Bine ati venit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
@electroputere

citeste regulamentul si ai sa te lamuresti :wink: ...inca nu ai o luna de la inscriere,inca nu ai spus nimic despre tine,colectie,diorama etc....
 
.inca nu ai o luna de la inscriere,inca nu ai spus nimic despre tine,colectie,diorama etc....
Raspuns :
Lucrez ca electrician la depoul Ploiesti dar momentan luna aceasta repartizat la SELC Basarab pana la sf. lunii la sectorul INDUSI/D.S.V Vitezometre Statii Radio. Mai sunt inscris in scoala mecanici locomotiva si autotmotor in perioada de practica 5 sapt. si plec de la reparatii ma duc pe "masina"
In domeniu de modelism nu am facut nimik datorita timpului limitat, mai demult am facut decat modele tridimensionale ptr. jocuri multe dintre ele sunt si acum (LE 5100, LE3400, LDH1250, LDH1500), am avut nick name pe alte forumuri "TGV" poate unii mai ma si cunosc. Si cam atat acum m-am inscris de ce sa nu recunosc sa vand niste carti cu profil material rulant din cauza ca am nevioe de bani ca de aer cu toate ca la bani unii le zic "banu ochiu dracului"
 
Salut,

Bun Venit! pe forum tuturor noi venitilor.

@Electroputere, cum a zis si Cosmin, probabil ca ai incalcat una sau mai multe din prevederile regulamentului de la vanzari, cert este ca inca cel putin 3 saptamani o sa incalci pe cea care spune ca trebuie sa ai minim o luna vechime.

toate cele bune!
 
Buna tuturor,
Sunt Vali si sunt din Bucuresti. Imi plac foarte mult trenurile si din acest motiv am decis la inceputul acestui an ca pentru lucrarea de licenta (tocmai ce am terminat facultatea 8) ) sa realizez o macheta feroviara cu doua trenuri care sa poata circula in acelasi timp pe circuit. Am reusit sa fac ce mi-am propus: un circuit cu 14 sectiuni, 10 macazuri, 2 locomotive si cateva vagoane, multi senzori, multe fire, niste lipituri si un automat programabil "naravas". Si totul "a mers ca pe roti" (de tren TT) :lol:
Insa visul meu era sa pun si o gara, doua, cativa copaci, poate un tunel, cateva semafoare... Dar din pacate spun "era", pentru ca de cateva luni, din cauza lipsei de "fonduri" nu am reusit sa mai adaug nimic machetei si acum ma vad nevoit sa o vand. :(
Cam asta e istoria mea prin lumea trenuletelor... Oricum, dragostea pentru acest hobby nu va trece niciodata in istorie.
 
bine ai venit prin rindurile noastre!!! asa cum intotdeauna se intimpla,inceputul este greu!!!rabdare si cautare este nevoie, mai ales ca esti si tu un criza ca cei mai mari ai economiei...
sa inteleg ca ai terminat facultate de electronica sau automatizari?...nu de altceva dar sa te am pe o lista la "ajutoare"! :D :D :D
 
Salutare tuturor!

Sant Teo, stau in Onesti si sant pasionat de trenuri de cand aveam vreo 3 ani. Anu asta mi-am luat si eu un set de start si niste cladiri, apucandu-ma in felul asta de modelism.

Acum am luat o pauza de la modelism, ca de, e scoala :( si santem intr-a saptea. Dar ma reapuc la anu in vacanta si mai strang pana atunci o garnitura, un macaz si altele.

Mai multe detalii pe blogul meu www.modelismferoviaron.blogspot.com :D
 
Salut prieteni,
Numele meu este Catalin, sunt inginer navalist, lucrez in Norvegia. Colegii si prietenii mei de acolo sunt pasionati de trenulete si mi-au insuflat si mie microbul. Intr-un fel, eu fac legatura intre voi si ei, de multe ori le povestesc ce faceti, le traduc ce scrieti si ce lucrati.
Sper ca prezenta mea pe forum sa fie una fericita pentru toti.
Va doresc numai bine
 
Buna sa va fie inima tuturora
Ma numesc Valentin Marius din Bucuresti. Demult de tot pe vremea impuscatului am avut cateva seturi de loco de la piko (toate cumparate de la hanul Lui manuc sau unirii mai nou dupa revolutie), dar democratia m-a facut sa uit de pasiunea mea. Au aparut alte ispite, de, democratie. Setul de trenutlete , sinele, macazele le-am facut cadou unui copil vecin cu mine din buzau. Acum vreau sa refa vechea pasiune.
o sa incep un forum cu ce am de gand sa fact
Bafta la toti cei cera tin flacara aprinsa!!!!!!!!!
 
Salut ,

Sunt ZeukeTT , un new entry , locat in Timisoara.
Salut initiativa acestui forum si pe membrii sai cu respect .
Asa cum spune si numele , sunt atras de linia de 120mm , insa sunt doar un incepator in ale hobby-ului .
Astept sa fac o luna (conform regulamentului ) pt a posta anunturi de vanzare.Am doar Locomotive TT cu aburi si deocamdata sunt vizibil pe Okazii.
Ieri am reusit "sa pun pe roate " un model de prin anii 50'-60' carea avea nevoie doar de citeva suduri pe contacte oxidate si atentia cuvenita.

Have fun tuturor !
ZeukeTT
 
pai ce pasionat de acest hobby esti tu, cand nu te intereseaza decat rubrica de vanzari? astepti sa faci o luna, dar regulamentul spune ca trebuie mai mult. ceva activitate in domeniu.
 
Salut,

Cornel, 27 de ani, programator, Bucuresti

Frunzaresc de ceva timp forumul insa de-abia acum m-am inregistrat ocazie cu care am si scapat un coleg de o locomotiva :) O astept cu nerabdare!

Nu am o colectie cu care sa ma laud :( insa peste ceva timp sper sa pot arata si eu ceva in sectiunea de colectii. Pana una alta citesc cu deosebit interes sfaturile pentru incepatori care sunt extrem de utile.

Bine v-am gasit!