Bine ati venit !

Intampinarea noilor veniti pe forum - aici ii asteptam sa citeasca regulamentul forumului si sa se prezinte
Scrie răspuns
ioana

Buna ziua

Mesaj de ioana » Vin Mar 27, 2009 12:10 pm

Imi cer inca o data scuze fiindca nu m-am prezentat inainte sa postez anunturi. Ma numesc Ioana, sunt din Bucuresti si de ceva vreme au inceput sa mi placa machetele (in special trenuletele). Ma bucur ca am gasit acest forum de unde pot achizitiona produse de buna calitate la un pret mai accesibil. Sper in viitorul apropiat sa pot posta si eu o colectie personala :grin: . O zi buna!
ICEfan

Mesaj de ICEfan » Vin Mar 27, 2009 1:26 pm

Bine ai venit printre noi Ioana. Am un vagon care s-ar putea sa te intereseze. Vorbim in weekend pe pm sa-i fac si niste poze. :D
lokomoto

Mesaj de lokomoto » Lun Mar 30, 2009 9:34 am

Salutare
Ma numesc Dani, sunt din Arad si in primul imi cer scuze fiindca nu m-am prezentat inainte sa postez anunturi, conform regulamentului.
Sunt pasionat de material rulant C.F. si colectionar de modelism feroviar H0. Pasiunea tine de 18 ani si colectia de aprox. 5 ani.
Felicit fondatorii si membri forumlui pentru straduinta de a promova si a cultiva acest "virus" minunat al modelismului feroviar .
Va salut, cu respect !
chickengeorge

Mesaj de chickengeorge » Lun Mar 30, 2009 12:52 pm

Bine v-am gasit Trenulisti,
Incurajat de postarea lui Bachmann in discutia cu Felippe, ma vad obligat sa ma prezint, cu scuzele de rigoare ca nu am facut-o mai devreme: sunt Puiu (Gheorghe) Iliescu din Timisoara (modest colectionar de H0).Sunt bucuros de oportunitatile oferite de forum ptr.imbogatirea cunostintelor in domeniu si de relatiile interumane create cu pasionatii din acest domeniu si aici trebuie sa-i mentionez pe LDH si HGDan.
Va urmaresc de luni de zile si sper ca ma veti accepta in aceasta familie.
Multumesc si va urez la cate vise, tot atatea impliniri !
Puiu
ImagineEu nu sufar de nebunie!
Ma bucur de ea in fiecare clipa !
Laur_

Mesaj de Laur_ » Joi Apr 02, 2009 9:18 am

Salut! Numele meu este Laurentiu, sunt din Bucuresti si imi plac foarte mult trenuletele la scara 1:87 (H0). Pe viitor sper sa achizitionez cat mai multe locomotive cu abur, caci pentru ele am o adevarata slabiciune :grin: . Am vazut ca aveti si o rubrica vanzari/cumparari/schimburi ceea ce mi se pare perfect pentru ca preturile aici sunt destul de accesibile pentru oricine iubeste acest hobby. Pe curand!

Laur.
liviu91

Mesaj de liviu91 » Joi Apr 02, 2009 3:31 pm

@lokomoto
@chickengeorge
@Laur_

Bine ati venit printre noi!
lazso

Mesaj de lazso » Dum Apr 12, 2009 10:30 am

Salut tuturor,

Sunt Laci (lazso), din Tg.-Mures. Imi cer scuze, dar ca de obicei fac totul in alta ordine decit cea normala - odata cumpar de aici si postez si dupa aceea ma prezint... :lol:
In copilarie am ratat setul Lugoj, in schimb m-am intilnit - si m-am distrat, desigur - cu un set H0 made in RDG (o lok diesel de manevra si vreo 4 vagoane de marfa) la vecinul de bloc. Am facut si o "diorama" - un orasel cu masinute, cu marfarul si cu ce-am mai apucat pe vremea aceea pe podeaua unei camere. (a fost in functiune vreo 2 ani)
Dupa asta a urmat o pauza de cca 15 ani, dar "microbul" nu a disparut din mine. De vreo doi ani am descoperit la un prieten material rulant din belsug, si am inceput de atunci sa colectionez H0. Am inceput sa cumpar aiurea tot ce mi-a placut, indiferent de epoca, pe analog. Anul trecut insa am gasit un startset dublu (ICE2 + marfar) digital ROCO, asa ca de atunci ma axez pe digital. O sa urmeze si niste poze cu modesta colectie pe care o am si in care o sa fac o restructurare deoarece am de gind sa ma restrictionez pe epoca III-IV.
Si, cu timpul o sa urmeze si o diorama... (adica cu timpul va creste si spatiul...)

:lol:

Laci
shikanne

Mesaj de shikanne » Lun Apr 13, 2009 4:34 pm

Bun venit printre trenulisti! si navigare placuta pe forum....
Vei descoperi multe lucruri legate de digital. Trebuie doar sa ai foarte mult timp liber la dispozitie.
Pe curand....

MiniCamera + bonus
costello1982

Salut de la un nou membru

Mesaj de costello1982 » Mie Apr 22, 2009 10:49 pm

Salutare,

Ma bucur ca am dat peste un forum dedicat trenuletelor.
Cand eram mai mic am primit un trenulet super pe care dupa o perioada l-am vandut ,de ceva timp mi s-a facut dor de joaca din nou si incep usor usor sa achizitionez din nou accesorii si trenuri la scara HO.

Ciao !
mpursu

Mesaj de mpursu » Joi Apr 23, 2009 9:03 am

Bine ai venit pe forumul nostru! :aplauze:
In Iasi mai sunt cel putin doi pasionati feroviari, dintre care unul a reusit sa-si construiasca o diorama splendida 8)
Sandu

Mesaj de Sandu » Dum Apr 26, 2009 8:21 am

Buna ziua!
Ma numesc Sandu si sunt din Sinaia. Am venit de curind pe acest forum si am fost incintat de multitudinea de informatii prezente aici.
In curind poate voi prezenta cite ceva din preocuparile mele in materie de modelism.
Sandu
gherghe

Mesaj de gherghe » Dum Apr 26, 2009 10:08 am

bun venit @Sandu
LDH

Mesaj de LDH » Dum Apr 26, 2009 10:46 am

Bun venit tuturor celor pe care nu i-am salutat
Toate cele bune,
LDH
Modelism Feroviar
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Dum Apr 26, 2009 1:42 pm

Salut,

Bun Venit pe forum noilor membri!
Florin - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca
tony71

Mesaj de tony71 » Joi Mai 07, 2009 3:10 pm

salutare tuturor
ma numesc Anton (tony) si sunt din Oradea
urmaresc forumul de mult timp dar pana acum nu am postat nimic.sunt pasionat de trenulete si auto la HO.
Scrie răspuns

Înapoi la “Bun venit pe forum ! Citeste aici inainte sa mergi mai departe!”