Bine ati venit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salutare dragi prieteni, bine v-am gasit!

Sunt Octavian, din Pitesti, am 30 de ani si lucrez ca inginer calitate.

Pasiunea pentru modelismul feroviar a inceput cam in jurul varstei de 7 ani, pe cand am vazut pentru prima data in magazine acele seturi produse la IUPS 9 Mai Lugoj, insa parintii mei mi-au facut cadou un start-set Piko HO, compus dintr-o locomotiva BR80 si doua vagoane de persoane.
In prezent nu cred ca ma pot lauda cu prea multe, insa am in colectie BR01.5 de la Piko, BR112 de la Roco, BR140 Roco si ES 64U2 Piko, si cateva vagoane.
Pentru viitor, mi-as dori, pe langa largirea colectiei, eventual construirea unei diorame, insa aceasta depinde de mai multi factori, printre care lipsa spatiului este intr-adevar o problema. Deh, poate in viitor, cine stie...
Intre timp, rasfoiesc printre sfaturile colegilor modelisti.
Bafta tuturor!
 
acuma nu stiu unde sa-ncadrez mesaju asta ..am tot cantarit balanta ba la bancuri ba la bun venit ....

Alooo Conducerea dati de baut aveti 1000 de clienti ..si eu nu simt nimika :-x :|
 
Salve!

Bine v-am gasit si, de ce nu, imi urez bine am venit! :D
Sunt un noob total in ceea ce priveste modelismul feroviar, de fapt cam in toate cele legate de acest forum... dar sunt interesat de chestiunile astea, asa ca poate "fur" si eu cate ceva de pe la voi.
Ma cheama Cristian, 35 de ani, Iasi... si va salut!
 
Salutare Cristi si bine ai venit printre noi.Nu-i problema ca esti un incepator,ai pe forum tot ce vrei sa stii,iar in caz de vreo nelamurire poti intreba oricand pe forum,pe cei ce au cunostinte in ale domeniului feoviar,fie el miniatura sau realitate.

Toate cele bune!
 
salutare tuturor, eu sunt edi, sunt din bucuresti si in urma cu vreo 25 de ani am luat contact cu trenuletele la magazinul victoria, la etajul 3, prietenii stiu...acum o saptamana l-am montat din nou, ma documentez...si vreau sa reincep in era digitala aceasta veche pasiune...bafta multa la toata lumea...
 
Salut ma numesc Daniel si sunt din Bucuresti si va urmaresc inca din perioada pioneratului acestui forum, adica de prin 2006, ma bucur sa fiu linga voi si am invatat destule de pe acest forum.
Inca sunt foarte prins cu anul terminal la liceu dar am un profesor bun in ale modelismului acesta fiind tatal meu care este un mare pasionat al epocilor 1 si 2, eu ma preocup cu epocile mai tinere 4-5 si acum 6 in special ramele Desiro :D si tot ce tine de materialul rulant CFR.
 
Salutare trenulisti!

Sunt Seba, nou imbolnavit de trenulete.
Am 37 de ani, Arad, casatorit si deocamdata crosetez cu descifrarea tainelor unui sistem digital de la Marklin.

Liber la manevra!

;)
 
Salut tuturor,

Sunt Mihai, 32 de ani, din nou muscat de modelism, dar deocamdata doar din punctul de vedere al planificarilor...

toate cele bune!
 
Ii urez bun venit d-lui Georg Hocevar pe acest forum.
Felicitari inca odata pentru toata activitatea "feroviara" pe care de ani buni o desfasurati in Romania.