Bine ati venit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Re: TT

<r><QUOTE author="nicolae_H"><s>
nicolae_H a spus:
</s>Salut tuturor<br/>
<br/>
Dupa cum vad toata lumea discuta de HO si digital
<e>
</e></QUOTE>

Intr-adevar majoritatea de aici sunt pe H0.<br/>
Dar pe digital sa stii ca nu sunt chiar asa de multi....inca! <E>:twisted:</E> <br/>
<br/>
Si la scara TT se poate face treaba chiar foarte frumoasa sa stii. Mai greu, din ce am inteles de pe aici, este cu procuratul sinelor.<br/>
Spor la treaba si te asteptam cu ceva imagini, lucruri noi, idei noi, cine stie?</r>
 
Bine ai venit, Nicolae!!
Si sedere placuta si indelungata, colaborare fructuoasa, si depasirea normelor pe cincinalul in curs!! :lol: :wink:
 
salut Nicolae
ce bine imi pare ca pe langa faptul ca avem acelas nume si eu tot cu TT-ul o am asa ca voi avea si eu cu cine sa discut mai in amanunt pe aici, in cea ce priveste materialul rulant, sine si orice altceva legat de trenulete pe 12mm se gaseste orice vrei (sper sa nu se supere cei pe HO ) la preturi mai mici la aceasi calitate, oricand iti sunt aproape cu un sfat
nicky
 
Salut

<r>Felicitari pentru forum.....<br/>
Este super.. am pierdut cam 2 nopti tot sudiind diversele teme si chiar am facut o incercare plecind de la planurile lui LDH legate de peron.... fiind prima eu sunt foarte multumit... chiar daca se prea poate sa fie mult prea departe de ce ar fi trebuit sa fie... <E>:oops:</E> <br/>
<br/>
O sa incerc sa aduc si niste poze (numai sa reusesc <E>:)</E> )</r>
 
multumesc de primire si de schitze LDH.... :)
tocmai am pus pozele la topicul despre machete - jucariile mele sper sa nu te iei cu mainile de cap...:) macar o nota de trecere asa de incurajare

PS: de unde iei placi de plastic (moale?) si cu ce le decupezi? l(a ferestre e problema in principal ca sunt spatii mici?)
 
nu o sa se ia cu miinile de cap. numai cine nu munceste nu greseste, iar cu cit muncesti mai mult, cu atit gresesti mai mult. mai intareste si tu peronul cu niste baghete de lemn sau ceva profile din carton si atunci se schimba treaba. ne mutam la tine la topic cu pitre cu tot. spor la treaba.
 
Cam ce vreau eu.

<t>Chestia este simpla.<br/>
<br/>
Pana acum am avut o diorama pe 12 mm ( T.T.) pe care din varii motive am inceput sa o vand pe bucati. Cine are nevoie poate sa ia ( pe bani ) ce are nevoie.<br/>
Ca sa nu mai am aceleasi probleme ca cele avute anterior am apelat la modelul HO - ( 16,5 mm marimea exacta ).<br/>
Asa am inceput sa construiesc o diorama si peste ea sa mai asez una.<br/>
Am un prieten in Germania care mi-a trimis un set care vad ca nu este pe site ( EURO SPECIAL T726 ) cu sinele aferente.<br/>
Acum o luna am mai cumparat un set Boston and Maine. De atunci lunar cumpar diverse produse ( vagoan, macaz, sina, copaci ) cu care vreau sa-mi extind diorama existenta si pe care doresc sa o maresc.<br/>
Actuala diorama are dimensiunile 1200x2100 ( dimens sunt in mm si reprezinta placa de baza ). Sina este instalata pana la marcina placii pe toate cele 4 laturi. Acum incerc sa fac diverse derivatii si sa incarc centrul care este cam golas. Plus ca doresc sa realizez mai multe ramificatii.<br/>
Cum mai imi vin ceva idei cum mai cumpar ceva sine sau alte chestii aferente. Actualmente incerc sa realizez un nou nivel pe vechea diorama.<br/>
In viitor voi incerca sa pun si niste poze pe site cu stadiu de "evolutie" al circuitelor pe care doresc sa le realizez.<br/>
<br/>
Bafta si noroc la toti impatimitii de HO</t>
 
Ce mai doresc

<r>Sunt in cautarea unui set BURLINGTON NORTHERN T741 construit de MEHANO.<br/>
Modelul de locomotiva imi place si vagoanele sunt interesant.<br/>
La ora actuala imi pare ca este cel mai bun model de tren de marfa care se mai face la Mehano.<br/>
Daca exista posibilitatea sa cumpar doar locomotiva si vagoanele va rog sa-mi spuneti si mie de unde le pot achizitiona.<br/>
<br/>
Multumesc mult<br/>
<br/>
P.S. Alt model interesant este N SPECIAL T773 dar am inteles ca nu se mai produce si nu am de unde sa-l fac rost.<br/>
<URL url="http://www.mehano.si/?PID=21&CID=41">http://www.mehano.si/?PID=21&CID=41</URL></r>
 
mos, problema e simpla.

muta-te si tu la 'despre machete' te rog. aici e un topic pt intimpinarea celor nou veniti pe forum. chestii de genul servus, salut, bla-bla, o sa-mi fac si eu etc... :lol:
 
Salut,

Si eu sunt unul care va impartaseste pasiunea, dar spre deosebire de voi nu am trenulete. Am avut ceva cand eram mic...ceva Piko dar a disparut....Dupa ce am vazut cateva diorame superbe m-am decis sa imi cumpar si eu macar un trenulet. Deocamdata (din lipsa banilor.. :x ) nu mi-am cumparat decat un start set ROCO si anume 51232. Ce sa mai...e foarte misto....sper doar ca odata cu timpul sa pun si eu de o colectie si eventual de o diorama.
 
cu 2x1 metrii nu stiu ce as prea putea sa fac. Deh...ap cu 3 camere...Ramen de vazut.. Eu tot incerc sa gasesc solutii..
 
cerbra a spus:
cu 2x1 metrii nu stiu ce as prea putea sa fac. Deh...ap cu 3 camere...Ramen de vazut.. Eu tot incerc sa gasesc solutii..

Bine ai venit in randul nostru!
Eu am doua camere si am 2/1,20 m si doresc sa extind cu inca un metru. Asa ca in trei camere te lafai.