Anunturi de intalnire a pasionatilor in Cluj

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salutare,

maine (marti 24.11) avem intalnire ca de obicei de la ora 18:00
S-a refacut circuitul eletric , profesionist (multumim Traian pt ajutor) asa ca putem rula din nou trenuri....

Ionut
 
Salutare,
Aseara am avut o intilnire foarte importanta la Club,dupa ce s-au mai potoloit putin lucrurile cu TrainFest si au ajuns toate exponatele acasa.
In esenta ,am dezbatut expozitia pe sistem "shitburger" adica:ce a fost bine-ce nu a fost bine-ce putem imbunatai pe viitor :D
O sa va expun ideile importante:
Ce a fost bine:
-a fost un eveniment la care ne-am bucurat cu totii,atit exponentii cit si publicul.
-una dintre marile bucurii a fost lansarea modelului 060 EA.Nu este o practica noua sa organizezi lansari alaturi de locomotiva reala.
Asemenea "Roll-out" se fac in strainatate de multi ani si pun si eu un exemplu din 2006 de la Piko pentru ca asta e la indemina:
http://www.piko.de/d/wir_ueber_uns/presse/Pressekonferenzen/Pressekonferenzen_2006/Roll_Out_Niedersachen_Lok_14_02_2006/Roll_Out_14_02_2006.php?navid=150
Sigur ca ar fi fost excelent sa fie prezenta "acea" locomotiva dar am facut ce am putut.
-a fost o buna mobilizare din partea pasionatilor din tara care au facut eforturi deosebite sa vina cu diorame si modele
-a fost o perioada excelenta a anului,motiv pentru care vom incerca sa facem din TrainFest o manifestare traditionala,ca si "COLECTII SI COLECTIONARI"
-a fost o locatie foarte buna si Regionala CFR Cluj s-a implicat exemplar.
-in nici un articol din presa nu s-a vorbit de bani.

Ce nu a fost bine:
-nu a fost suficienta expunerea in presa,mai ales TV
-nu au fost bani
-nu ne-am mobilizat in mod egal,din varii motive
-nu am pus destule vitrine cu exponate.

Ce putem face
-sa standardizam cit mai repede sistemul modular ca sa fim mai flexibili
-sa ne ocupam din timp de atragere de fonduri,mai ales ca acum stim cam cind se fac aceste manifestari.
-sa expunem mai eficient acest hobby in mass-media
-sa incercam sa legam lansarile de modele romanesti mai din timp de expozitii,avind in vedere ca acesta a fost un "roll-out" oarecum spontan.
-sa construim module cu specific romanesc ,care sa atraga atentia si in tara,si in afara ei.

Oricum,imi pare rau ca aseara au lipsit citiva membri care erau raciti dar sper sa ne vedem cu bine si sa ne implicam mai mult in noul an.
Orice sugestie si critica din partea comunitatii e binevenita.
Toate bune,
sandy
 
Salutare,

intrucat in perioada targului de la Nurnberg nici iarba nu creste si nici EA-uri nu se livreaza, se anuleaza si intalnirea de la club de astazi. Ne vedem saptamana viitoare cand vom discuta noutatile de la targ.
 
Salutare,

maine, marti, 09.02, ca de obicei intalnire la club de la ora 18:00.
Povestim noutatile de la Nurnberg
 
Din pacate eu nu ajung deloc astazi prins cu niste probleme personale, dar oricum eu de obicei ajung cu autobuzul la club
:D