Nebunia lui Gam3

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Da,foarte frumos,lucrul in "duet" cu doua macarale,cu una singura la lucru am mai vazut si nu m-a impresionat deloc,insa cu doua....
 
Buna aulin,
Asta si datorita tie.

Iata si in realitate:
DSCF2580.jpg
 
Salutare,

Ce mai e nou pe la mine,cusete CFR;
DSCF8183.jpg

DSCF8184.jpg


Daca tot am facut poze nu am rezistat sa nu fac si la "OZN" :D :D
DSCF8241.jpg

DSCF8243.jpg
 
te misti rapid nu gluma. imi place ce ai realizat pina acum. treaba merge bine. daca ti cont si de sfaturile lui LDH, cu siguranta o sa iasa ceva frumos. panta mi se pare exagerata dar din lipsa de spatiu se intelege.
imi place si materialul tau rulant. ai gusturi bune. si o chestie placuta a fost sa vad 2 vagoane macara. mai rar asa ceva la un trenulist. sa sti ca da bine pe macheta. sunt de la ROCO, nu? si nu mai vorbesc de locomotivele cu abur (preferatele mele). piese!
 
Salutare,

@Dorin

Panta era mare,si se putea remedia asa ca ieri am muncit numai la ea.Acum incepe sa urce imediat dupa macaz.
DSCF8253.jpg

si cum arata acum fata de cea veche.
DSCF8277.jpg

mai mult de atat nu am ce face.
Cele 2 macarale sunt Roco.Chiar ca arata bine inpreuna.Daca as mai avea si o aburoasa pentru marfa ar fi super,dar pana la toamna se rezolva :D
 
dap, acum panta arata mult mai bine decat inainte. poate mai poti face poze si din alte unghiuri, ca sa putem vedea mai bine.
 
acum intradevar panta e acceptabia. asa cum se vede in fotografie, zic eu ca e buna (pentru o diorama bineinteles). oricum imaginea e alta si asta contaza mult iar ochiul o accepta altfel. succes in continuare!
 
poze cu panta mai tarziu cand va fi gata.pana atunci un vagon LILIPUT SBB-CFF:
DSCF8441.jpg

si o poza cu telefonul ca au cedat acumulatorii
DSC00655.jpg

a iesit si iarba
DSCF8418.jpg

si sa muncit la piata,la trotuar si pavaj
DSCF8416.jpg
 
graba strica treaba. cu ferestrele ce s-a intimplat? :D in rest arata bine, mai putin curbele strinse. dar asta o punem pe sema lipsei spatiului. vagonul arata super fain.

spor la treba, ca e de bine.
 
!!!

<r>Bravo Gam3 !!!!<br/>
Cand ti-am vazut maldarele de polistiren pe post de relief... i-mi venea sa ... <E>:cry:</E> , dar cu imaginile astea m-ai dat pe spate. <E>:p</E> <br/>
Cred ca esti printre putinii ce au reusit intr-un spatiu relativ mic sa creezi<br/>
o diorama, reusita, cu de toate, iar imaginile o demonstreaza. Mie i-mi place, chiar si curbele, nu te plictisesti privind ... ca la o linie dreapta.<br/>
Zidurile , pavajul, iarba par reale. Gardul si impiegatii ... zeiss !!!<br/>
Dar am si eu o "carcoteala" mica. Covorul verde, "gazonul" e prea ingrijit,<br/>
doar pe stadion gasesti asa ceva...si nici acolo <E>:roll:</E> <br/>
Sunt sigur ca o sa ne mai vii cu surprize. Felicitari !!!<br/>
rally</r>
 
@connectorxp

de aici vine lumina:
DSCF8475.jpg

Cea de jos sta de fapt in alta parte,agatata sus.o mai dau jos pentru poze facute in modul manual/macro.

ce mai stie sa faca vagonul:
DSCF8453.jpg


DSCF8456.jpg


DSCF8467.jpg


rally,.....multumesc.

De gazon ma voi ingriji,dar mai dureaza,astept sa cumpar cladirile,dupa cum bine ai zis nu stau grozav la acest capitol(de fapt sunt la pamant).

O supriza saptamana viitoare.
 
Imi place mult cum ai lucrat. Felicitari!
Cum ai reusit sa realizezi textura de pamant pe care o ai pe cateva pante?
 
Tempera pe baza de apa.Culoarea e SIENNA ARSA.Ai de gand sa folosesi tencul de polistiren?
 
nu te supara pe mine frate dar nu sunt lamurit cu ferestrele cladirii. poate gresesc eu dar pare ca le-ai lipit pe dinafara iar ele - cel putin asa se vede din fotografie - par ca ar fi trebuit lipite prin nauntru. repet poate gresesc eu dar se vede urit. pina acum nu am mai vazut asa cladire cu ferestrele lipite prin afara. poate poti face ceva sa mai schimbi imaginea cladirii. in rest imi place, ai imaginatie si daca rezolvi si cu iarba...
imi place ca folosesti solutii simple si totusi iese ceva de efect. si eu folosesc acuarele si rezultatul zic eu ca e destul de bun.
 
Da,interesanta vitrina din perete,ia pune luminile pe ea s-o vedem si noi mai bine(cu modelele din ea),poate o copiem,cine stie..
 
vezi ca Dorin are dreptate....ai lipit ferestrele pe dinafara.....vezi cum le dezlipesti si baga-le inauntru cum trebuie
 
Gam3 a spus:
Tempera pe baza de apa.Culoarea e SIENNA ARSA.Ai de gand sa folosesi tencul de polistiren?

Multumesc frumos pentru pont. Am sa folosesc si eu polistiren si chiar ma gandeam ce textura sa-i dau. Sper sa-mi ajunga teancul pe care-l am.
In ceea ce priveste ferestrele de care pomenesc camarazii nostri, eu zic ca da bine si asa, numai sa-i pui si geamuri. Arhitectura nu are limite.
Nu da-ti cu pietre! Parerea mea! :oops: