putea sa gasesc si masini care sa aiba cele mai fine detalii cum sunt si la trenulete ? Pe ce site ? O alta problema e ca eu am deja vreo 15 machete auto in care am investit mult ! Daca stiam mai de mult ca mai exista modelism ferovial poate nici nu ma apucam ! Dati-mi un sfat ce sa fac cu ele tinand cont ca sunt la scara 1/43 :?:
lupul_alb

Mesaj de lupul_alb » Vin Ian 26, 2007 5:42 pm

le pastrezi si te apuci si faci si o macheta feroviara :)
[Link Removed for Guests]
sir_vaska

Mesaj de sir_vaska » Vin Ian 26, 2007 6:11 pm

Sharky scrie:Fratie ! dar as putea sa gasesc si masini care sa aiba cele mai fine detalii cum sunt si la trenulete ? Pe ce site ? O alta problema e ca eu am deja vreo 15 machete auto in care am investit mult ! Daca stiam mai de mult ca mai exista modelism ferovial poate nici nu ma apucam ! Dati-mi un sfat ce sa fac cu ele tinand cont ca sunt la scara 1/43 :?:
Poti sa te apuci de modelism feroviar la scara I (scara 1/45) , cu ecartamentu la 45mm. Dar pentru asta , trebuie sa ai o gradina disponibila.
Scrie răspuns

Înapoi la “Bun venit pe forum ! Citeste aici inainte sa mergi mai departe!”