Diorama Mea (iksXL)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
robertanasa a spus:
@iksxl

Multumesc frumos! Nu stiam ce reprezinta. Initial am crezut ca esti platit pentru asa ceva. :oops:
.............................................................................................................................
LAUGHT231.gif


Esti tare!!!!
Era bine sa fii platit!
FANTAS33.gif
 
LDH a spus:
ok Robert ia de un cerc
ne descurcam noi si de macaze
eu am un Y

CINE SE MAI INSCRIE???????

Aduc si doua macaze de stanga si doua de dreapta pentru orice eventualitate. Dar R3 am doar trei bucati.
 
LDH a spus:
ori de stanga ori de dreapta nu de amandoua

cam greu daca nu sunt Y dar ne descurcam noi

multumesc

Aduc si de stanga si de dreapta si vedem la fata locului pe ce parte ne potrivim. Cine mai aduce macaze ca sa stim pe ce parte o facem? :p
 
Domnilor,imi cer scuze dar am citit fugitiv ceva de o intalnire.....si as dori mai multe detalii urgente,in cazul in care sunt bineveniti si alti trenulisti!Astept raspuns si imi cer scuze pentru lipsa de informare.... :oops:
 
Radu
citat

"am revenit in bucuresti cu nouatati am promis ca in 2 saptamani rezolvam cu statutul dar nu va fi asa:
SAMBATA 10.03.2007 ORA 16,30 VA INVIT PE TOTI LA CLUB SA SEMNAM ACTELE DE CONSTITUIRE SI SA FACEM MODIFICARII LA STATUT DACA E NECESAR ESTE GATA TOTUL .
PENTRU INFINTARE AVEM NEVOIE DE MINIM 5 PERSOANE ASA CA SI AICI STAM BINE ,
VA FII O INTILNIRE DE O BERE ,CAFEA SI UN SUC
CINE VREA SA FACA PARTE DIN MEMEBRI FONDATORI AI CLUBULUI DE MODELISM FEROVIAR"TRENULETUL PATIMAS"SUNT ASTEPTATI
RADU SOFRAN"

deci maine la ora 16:30 este intalnirea si este binevenit oricine are placerea sa vina

cu cat mai multi cu atat mai bine
 
Multumesc LDH!Lipsa mea de informare se datoreaza faptului ca nu am timp prea mult la dispozitie si atunci cand intru pe forum,ma uit doar la cateva topik-uri ce prezinta maxim interes pentru mine. :oops:
M-am informat urgent si am inteles ca intalnirea de maine va avea loc in B-dul Ferdinand nr.128,la Clubul Sportiv Scolar nr.2.Sper ca am inteles bine.... :wink: :!:
 
radu sofran a spus:
cei care nu cunosc adrsa clubului este bulkev ferdinand 128 se intra prin strada Avrig este sediul Clubului Sportiv scolar nr.2 telefonul meu este 0745123598 ca sa va orinetati gasiti pe siteul www.sahjuventus.go.ro la rubrica despre noi o harta pentru orientare.
Va astept Radu Sofran
 
seamana cu un capat de linie cu intoarcere pt tramvaie dar nu vad linia de contact. oricum, e o imbirligare ciudata de linii. da si tu link-ul ca poate mai sint si alte poze pe acolo si ne putem lamuri mai bine.
 
@iksxl

uite ca m-am mai lamurit. acolo intorc tovarasii lucratori feroviari niste automotoare. de ce le intorc, habar nu am. dar asta scrie ca fac. multam, m-am lamurit.
 
De ce le intorc? :D Pai io stiu..!!!
Pai da aceste triunghiuri sunt in special pentru intoarcere.
Eu ma gandeam sa le folosim la dioramele noastre pentru ca sunt destul de simplu de facut, dar ocupa ceva loc mai mult.
Un avantaj este ca daca ai spatiu poti sa intorci si o garnitura intreaga !
 
daca ai citit pe site-ul respectiv, automotoarele au doua posturi de conducere. la asta ma refeream. e ca si cum ai intoarce automotorul lui ldh. oricum. pt intoarcere mi se pare mult mai economica o bucla. necesita un cerc si un macaz, spatiul necesar fiind mult mai mic. ca spectacol, merge 'intoarcerea din trei manevre'. :D problema e ca esti foarte limitat ca nr de vagoane.