Diorama H0

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
obiwan a spus:
Poate prelungi segmentul drept . Si se muta capatul de linie mai in fatza. Mai greu cu schimbarea macazului.


Eu nu cred ca poate muta capatul de linie pentru ca ar intra in linia curba, sau cel putin ar fi foarte aproape de linie si vagoanele lungi s-ar putea atinge de capatul de linie.
 
Salutari,

Profitand de un aparat Nikon D 90 al fotografului iscusit (Bogdan I de la Brasov, in vizita la Bucuresti) cateva fotografii din parcul de locomotive cu abur:

1. BR 80 Roco:







2. BR 56 FLM:





3. BR 58 Roco:





4. BR 52 PIKO:



5. BR 03 FLM:



6. si amestecate + BR 01 Roco













Mihai
 
Splendid grupul de aburoase! 8) :aplauze::aplauze::aplauze:
Mi se pare mie sau vad oarece LED-uri in farurile BeRii80 Roco? :D
Daca am vazut bine, atunci please revino cu niste poze... in consecinta ;-); daca n-am vazut bine... asta e :fluierat:
(hahahah - celebra structura alternativa IF...THEN... ELSE :D )
 
Salve,

Nou sosit in "de la uzina": K5 - Robert - Rivarossi HR6069:





Mai multe info in topicul lui DIP: http://caiferate.21.forumer.com/viewtopic.php?t=613

Mihai
 
Salutari,

"frantuzoaica" 140-C-231 (Jouef) a revenit de la reparatii(atelierele PDI). Va fi ajutata de BR 96 018 (Trix) in zona montana (modulul aprtine lui Mity) :)













Mihai
 
Normal ca nu s-au observat modifică’ri la diorama lui Michael, deoarece acel modul este al meu şi deocamdat㒠este în vizită’. Åži dac㒠tot este în vizită’, de ce s㒠nu fie exploatat la maxim. :lol:

P.S. Mihai, pune pe calorifer un cearceaf bleu când faci poze. D㒠mai bine. 8)