Bine ati venit !

Intampinarea noilor veniti pe forum - aici ii asteptam sa citeasca regulamentul forumului si sa se prezinte
Scrie răspuns
LDH

Mesaj de LDH » Mar Mai 25, 2010 11:08 pm

Bun venit tutror!
Toate cele bune,
LDH
[Link Removed for Guests]
victor9011

Mesaj de victor9011 » Lun Mai 31, 2010 8:43 pm

Buna! Sunt Victor am 20 de ani si am inceput sa colecti9onez trenulete acum 3 ani cand mi-am luat un start set Piko.Apoi am mai achizitionat cateva vagoane si locomotive. Am dorit sa ma apuc de o diorama dar din cauza l;ipsei de spatiu aceasta e in asteptare( poate dupa ce termin facultatea). Deocamdata ma multumesc sa citesc forumul si sa vad ce mai apare nou in domeniu.
andreiul

Mesaj de andreiul » Lun Mai 31, 2010 9:12 pm

Salut Victor,
Problema cu spatiul este una a majoritiatii celor de aici; toata lumea spera, calculeaza, strage din dinti, iar cei mai norocosi incep lucrul la machete.
Succes!
Bafta tuturor! Andrei
obiwan

Mesaj de obiwan » Lun Mai 31, 2010 10:03 pm

Bun venit Budy si Victor, multe garnituri si diorame ample, spatiu pe masura!
XenoN

Mesaj de XenoN » Sâm Iun 12, 2010 4:13 pm

Salut si eu:D ... Am 13 ani si sunt pasionat de trenuri si calatorii de cand eram mic... Sunt nou in "lumea" aceasta ...
Merg cu personalu'
claudiugtw

Mesaj de claudiugtw » Mie Iun 16, 2010 8:29 pm

Bine v-am gasit !
Sunt NOU de... 23 (pe un picior), topograf, pensionar, machetist altfel, imi plac "jucariile voastre" si as vrea sa incerc. Este un domeniu interesant, in care sper, cu ajutorul vostru, sa DOVEDESC.
Va multumesc pentru intelegere.
cornelTT

bine v-am gă’sit

Mesaj de cornelTT » Mar Iun 22, 2010 9:30 am

Bun㒠ziua şi un salut pentru toat㒠lumea. Pasiunea o am de prin anii 80 şi prima locomotiv㒠este un Nohab din magazinul Victoria (cred c㒠am cumpă’rat-o prin 1980 sau 1981 cu 300 lei). Am fă’cut o dioram㒠cu 8 locomotive şi 26 vagoane. Sunt pe TT, am uitat s㒠spun. Am s㒠pun şi nişte poze. O zi bună’.
OLECO

Mesaj de OLECO » Dum Iun 27, 2010 1:01 am

Va salut pe toti,

O parte dintre voi ma cunoasteti de pe alte forum-uri. Numele meu este Ovidiu, sunt din Bucuresti, am 37 de ani si sunt pasionat de masini. Colectionez si construiesc machete doar la scara 1/43.
Cu ani in urma imi placea sa desenez masini si de asemenea, faceam tuning si la aceste masini desenate. Am si realizari proprii (prototipuri) dar, ocupandu-ma din ce in ce mai mult de machete, am abandonat desenul.

Iata si o poza cu mine (alaturi de sotia mea).

[Link Removed for Guests]
mmkelemen

Mesaj de mmkelemen » Dum Iun 27, 2010 8:45 pm

@OLECO mi-ai furat gangania...
Bine ai venit printre noi!
Bafta la trenulit!
OLECO

Mesaj de OLECO » Dum Iun 27, 2010 8:49 pm

N-a fost cu intentie "furtul" ;-)
Multumesc pentru primire! :D
Imagine
mmkelemen

Mesaj de mmkelemen » Dum Iun 27, 2010 9:09 pm

Sunt super lucrarile prezentate!
Spor in continuare.
Bafta la trenulit!
OLECO

Mesaj de OLECO » Dum Iun 27, 2010 9:18 pm

Vor mai urma machete.
Imagine
macleod

Mesaj de macleod » Mar Iun 29, 2010 1:09 pm

Daca tot am ajuns la mesajul cu numarul 500 ar cam fi cazul sa ma prezint si eu, ca asa e frumos nu ? (desi dupa aproape un an jumate deja cred ca lumea ma mai cunoaste, pe ici pe colo). Asa ca cu scuzele de rigoare sa ma prezint, acum in mod oficial.

Deci, sunt Alex, din Bucuresti, am 32 de ani, si daca prin copilarie nu prea am avut parte de prea multe trenulete, ca deh, nici nu prea se gaseau, lasa ca recuperez acuma (vai de bugetul meu, daca voi avea candva curajul sa fac un total cred ca ma sperii). De un an si jumatate tot iau, mai si dau, dar vad ca se cam tot aduna prin casa :-P.

Dupa cum "se stie", sunt pasionat de tot ce inseamna trenuri de mare viteza (am pe acasa cam tot ce inseamna TGV si ICE, din pacate varianta hobby, ca la profi, pe langa faptul ca nu le gaseam prin romania, mai dadeam si faliment). Ar mai fi un ICE de la roco de luat, ca in rest le avem pe toate. :-D

Tara pe care am ales-o este DB (deutchland uber alles :-d), ca daca cu modelele din romania nu prea se poate face mare branza (desi sper ca in cateva luni sa pot sa desfiintez aceasta ultima propozitie, ca deja sunt semne clare ca modelismul din romania este luat in serios, si apar modele din ce in ce mai multe de la noi si pentru noi), macar nemtii au ce arata. M-am oprit la epoca III a nemtilor, cel putin in ceea ce priveste vagoanele de marfa, ca la calatori daca am zis de mare viteza clar ep. V. Stiu, daca as fi adevarat modelist poate ar trebui sa ma opresc asupra unei singure epoci, dar e mult prea greu sa ma decid, si pana la urma, nu strica nimanui 2 diorame diferite (cu conditia sa gasesc si locul in care sa le fac, ca momentan parchetist scrie pe mine).

Tin sa multumesc tuturor celor de pe forum, de la care am invatat multe in timpul asta, si sper ca intr-o buna zi macar unora sa le pot intoarce serviciul, contribuind si eu cu ceva la cunostintele celorlalti, ca doar asa e frumos. Deocamdata nu pot sa-mi pun la cv decat articolul despre TGV - realitate vs. model, sper sa fi fost macar cuiva de folos pana acuma. Poate cu putin noroc si cu ceva ajutor de la alti impatimiti, sa scriu unul similar despre ICE-uri, ca si ele "e" frumoase.

In final, sa ne auzim cu bine la mesajul cu numarul o mie :-D.
Pentru maniacul din tine:
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Sâm Iul 10, 2010 1:09 am

Salut,

urez si eu Bun Venit ! celor noi si totodata se cuvine sa va spun si Bine v-am regasit dupa ce am lipsit cam 1 luna de pe aici :grin:

@macleod La Multi Ani ! cu intarziere :P
Florin - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca
TATRA

Mesaj de TATRA » Dum Iul 11, 2010 1:00 pm

Salutare!
Sunt Adrian din Iasi si pasiunea mea sunt tramvaiele, in special Tatra, de unde si numele de utilizator. Va voi prezenta lucrarile mele, marea majoritate machete statice, lucrate manual la scara 1:50. Doar o singura macheta am lucrat-o la 1:20, tramvaiul de epoca din Iasi, macheta care sta linistita in biroul directorului RATP Iasi.
Unii dintre voi imi cunosc lucrarile de pe TramClub Romania.
Numai bine de la Iasi!
Scrie răspuns

• Advertisement

Înapoi la “Bun venit pe forum ! Citeste aici inainte sa mergi mai departe!”