Intalnire la Bucuresti - 26 ianuarie 2007

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Calin_CBR a spus:
@ LDH

Ahaaaa, acum am inteles :lol: ...

Totusi, chiar daca majoritatea trenulistilor sunt din capitala, nu v-ati gandit, pentru viitor si la o intalnire intr-o gara de provincie? Sau ma veti refuza gategoric daca lansez o invitatie, undeva in parohia mea? :p
Salut.

Hunedoara nu e chiar asa departe de Cugir (my place), plus ca mai sunt si in Deva modelisti, asa ca nu exclude din start o intalnire in provincie!

Felicitari pentru intalnirea de la Bucuresti, transmisia a mers bine.
 
cind va avea loc urmatoarea intilnire? s-ar putea organiza intilniri si in timpul saptaminii. cred ca ar putea veni mai multi in cursul saptaminii, seara. se poate stabili si o alta locatie. nu cred ca ar fi o problema daca doar ne vedem, discutam si bem o bere undeva.
 
Luati-ma si pe mine in calcul pentru o urmatoare intalnire. Ca sa nu ratez intalnirea dati-mi va rog un PM. Va multumesc frumos!
 
va salut pe toti

<r>am intrat si eu de curind in rindul celor cu acest minunat hoby.<br/>
Am inceput in urma cu o luna si jumatate am facut foarte multe achizitii,am trecut de curind la digital am deja 5 garnituri digitale sunt redactor la radio si director la un club sportiv de sah.Conditiile de astzi ne au impus sa nu ne mai putem desfasura in voie am o propunere ptr voi.<br/>
Spune eu interesanta sa pun la dispozitie sala de sah situata in apropiere de bucur obor este o sala mare am 20 de mese un metru/pe un metru cei care vreti sa vedeti cum arat puteti accesa siteul <URL url="http://www.sahjuventus.go.ro">www.sahjuventus.go.ro</URL> iar cind ati intrat acolo dati pe foto.<br/>
Eu zic ca avem conditii bune ramine sa va decideti si voi acum cu respect radu sofran<br/>
am telefonul 0745123598 si emailul <EMAIL email="[email protected]">[email protected]</EMAIL>.</r>
 
Sala din galeria foto este super ok din ce am vazut eu.
Poate chiar prea mare pentru cati oameni o sa vina. :(
Era frumos sa se construiasca o mini diorama sau ceva sina montata si alimentata pentru prezentare de material rulant, fapt ce implica ocuparea salii pe o perioada indelungata.
 
Va salut pe toti!

<t>Probleema montarii liniilor nu este atat de grava. Voi aduce eu cateva linii pe 16 mm, 12mm si 9 mm.Voi aduce de asemeni si alimentatoare pentru; analog si digital si chiar o diorama cu sina pe ea pe 12 mm .<br/>
M am gandit ca ar fii bine sa ne vedem sambata dupa masa si putem sta cit dorim si pina a doua zi daca e nevoie avem caldura si aer conditionat iar loc de desfasurare foarte mare 20 mese a cite 1 m care se pot uni avem destul loc.<br/>
Astept sa va decideti si daca e ok putem sa ne vedem sambata pe 03 martie la ora 16 sau mai tirziu cum decideti voi.Eu astept sa va decideti iar daca e totul ok vom organiza din 2 in 2 saptamini cite o dupa amiaza.<br/>
Cu respect Radu Sofran</t>
 
sint foarte interesat de ceea ce se poate intimpla in 'hala' domnului sofran. functie de conditiile de ocupare a halei ma gindesc ca putem organiza niste intilniri constructive, la modul ca am putea copia initiativa celor de la cluj. oricum, ne putem intilni pe 03-03-07 si discuta aceste aspecte.

la buna vedere
 
imi ofer si eu participarea. dar daca se mai organizeaza si la Palatul Copiilor intalnirea, eu zic sa ne vedem si acolo
 
radu are o propunere excelenta. eu cred ca trebuie luata in calcul. asta ne va aduce o mai mare libertate. poate va ginditi si la varianta unor intilniri in cursul saptaminii, spre seara. poate ca asa vor veni mai multi. chiar imi pare rau ca nu pot ajunge si eu pe 03.03. 07. daca vom face ceva si in cursul saptaminii, atunci voi fi prezent.
ce parere aveti de intilniri in afara sfirsitului de saptamina.....nu ca regula generala dar asa din cind in cind ca sa impacam pe toata lumea?
 
va salut

<t>Daca se oragnizeaza la Palatul Copiilor este ok si ne vedem la mine la club duminica pe 4.03. nu e problema cum hotariti voi la mine e ok si sambata si duminica.<br/>
radu sofran</t>
 
eu zic de dimineata sa mergem la Palatul copiilor daca se organizeaza, iar dupa masa sa mergem la domnul Sofran.