Intalnire la Bucuresti - 26 ianuarie 2007

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Iaca si cateva poze de la intalnirea de azi.

Vedetele care au facut furori si care au fost fotografiate cel mai mult.

Scara Z









O valiza pretioasa:





Si mai tarziu, alaturi de scara Z apare si scara N



alte poze in legatura cu intalnirea dintre Monica a mea si Monstrulachele lui Silviu pe topicul meu
 
Salut

Desi am fost numai in trecere pe la intalnire m-am ales cu ceva...o poaza comparativa intre scarile, nu o sa ghiciti sigur, N si Z :shock:

th_comparatie1.jpg


http://i109.photobucket.com/albums/n55/Dadu_01/comparatie1.jpg

Adevarate bijuterii dar cam mici pentru ochii mei

Mai multe despre intalnire pot sa va povesteasca Lok, Silviu si elctrica lui americana, s_vio (care a prevestit cam ce o sa ajunga BMW-ul lui Coobra :twisted: - vezi la topic s_vio, sesamcave care si-a adus si V75 - ul desi a "fugit" la alta scara, LA care nu-i chiar asa fioros cum apare la avatar

daca am uitat pe cineva, deh varsta, imi cer scuze si ii rog sa se prezinte

@Rally

Ne tot ameninti ca ne convoci la munca patriotica (Bumbesti-Livezeni) ca sa facem curatenie si sa amenajam un loc de joaca
Asteptam apelul

@Calin_CBR

cam greu fara inginerul sef dar au scos-o la capat baietii - doar sunt feroviari :D

Tote cele bune
 
@ Rally, LDH, si toti ceilalti cu initiativa

Daca nu deranjez, contati si pe mine la o actiune voluntara pe tronsonul Bumbesti-Jiu - Livezeni. E la o aruncatura de bat si poate intreprindem ceva si pe linia de mocanita. Oricum, cu acea linie am planuri mari, nu are sens sa vorbesc inca despre ele, insa sansele de a va face o surpriza placuta sunt conturate...e adevarat, in creion subtire, dar...speranta moare ultima.
 
Intr-adevar am fost ceva mai multi la aceasta noua intilnire la care Mihai ne-a povestit despre expozitia de la Nurenberg si ne-a aratat si poze facute la diverse standuri ale producatorilor de material rulant si de accesorii.
Intr-un colt am remarcat citeva schite facute de micii pasionati de trenulete care nu au mai mult de 7-8 ani (asa am inteles de la MIHAI),cred ca multe dintre schite ar putea servi drept model pentru o diorama sau un modul .
Cum sa mai spus vedetele zilei au fost seturile la scara Z si scara N .Totusi trebuie sa ai ceva rabdare sa le pui pe linie dar pasiune este pasiune :D si sa stiti ca arata super cele la Z .
Iata si ceva poze :
IMG_0725.jpg

IMG_0721.jpg

IMG_0716.jpg

IMG_0713.jpg

IMG_0728.jpg

IMG_0715-1.jpg

IMG_0718.jpg


IMG_0713.jpg


IMG_0723.jpg
 
Am urmarit si eu cu mult interes transmisiunea live de la intalnire. Partea proasta a fost ca la mine sunetul s-a auzit cu intreruperi. Minunate fotografiile si as vrea sa stiu mai multe despre scara Z (?!?!?!). Ati facut ceva misto de tot...poate daca citeste cineva postul meu anterior, sunt sanse sa ma alatur si eu celor cu vechime, la un loc de joaca, undeva pe la Bumbesti.....
 
Eu de aceasta data am fost mai aproape. V-am urmarit fiecare miscare :D Poate data viitoare o sa fiu si mai aproape. In orice caz daca ar veni toti dintre noi care isi doresc dar nu pot, va fi problema cu locul
 
@ LDH

Ahaaaa, acum am inteles :lol: ...

Totusi, chiar daca majoritatea trenulistilor sunt din capitala, nu v-ati gandit, pentru viitor si la o intalnire intr-o gara de provincie? Sau ma veti refuza gategoric daca lansez o invitatie, undeva in parohia mea? :p
 
@ Calin_CBR

Nu o sa refuze nimeni si ca intotdeauna o sa fie foarte multi care o sa aplaude initiativa, putini cei care o sa spuna ca vin si ... degetele de la o mana sunt prea multe ca sa-i numari pe cei care intradevar vin

Sa treaca perioada examenelor si sa intram mai bine in primavara si fa o incercare
 
Da, sigur, dupa perioada examenelor ma gandeam si eu....si sa se incalzeasca vremea. De ce nu, Dorele, incercarea moarte n-are... :wink:
 
din pacate pentru mine acum la ora 12 noaptea am aflat de intilnirile acestea de la bucuresti.... chiar nu am stiut. de obicei citesc alte subiecte de pe forum. de cind ne-am inmultit aici, nu mai pot citi tot ce se scrie zilnic ...
era bine daca as fi primit mesaj pe mail.... asa cum primesc mesaje despre alte subiecte. pentru mine intilnirile de la sfirsit de saptamina nu sunt tocmai potrivite dar daca nu se poate altfel gasesc eu o solutie.
astept cu nerabdare a treia intilnire. spar ca atunci sa pot veni.
pe cei care au reusit sa participe deja, ii felicit. sunt niste norocosi. primele intilniri sunt cele mai frumoase. acum e un fel de miscare de pionierat in domeniu si asta are un farmec aparte.
inca odata felicitari si toata admiratia pentru initiatori. :wink: