Nebunia lui Gam3

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salutare!
tyco,am scris si mai sus:
http://www.takeforum.com/forum/viewtopic.php?t=165&postdays=0&postorder=asc&start=45&mforum=hobbies
Locomotiva cum era inainte,modelul dupa care a fost vopsita..............
 
Super diorama! felicitari!

Cateva intrebari:
Cum vei prinde/lipi terasamentul de poliester?
Care este gradul de inclinare a terasamentului la urcare pe panta?
 
Salut! imi poti spune si mie te rog cat au costat in plus fata de pretul de site vagoanele acealea cfr? (ma refer la taxele postale + transport)
 
Salutare!

In ordine:
Pe polistiren voi pune mocheta lipita cu adeziv special pentru polistiren.Terasamentul va fi peste mocheta fixat cu cuisoare de tamplarie.Gradul este URIAS,10%,e de cam 4 ori mai mare ca in realitate,dar o sa o modific,am sa plec cu panta imediat dupa macazul curb si atunci o sa fie OK.

Vagoanele au venit cu FANCOURIER si ma costat in total 39 lei,transport+ranburs.

De pe railwayfan
 
GAm 3 as avea o rugaminte. imi poti trimite o schita cu diorama ta , deoarece am hotatrat sa schimb radical traseul de pe diorama mea si doresc sa vad daca mai pot face ceva , si am vazut ceva interesant la tine. De unde si cat au costat cusetele CFR??
 
grandpagscout,

O poza nu e buna?
frodor&grandpagscout
pe railwayfan a fost cateva ore topicul,si dupa a fost sters;199.ron bucata

Acum poze :D :D :D

R PANNONIA

tren5.jpg

tren2.jpg

R DACIA
DSC_0899.jpg

tren3.jpg
 
frodor a spus:
Eu credeam ca le-ai comandat de pe un site strain, de aceea te-am intrebat.
insa pe railwayfan.ro nu am gasit nimic :(

Salut, eu le-am avut de vanzare iar dupa ce s-au terminat am sters anuntul.
Gam3 - felicitari pentru poze - sunt super!
 
Salutare!

Va multumesc la toti.

grandpagscout,daca nu te ajuta pozele am sa fac si o schita.

DSCF7957.jpg

DSCF7955.jpg

DSCF7956.jpg
 
Merci Gam3. Dupa cum observ traseul tau nu este asa de complicat precum am crezut eu.
 
Salutare!

Ce se mai munceste pe la mine....

Am pus iarba pe polistiren:


DSCF7965.jpg

in partea stanga e o bucatica de covor iarba,iar in partea dreapta inspre pahar e iarba aplicata peste jumate apa,jumate aracet
DSCF7960.jpg

dupa 1 zi
DSCF7994.jpg


DSCF8003.jpg
 
te rog daca ai de unde incearca si fa rost de niste vopsea maro si in loc de aracet cu apa sa folosesti vopseaua.
cu ce ai aplicat iarba?
arata totusi destul de bine
incearca sa ai si smocuri de iarba pe terasamnet...nu f mult, dar si pietricele de terasamnet pe iarba.
 
astazi nu mai am timp,dar maine sigur am sa fac asa,am sa fur niste culori de la fatele meu :twisted: ,mai ales ca trebuie sa pun pietris pe "pod".
iarba e aplicata direct din pungulita,nu am mai stat sa caut un sip de la medicamente
si mai vreau sa pun niste stanci,cu metoda aplicata de Horia Radulescu,cu servetele.
ma gandesc cum sa fac muntele,cu plasa sarma, tifon si cu ipsos sau alta metoda,tot cu poistiren,ma mai gandesc
 
asa ar trebuii sa arate si la mine la urma
DBBR45ep.jpg

si pe versantii verticali asa ceva,am si zis ca am sa cumpar de la Rally
514_full.jpg