Nebunia mea

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
eu vreau sa il denunt pe rally la DNA pentru spaga. :twisted:
apropo .......primesc spaga ca sa spun ce si cum cu spaga la rally :mrgreen:
 
Mai ai putin si iti da lumea spaga ca sa accepti spaga ca sa spui ce si cum cu spaga la Rally :roll: Hai ca am ametit
 
!!!

<r>Suuusnumitii de mai sus, datatori de spaga, intra de azi pe lista mea preferentiala de SPAGUITORI <E>:twisted:</E> <br/>
Dupa cum se stie, campania nationala anti spaga e pt cei ce dau , ca cei ce iau se simt deja "cu musca pe caciula" <E>:roll:</E> <E>:wink:</E></r>
 
COObra a spus:
eu vreau sa il denunt pe rally la DNA pentru spaga. :twisted:
apropo .......primesc spaga ca sa spun ce si cum cu spaga la rally :mrgreen:

Cred ca mai degraba o sa primesti "spaga" ca sa nu spui ca ai dat "spaga" stii tu cui si stii tu pentru ce...... :oops:
Lasi lumea de pe aici fara trenuletze... :wink:
 
siiiiiiiiii cand tocmai intaream eu cele zise cum ca nu mai cumpar, ca nu mai fac, ca nu mai dreg...iata ca venii o oferta cu "sonderpreise" si nu am putut refuza......va spun doar atat......BR55, Piko, 20 ani.....prietenii stiu de ce 8)
scuze de calitatea pozelor
P1070696.jpg

P1070695.jpg

P1070697.jpg

P1070699.jpg

P1070712.jpg
 
bravo, dobnu'! azta da logomodiva la dine! :mrgreen:

asta a circulat si la noi. sa-ti traiasca. cum merge?
 
@LDH - o sa coman dar tre facuta lista cu ce si cum ca ai vazut ca are si alte mici defecte....nu ma apuc sa pun unele fara sa remediez altele
@LOK - merge acceptabil avand in vedere ca am desfacut-o si nu prezinta pic de uzura pe rotile dintate si nici pic de vaselina.....deci a rulat pe uscat.
uzura din interior ma face sa cred ca locomotiva mai mult a stat iar lipsurile si defectele de pe exterior cred ca sunt din cauza manipularii.
 
ia uite cine s-a intors din pelerinaj.......
P1070841.jpg

si odata cu el au venit si doua vagoane de calatori ep 3 roco ..... nu de alta dar dupa cum stiti eram deficitar la capitolul vagoane de calatori, singurele pe care le aveam fiind cele etajate.
P1070847.jpg

P1070848.jpg
 
iote o mai aparut doua bijuuri la mine.
una e un BR53 Fleischmann de vreo 20 de ani
P1080160.jpg

P1080159.jpg

P1080158.jpg


iar celalat e un vagon de valori Maerklin
P1080157.jpg

P1080155.jpg
 
iata cine functioneste cum trebuie acum.........si cu luminite si mai si merge in directia corecta :twisted: :twisted:
P1080162.jpg

P1080164.jpg

P1080168.jpg
 
frumoase achizitii

<r>Frumoase achizitii,sa le stapanesti sanatos!Ma bucur ca te-ai hotarat sa ramai pe ecartamentul HO,ai facut o alegere buna. <E>:D</E></r>
 
Felicitari pentru noile achizitii :lol:
Multumesc pentru grija si atentia acordata BR218 ,deabia o asteptam sa treaca la tras garnitura Balt Orient Expres :lol:
 
iata doua piese mai deosebite din rasina.....1/87 desigur....destul de mult de debavurat la ele iar vopseaua e aplicata de mine cu pensula.
stiu ca nu au geamuri dar cam greu de taiat la dimensiune si de lipit.
probabil ca nici nu vor avea .....cine stie.
si acum prezentarile......un ARO si un TV....scuze de calitatea pozelor dar am probleme cu lumina.
P1080236.jpg

P1080240.jpg

P1080241.jpg