Robert si diorama lui

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
robertanasa a spus:
La capitolul asta mai am multe de invatat. Trebuie sa studiez un pic. De exemplu gara nici nu stiu din ce epoca face parte. Am citit cuvant cu cuvant pe cutia ei si nu scrie nimic de epoca. Nu de alta dar sa stiu ce case si alte constructii sa mai cumpar, ca sa nu fac investitii aiurea.

daca scoti antena tv de pe gara o poti pune cu succes in orice epoca incepind cu 1920.
 
lok a spus:
robertanasa a spus:
La capitolul asta mai am multe de invatat. Trebuie sa studiez un pic. De exemplu gara nici nu stiu din ce epoca face parte. Am citit cuvant cu cuvant pe cutia ei si nu scrie nimic de epoca. Nu de alta dar sa stiu ce case si alte constructii sa mai cumpar, ca sa nu fac investitii aiurea.

daca scoti antena tv de pe gara o poti pune cu succes in orice epoca incepind cu 1920.

Hai, bravo! La asta nu m-am gandit. :oops:
 
Ma tot intreb cand am sa ajung si eu la un nivel de acest gen:
http://www.youtube.com/watch?v=D_Bc6ep-gVE&mode=related&search=
 
Am trecut aseara pe la Rally si am mai cumparat cate ceva. Cu aceasta ocazie am avut onoarea sa-l cunosc si pe Radu Sofran care venise cu ganduri mari pe la Rally. Tot respectul pentru Radu.
De la Rally am achizitionat un set de 6 jardiniere cu toate ca am fost atentionat de Rally ca o sa-mi cedeze nervi la montajul acestora.

Cutia cu jardiniere:


Continutul cutiei:


Pregatit de asamblare:
 
Migala mare. Chinezarie in toata regula:


Aproape gata. Mai trebuiesc finisate:


Pregatit de montaj:


Primele jardiniere:

 
Cateva accesorii:


Mai trebuiesc tunse un pic:


De la Rally am mai luat si aceasta locomotiva draguta:



Momentan atat. Se munceste in continuare.
 
Apropo, mare dreptate ai avut Rally, chinezarie in toata regula la aceste jardiniere. Mia placut atat de tare incat data viitoare mai cumpar un set.
 
munca de migala nu gluma. dar efectul e super. acum e foarte important cum aceste elemente de efect le pui in valoare pe macheta.
 
Un aspirator 1:87 poate.
Sa nu le cureti de tot cu aspiratorul. Mai bine le uzi cu o stropitoare ! :D
Oricum arata super ! Bravo pentru rabdarea de care ai dat dovada !
bravo_23.gif