Daca apar probleme de vizualizare a forumului, un simplu clear la cache-ul browserului rezolva problema.

Sovata-Gara mare

060-EA

Sovata-Gara mare

Mesaj de 060-EA » Dum Sep 16, 2007 12:21 pm

Dupa ce am vizitat gara mica prezentata [Link Removed for Guests] am mers si in gara mare.Aflata pe linia Blaj-Praid care este exploatata de Regiotrans cu cateva perechi de automotoare ex SNCF "Caravelle"
[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]
[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]

Dupa cum se observa o singura linie este deschisa circulatiei

Intamplator am ajuns chiar cand sosea unul din personalele Praid-Tarnaveni
[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]
Clubul Feroviar CRISANA
---[Link Removed for Guests]---
--[Link Removed for Guests]--
-[Link Removed for Guests]-
LDH

Mesaj de LDH » Dum Sep 16, 2007 5:17 pm

O gara cu liniile putin in curba daca nu ma insel.
O gara ce nu este spectaculoasa prin arhitectura dar pozele acestea si celelalte puse atat de tine cat si de ceilalt m-au cam pus pe ganduri legat de viitoarea macheta sau un modul de prezentare.

Avem gari frumoase, multumim tuturor celor ce-si "rup" pantofii si "consuma" timpul ca sa fotografieze si sa vedem asa ceva, si atunci de ce sa nu le punem pe o macheta?

Am vazut ca multi modelisti feroviari din alte tari fac asa ceva.
Material rulant ar fi sau se pot face conversii asa ca de ce nu?
Ultima oară modificat Mar Sep 18, 2007 10:28 am de către LDH, modificat 1 dată în total.
Toate cele bune,
LDH
[Link Removed for Guests]
srazvi

Mesaj de srazvi » Mar Sep 18, 2007 10:13 am

duminica am pierdut o licitatie pe e bay la un automotor SNCF exact ca cel din poze, deci ar fi gara chiar realista cu unul din acela :grin:
[Link Removed for Guests]
Imagine
rocoman

Mesaj de rocoman » Mar Sep 18, 2007 8:58 pm

Apropo de automotorul RegioTrans, este noutate 2007 la LS Models si este foarte bine facut iar pretul nu este chiar inspaimintator, adica in jur de 200 E.
Scrie răspuns

Înapoi la “ Imagini si filme cu trenuri, gari si instalatii feroviare”