Colectie personala Santa Fe

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
chiar ma intrebam zilelea astea,dupa ce am vazut-o intr-o revista,cum de inca nu e in colectia ta.frumoasa piesa!s-o rulezi sanatos!
 
Noua achizitie este varianta diesel la Big Boy?
La ce nivel papa motorina, presupun ca trebuie sa care si o rafinarie dupa ea :D
Sa-ti traiasca mastodontul!
 
stiti ceva despre acest model? stiu doar ca e o loco GP9 si schema de vopsire e de la bicentenarul din 1976. A existat si in realitate? ca nu reusesc sa gasesc pe net nici o informatie
:p


 
Salut ,
Si in realitate au fost vopsite locomotive in diferite scheme ,la diferite companii....un exemplu de la Southern Pacific....
http://espee.railfan.net/nonindex/gp40p-2_photos/3197a_bob_dengler_sp-gp40p-2.jpg
 
Salut,

Felicitari pentru achizitie

acum o luna am vazut ma uitam la locomotiva asta intr-un catalog si cum stiam si de locomotiva reala, ma apucasera "ganduri negre", dar cum inca nu am vagoane pentru asa ceva am mai amanat momentul :D

Ma bucur ca esti multumit de model ca ceva imi zice ca o sa ma mai bantuie gandurilea alea curand.
 
Salut Florinn ,
Sunt foarte multumit de acest model .....pana acum se gasea doar ca brass ....la alti bani !!!!
Vagoane pentru aceasta loco se gasesc la Trix de exemplu (dar numai cele de generatie noua cu RP25 si cuple americane ) .Tot ce se potriveste pentru BigBoy merge si la Gas Turbine !
 
Salut ,
Am crezut ca nu prea intereseaza pe nimeni....de aceea nu mi-am facut de lucru sa dau detalii.... :D
Modelele sunt cumparate de la dealerul meu (pentru material american).Le avea in oferta (18 euro/buc) se pare ca nu au rulat ,dar sunt totusi secondhand ....Rotile nu au urme de rulaj .Modelele sunt de la LifeLike-Walthers .Nu sunt digitale ,dar este loc destul pentru a monta un decodor .Au motoare cu doua volante mari ,merge FOARTE fin si silentios .....
de cand cu N ???....pai inca nu stiu ,dar poate fac o minidiorama pe N ....mica de tot :D .....poate intr-o masa ,in fatza la canapea ,acoperita cu sticla ,cand ma uit la TV ......cine stie..... :fluierat:
 
Ei ce fain, am observat de foarte multa vreme treaba cu masa de cafea si ma batea gandul sa imi fac si eu asa ceva. E o idee pe care o am in plan.

Despre modelele americane nu pot sa zic decat ca sunt ieftine si foarte bune, singura problema a mea este o chestie de gust. Daca nu era asa aveam numai americane in colectie, la banii care se cer pe ele. M-am obijnuit cu europenele din pacate.
 
Salut ,
Exact la asa o masa de cafea m-am gandit.....sau ceva in gen "pizza layout" o sa vad ce planuri mai fac.....
In ceea ce priveste gusturile :fiecare cum crede ,sau cum se spune :gusturile nu se discuta :D dar clar este :la preturile de material rulant american nu se apropie europenii ...nici in vis !!!! dar treaba asta s-a discutat in mai multe topicuri.
Dar sa fiu cinstit :si mie mai imi place un pic materialul european.....un BR01 este foarte frumos ,sau BR218 ,V200 ,ICE etc.....
 
Salut ,
Pe sine se comporta excelent .....are roti RP25 ,dar cu boghie merge excelent prin curbe .
Eu l-am cumparat de la dealerul meu cu ceva peste 15 euro ......