Radu Sofran , un inceput

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
101_0406.jpg

101_0405.jpg

101_0404.jpg

101_0403.jpg

101_0402.jpg

101_0401.jpg
 
Nici nu sau finalizat bine soselele si semnele de circulatie si nenea politistul a si inceput cu amenzi? A, am uitat traim in Romania! :p
 
primul pas a fost facut diorama a fost finalizata azi noapte cu ultimele produse de la rally care dupa multe insitente a impins cutiutele catre noi.
Mi a ramas sa fac conexiunile la case si macaze ce le voi face in citeva zile cind diorama va capata un loc stabil pe suprafata de care dispun acum.
diorama care are 1,60/1,00 are montat pe ea urmatoarele:
-11 case
-1 depozit gara
-2 circuite digitale separate
-6 macaze
-16 masinute
-1 masina pompieri
-2 tiruri
-1 masina gunoi
-66 braduti de diferite dimensiuni
-14 copaci
-73 omuleti
 
@rally
voi face in momentul in care ma hotarasc sa o aranjez defintiv am alte planuri acum cu privire la asezarea ei .
 
salut

<t>autoturismele nu sunt inamtriculate inca in romania astept sa scada taxa de inamtriculare ele sunt unele la scara 1/87 altele la 1/72 pretul lor variaza intre 4 si 6,5 ron au fost cumparate din diferite orase pe unde am umblat eu in ultimele 3 luni .</t>
 
diorama finalizata
astazi am finalizat diorama cu lumini si macaze functionale in continaure citeva poze.

DIORAMA3005.jpg

DIORAMA3004.jpg

DIORAMA3002.jpg

DIORAMA3001.jpg
 
de azi incepe greul dioarama am cumparat o preformata de la rally de azi trebuie sa imi storc creierii pentru ce urmeaza sa realizez pe o suprafata de 2,50/1,60 metri in prelungirea dioramei care are 2 iesiri iar dupa aceea sa incep lucrarile si pentru depou care mai are alocat un spatiu de 2,80 /1,00 metrii
 
radu sofran a spus:
de azi incepe greul dioarama am cumparat o preformata de la rally de azi trebuie sa imi storc creierii pentru ce urmeaza sa realizez pe o suprafata de 2,50/1,60 metri in prelungirea dioramei care are 2 iesiri iar dupa aceea sa incep lucrarile si pentru depou care mai are alocat un spatiu de 2,80 /1,00 metrii

Cum se cheama preformata?!
 
am nevoie de niste informatii cine mi le poate da:
voi avea o achizitie noua sper ca luni e vorba Power Box Piko Digi
cite locomotive digitale poate duce
daca se foloseste T 4 cite becuei de case poate duce si cite macz
cite case
cite macaze
va multumesc
 
Destule domnule destule. T4 are doua iesiri : pe una pui digi box-ul pe cealalta pui becurile. Ai 72 VA. Poti sa sudezi cu el. :)
 
Frumos :aplauze: domnilor avand in vedere viteza de lucru......Au fost remediate mai multe erori insa problema masinilor care nu sunt la scara ramane in atentie 8) .Si eu am o masinuta care nu este la scara 1:87,este la 1;72,insa se poate tolera acest lucru,pentru ca este o dubita de transport persoane,cu o caroserie ''suprainaltata''





Cred ca sunteti de acord cu mine... :D In cazul autoturismelor,diferenta ar fi prea mare si se observa,o Dacie ar fi cat o masina americana din anii '70 sau chiar mai mare :confused: :!: :!: :!: