Mda...chiar m-am contaminat

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
http://www.jucarii.com.ro/produs.php?cod=me86

aceasta este adresa locomotivei pe care as vrea sa o achizitionez.
 
Mda, si eu am pus ochii pe asta :lol: ...
Fac acum cateva poze si le postez. Putintica rabdare :wink:
 
lupul_alb a spus:
http://www.jucarii.com.ro/produs.php?cod=me86

aceasta este adresa locomotivei pe care as vrea sa o achizitionez.
asta o am eu din start set-ul de la mehano achizitionat de la domnul Zamfir la un super pret,nu-l pot spune
Locomotiva se descurca foarte bine la capitolul tractiune,am pus pana acum toate vagoanele care le am(21in total)si s-a descurcat cu bine,cumpar-o e buna
 
Este un EMD GP 18 fabricata undeva prin 1960, mai exact in 1959, motor de 1.800 CP si 16 cilindrii

uite-o si pe a mea:

DSC01144.jpg


DSC01143.jpg
 
Seby a spus:
Este un EMD GP 18 fabricata undeva prin 1960, mai exact in 1959, motor de 1.800 CP si 16 cilindrii

uite-o si pe a mea .....


Am si eu una la fel , dar inmatricularea SNCF este reala sau o alta "perla" Mehano ????

Ma gandesc sa o tunez , dar vreau cateva poze cu una reala cu o culoare apropiata a acesteia , ca sa nu fiu nevoit sa-i schimb culoarea , eventual o transform intr-una de marfa/manevre .
 
da. din cate cunosc SNCF este compania feroviara Franceza.

uite aici una reala

BNSF1633XL.JPG


Dar ca sa ii modifici aspectul incearca tematica de la CONRAIL. Ei au albastre.

Conrail_8164.jpg
 
Am muncit cateva ore sa fac circuitul sa arate ca in poza....Nu e chiar atat de complicat, dar nici asa simplu cum pare la prima vedere, sa combini un circuit "A" MEHANO cu unul "C" si unul "E" de la PIKO. Am folosit clipsurile de trecere MEHANO-PIKO.





Si pomisorii sunt tot din recentul transport, desi par cam razleti....de fapt, nu par - chiar asa sunt :lol: ...trenul meu circula prin deshert! :twisted:



Si nu in ultimul rand, doua modele de vagoane ROCO, primite de la un prieten pasionat de trenulit :wink:



 
Ia uite ce frumuseti zaceau pline de praf intr-un OMV din judetul Hunedoara. Tractorasul CLAAS nu stiu saca e 1:87, era pe post de breloc, dar i-am dezadaptat lantisorul pentru chei si se potriveste de minune intr-un vagon gondola:









 
Deci....trebuie incarcat vagonul, dar se pare ca locomotica a ramas fara motorina, asa ca a fost solicitata o cisterna cu carburant. Si bineinteles, era necesara si prezenta pompierilor.... :wink: :lol:







Am uitat sa mentionez...masinutele au caroseriile din metal :wink: