Nebunia lui Gam3

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
afirmatia e valabila si pentru usa. daca nu ai folosit un lipici puternic mai poti face ceva. daca nu... improvizeaza :wink:
succes.
 
Salutare,

Nu ma supar pe nimeni.
Usile si ferestrele sunt puse invers, pe exterior si asa vor ramane.
Am inceput cu 3 ferestre sa le pun "gresit" asa ca am continuat sa le pun pe toate.Atata timp cat si in realitate este asa nu vad de ce sa le schimb.

Acum ca am lamurit problema ferestrelor sa mergem mai departe.

Aulin,vitrina e facuta de mine.

DSCF8480.jpg


Ca sa nu ziceti ca nu am un geam zic de pe acum;era deschis si nu am vazut,asa ca am intrat cu capul in el si sa spart.

Va multumesc la toti.
 
Salut Florine,da,iata o vitrina practica(aviz pt.Nyhmed,care dorea sa-si construiasca asa ceva),pt.modele este super,fiind protejate de praf,banuiesc ca nu-ti intra toata colectia de modele,stiind ce ai,vorba lui Rally:succese.
 
Salutare,

Niste poze facute ieri la alt pasionat:

DSCF9356.jpg


DSCF9301.jpg


DSCF9319.jpg


DSCF9304.jpg


DSCF9308.jpg


DSCF9311.jpg


DSCF9295.jpg


DSCF9330.jpg


DSCF9332.jpg


DSCF9331.jpg


DSCF9322.jpg


DSCF9317.jpg


DSCF9299.jpg


DSCF9300.jpg


DSCF9315.jpg


DSCF9328.jpg


DSCF9349.jpg

O mica comparatie
DSCF9345.jpg


DSCF9343.jpg


DSCF9334.jpg
 
!!!

<r>Trebuie specificat, totusi ca meseriasul e un membru al forumului nostru,<br/>
Badulesco , un "tanar" <E>:wink:</E> din pacate timid (ca nu posteaza pe aici)<br/>
si din fericire <B><s></s>le face <e></e></B>, dupa cum se vede in imagini ... felicitari domnule Badulescu !!!!<br/>
Am si acum imaginile dioramei Dvs de acum ...8 luni , MARE diferenta,<br/>
totusi intr-un rastimp atat de scurt <E>:wink:</E> <br/>
Cat despre imagini, au fost rezultatul unei inalniri intre Iasi si Piatra Neamt, dovada ca nici Moldova nu se lasa mai prejos. Inca o data Felicitari !!!<br/>
rally<br/>
<br/>
PS>> Supraetajatul rosu, e din startset productie recenta, identic cu cel de la Metronom , sunt bine venite imaginile , se pot vedea si aici o serie de detalii lipsa sau in plus... <E>:wink:</E></r>
 
Vagon etajat DB vs. CFR

<t>Salut!<br/>
Binevenita comparatia, dar totusi si in realitate sunt in momentul de fata doua vagoane diferite.DB a modernizat vagoanele etajate provenite de la DR si daca se compara modelul de la Piko cu cel real se poate vedea ca este cat se poate de bine reprodus cu mici exceptii care pot fi trecute usor cu vederea. Eu personal nu sunt un mare fan Piko dar am aceste vagoane de la Piko in varianta DB pt. ca le-am luat la un pret excelent ( nu din Romania) si sunt la scara 1/87. Problema ramelor de la geamuri se poate rezolva prin vopsire conform culorilor din realitate. Vagoanele Piko cu inscriptia Metronom sunt pure inventii, la fel si cele cu inscriptia CAT.Atat Metronom cat si CAT folosesc alte tipuri de vagoane etajate!Sunt vagoane din seturi pt. copii asa ca nu are rost sa le luati ca modele pt. comparatii. FELICITARI PENTRU DIORAMA! SPOR LA TREABA IN CONTINUARE!</t>
 
Meserias cu adevarat ! :shock: ! Are 4 vagoane supraetajate de personal criminal !
 
Felicitari pentru diorama..... primul personal romanesc....chiar daca locomotiva este de imprumut...:).. probabil a ramas RTFC-ul fara locomotive si le-a inchiriat
 
Salutare,

Locomotiva NOHAB DSB,cusetele si etajatele CFR sunt ale mele.
Cat de curand va cumpara si domnul Badulescu vagoanele etajate.
 
Game - daca poti cand mai ajungi lanaga diorama sa ii faci o poza in ansamblu ca de fiecare data cand vorbim la telefon imi povesteste ce a mai facut iar eu incerc sa imi imaginez cum arata tot :mrgreen:
 
Salut!

Cu Domnul Badulescu,cand va considera ca e vremea sa intervina va interveni,pana atunci isi vede de treaba in continuare,asta este.

Acum niste poze de aseara cand am fost si eu gazda.A fost o intalnire cu Michael din Bucuresti si cu a lui BR 111.

DSCF9408.jpg


DSCF9401.jpg


DSCF9391.jpg


DSCF9386.jpg


DSCF9412.jpg