Diorama mea

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Dupa cum stiti, acum ceva timp ( cam 1,5 ani ), am desfiintat tot ce era pa masa din boxa... si m-am tot gandit ce o sa fie in loc.

Asa ca : punct si de la capat.

Azi m-am urnit si am cumparat placile de OSB. Consolele erau facute din ianuarie...

Am inceput prin a desface vechea masa, piesa cu piesa si ce a ramas sub ea se vede in poza...



Una din muncile grele a fost sapatul in tencuiala si in cei 5 cm de polistiren care sunt pe pereti.



Gaurile si apoi consolele la locuri.




Am debitat una din placi, am montat-o, trebuie sa-i mai pun si 2 picioare de sustinere.



Asadar 1 pas e facut, sper sa ma tin de treaba si cat de curand sa se tranforme partile albastre din schema in GRI.

 
Am mai pus niste vagoane la colectie:

Acestea sunt achizitionate asa cum le vedeti in afara de cisterna Mehano care e vopsita de mine:









Iar astea sunt productie proprie... stiu ca n-a pus Videanu destule borduri cate ati vrea sa aruncati dar atata am putut, am folosit spray, nu aerograf.






Pe viu arata ceva mai bine...
 
Continuam:

ultimele doua, dar cele mai importante din garnitura de mentinere a pacii...



Trenul de lucru



Mini-garnituri de interventii




S-a scumpit benzina!!!....facem provizii...

 
N-au iesit deloc rau nici vagoanele facute de tine, dar totusi vedeta ramane 'robert' :D. Impresionant.
Si chiar ca esti mare fan shell. Ai ceva colectie. Pacat ca nu mai sunt prezenti si in romania, desi oricum asta nu prea conteaza.
PS: vezi ca trebuie sa le vopsesti in rosu si verde si sa scrii mol pe ele :D
 
Hai ca m-am urnit. Partea de gara, turnanta, triaj etc e gata la capitolul geometrie linii. Acum ramane sa stabilesc unde o sa am intreruperile ca sa trag dinainte fire.