Diorama Mea (iksXL)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salut,vezi ca sub usi,este o margine exterioara,tragi in exterior pina cind se mareste deschizatura pe lungimea vagonului,la fel si la celalalt capat pina eliberezi cele 4 cleme pe lungimea vagonului,succes.
 
Am gasit pe net o poza, dar din pacate nu este tocmai explicita.

mallescuorestella.jpg
 
Nu stiu sigur daca in cazul de fata este folosit pentru intoarcerea lacomotivlor sau a garniturilor. Nu se vede in poza daca in continuare comunica sinele prin vre-un macaz. Se pare ca este o zona unde se intalnesc 2 tronsoane.
 
Am impresia ca este vorba de o turnanta americana. Am citit despre ea tot pe aici prin forum.
 
LDH a spus:
@Robert

turnanta este turnanta, adica ceva ce se invarteste
triunghiul pentru intoarcere NU se invarteste

M-am exprimat eu gresit pentru ca nu gaseam nici un cuvant similar. In principiu din cate stiu cam are functiile unei asa zise turnante. Scuze! :oops:
 
Dar nu are nimeni asa ceva facut? Nu?
Multam' LDH pentru schema.

Robertanasa: barile se numesc userbars. Se folosesc mai des ca semnatura in forumuri.
Sunt reprezentative pentru fiecare user in parte zic eu.
Fiecare o realizeaza dupa cum crede de cuviinta si dupa ce ii place, foloseste etc.
Daca nu ma insel si conectorxp are una.
Eu am pus trei userbars pentru ca nu m-am incadrat in una singura. :D
 
@iksxl

Multumesc frumos! Nu stiam ce reprezinta. Initial am crezut ca esti platit pentru asa ceva. :oops:
 
LDH a spus:
daca aduce sambata cineva trei macaze Y si linii R3 sau trei macaze de aceiasi parte facem un triunghi de intoarcere il pozam si il punem pe forum
daca nu o sa pun eu duminica pe forum cam ce iese, cu ce am

Din pacate am doar trei R3. Oricum le iau la mine pentru orice eventualitate.