Pasiunea mea :Trenuletele electrice -Caile Ferate LA S&D

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Re: !!!

<r><QUOTE author="rally"><s>
rally a spus:
</s>Cum adica ? Care imprimanta ... e aceeasi ... <E>:roll:</E> <br/>
Poate il asculti si pe LDH (i-ti zice cum) si treci pe photobucket ca m-ai innebunit cu un post si-o poza. <E>:evil:</E><e>
</e></QUOTE>
Pai daca reusesc sa pun sa zicem cam 5-6 poze intr-un post desi stau pina le pun 3 ore nu este bine? <E>:D</E></r>
 
iksxl a spus:
Rally:Cu imprimanta glumeam...........

Silviu:provenienta ceva ? sau este secret?

Oricum sunt superbe!
Sa le stapanesti sanatos!
Nu este secreta provenienta de la diverse persoane care au mai avut cite unul de vinzare ca aveau dubluri,atita tot ,asta este tot
 
iksxl a spus:
Silviu Photobucket este extrem de usor de folosit si foarte practic. Incearca si foloseste-l cu incredere, ca este pacat sa depui efort in plus daca nu e necesar.
Stiu ca am incercat acum ceva timp dar trebuie sa vad ,sa-mi arate cineva si dupa nu sunt probleme
 
Am incercat sa pun poze cu photobuket si nu imi ies ,daca se poate sa-mi explice cineva care se pricepe dar va rog explicit pe pasi ce trebuie sa fac ,va multumesc
 
Silviu deci primul pas : trebuie sa iti faci cont la ei. Daca ai deja contul bagi username si parola si dai Log in.
2.Odata intrat apare o fereastra unde scrie mare "Upload Images @ Videos"
3.Mai jos scrie mai mic choose an image (or video) si apoi scrie Browse.
4.Apesi pe Browse si se deschide o fereastra unde vezi ce ai in calculatorul tau.
5.Te duci unde tii pozele si dai dubluclick pe poza pe care vrei sa o uploadezi.
6.Astepti pana o uploadeaza cateva min si o sa scrie sus "Images Uploaded!".
7.Te duci ceva mai jos si o da gasesti imaginile uploadate de tine. Copiexi linkul si il postezi aici.

Vezi ca o sa iti dea mai multe linkuri. Pentru aici ai nevoie de al 3 - lea. Incepe cu IMG code urmat de " http://i93.photobucket.com/albums ..........
Pe asta ii dai cu copy si paste pe forum
Daca vrei sa uploadezi mai multe imagini odata un centimetru mai jos de "Choose an image (or a video)" scrie cu albastru "Ad more images".
Apesi si o sa apara mai multe casete urmate de butonul Browse. In fiecare caseta pui cate o poza separata exact ca la pasul 5.

Nu stiu daca am fost destul de explicit, am scris un pic pe graba. Era bine sa fi pus si ceva poze explicative, dar din pacate nu am timp acum.
Daca nu te descurci vorbim diseara si iti zic mai exact.
 
asa este cum zice ixxl ....nuami ca intre punctul 5 si 6 trebuie sa apesi pe butonul ala mare de scrie UPLOAD pe el.
 
Multumesc ,am sa incerc diseara cind ajung acasa,sau il rog pe fiumiu sa faca ceva probe ca este in vacanta ,asta daca poate intre doua lectii pe care le are de invatat.
Daca sunt probleme vorbim .
Intrebare :Cum apare pe forum poza :?: (poza mica si link sub ea sau poza mica si cind dai clik pe poza se face sau vede mare ):?:
 
I-a uitati o locomotiva tip macheta bricheta :lol: :lol: :
Din pacate pozele cu locomotiva bricheta au disparut de pe saitul gazduitor :(
 
@ Silviu

Am uitat sa iti mai spun ca trebuie prelucrate putin inainte sa le gazduiesti
Foloseste Microsoft Office Picture Manager, program de vazut poze, parca din Windows, da-i de pe bara de sus "Edit Pictures" si din fereastra ce se deschide in dreapta cu "Crop" taie din ea la dimensiunea la care ai nevoie

Nu de alta dar nu mi se pare interesant stativul pentru CD-uri mai ales ca l-am vazut in atatea poze de mi s-a luat

Rezulta ceva de genul

VFRcuseta.jpg


care este cam altceva plus ca nu mai stau sa dau in jos de pagina ca sa se termine turnul tau de CD-uri si pana apare vagonul ma apuca foamea

mai umbla putin la tehnica nenea

ca sa se vada si mai bine fa pozele la rezolutie maxima cu aparatul, taie din ele cat vrei si ridical- le la gazduitor pentru monitor de 15"

ai sesizat diferenta de imagine?

cand avem timp te mai invat niste trucuri sa iasa si mai bine pozele ca altfel...pacat de modele daca "pozarul" nu este acolo cand se fac pozele

p.s. nu ma mai cita cand vrei sa-mi raspunzi, fa doar trimitere la mine cu

@

multumesc pentru intelegere si...NU am inca vesti
 
@LDH


Pai sa ajung si eu acasa si vedem ce rezultate dau sfaturile tale ca trebuie sa invat sa folosesc tehnica asta moderna :D
Multumesc pentru sfaturi care sunt de fiecare data pertinente si utile.
Despre vesti :( asta este asteptam.


P.S. Probele au fost facute de catre fiul meu asa ca trebuie sa fac si eu acelasi lucru cind ajung acasa sa invat cum se face :D
 
UN SFAT

<r>UN SFAT .<br/>
Daca o sa faci un peron lung alcatuit din 2,3,4 n numar de peroane cumparate gen (PIKO) nu lipi la fie care capat al peronului tablita cu numele statiei astfel incat la 5 peroane lipite tu sa ai 10 tablite <E>:oops:</E> nu de alta dar arata <E>:roll:</E> ca si cum vrei sa inveti calatorii sa citeasca <E>:twisted:</E> pune una la inceput si una la sfarsitul rendului de peroane este arhisuficient , la fel cu ceasurile daca fiecare peron are 2 ceasuri X 5 = 10 CEASURI (au angajat un ciasornicar al garii ) sau sa numere mecanicul cate secunde face din ceas in ceas de la inceputul peronului pana la sfarsit <E>:twisted:</E></r>
 
Din pacate pozele de test si altele s-au pierdut :( dar cele importante sint la locul lor :D
Era vorba despre pozele de test de la fotobuket
 
@Bogdan I
Multumesc pentru sfaturi ,am sa tin cont de ele si iti multumesc pentru ajutorul dat la crearea schitei garii :D ,mai astept sfaturi de la tine ,critici si solutii daca este cazul :D
Poate zici ceva si despre cam ce a iesit ,poate ar mai trebui ceva pe acolo ,poate altceva pe dincolo,daca este ceva care nu este in regula poti zice ,nu se supara nimeni ,oricum mai sunt de pus destule pina sa fie gata schita garii si apoi trecem la modulul sau modulele propriuzise :D
 
x

<r>Cu cea mai mare placere<br/>
Cand am timp raspund la orice "provocare" constructiva ca vorba aceea cu timpul stam cam prost <E>:cry:</E></r>