Floris Inc.

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
sunt beculete de la o instalatie de brad cu un trafo de vreo 19v cu care am de gand sa fac vreo 5 astfel de luminite sa mearga.cred k nu consuma fff mult unul
 
Baieti imi pare rau ca nu pricepeti si nu stiu de ce

Eu am priceput

Baiatul asta a muncit si asta este cel mai important

Cu pozele o mai vedea el

Ia intrebati-l pe Silviu :twisted: sau chiar pe mine :twisted: cat am tras pana sa putem pune poze ca lumea, ca la Silviu dupa ce ca erau facute cu telefonul mai punea modelele pe un covor numai flori de iesea un aranjament floral "covorotrenulete" :shock: , mai mare dragul, si tare ai fi vrut sa-l trimiti la un forum de specialitate (ikebana ceva) dar nu se face asa ceva cu fratele nostru

Si, sa fim seriosi, eu dau chix uneori cu camera de nu ma vad

Toate cele bune
 
pt k mai am putin pana ma mut in casa noua..si o sa am spatiu mai mare pt trenulete mi-am inceput proiectul pt o diorama care va sta pe o placa OSB sau pe mai multe bucati de polistirenasta ma veti sfatui voi :lol: ,iata VARIANTA 1:
NewBitmapImage.jpg
varianta 2 vine diseara
 
!!!

<r>Salut floris !!!<br/>
Cam simplut traseul, nici un macaz... o sa ametesti lasandu-le sa se invarta doar... <E>:lol:</E> <br/>
In alta ordine de idei, i-mi erai dator cu un raspuns legat de modulul de sunet postat la vanzari si schimburi... inca astept <E>:roll:</E> <br/>
rally</r>
 
prietenul asta al meu mi-a spus doar ca e PIKO,are sunete specifice locomotivelor cu abur,si e scos de pe o locomotiva BR 55 DB dintr-un start set HO ,apucandu-se de colectionat timbre....eu o sa mai pun o poza cu decodorul sau mai bine zis cu cip-ul
 
in legatura cu proiectul de diorama:
1.)inca nu beneficiez de macaz pentru ca singurele 2 care le-am avut s-au dus tare... :lol: poate ca am sa cumpar cand am sa dau de bani
2.)asta e doar o varianta mai tampita
3.)diseara voi face o varianta mai calumea cu pod 8)
 
si ca sa-l lamuresc pe iksxl voi mai posta o poza cu peronul luminat de acel beculet controversat
 
!!!

<t>Floris, te rog daca ai informatii clare, da-le sau probeaza-le inainte.<br/>
Singurul modul de sunet de la piko , a fost scos pe piata anul trecut, are sunete de loco G7.1, nu functioneaza decat "infipt" intr-un decodor de loco<br/>
multiprotocol , cu functie suplimentara F1 (8 pini activi) fata de 7pini la decodorul 56122. De aceea am zis ca-i o cacealma, eu cred ca-i dintr-un trenulet chinezesc ce scoate si sunete loco. Daca ar fi asa nu-i nici o problema, dar specifica te rog .!<br/>
Nu mai pune poze din care nu intelegi nimic...<br/>
Cele 2 anunturi vor fi sterse, daca peste maxim 2 zile nu scrii (cu "edit" )<br/>
exact ce vinzi, cum functioneaza, etc<br/>
rally</t>
 
domnu` rally vreau sa spun ca eu n-am nici o vina..daca asa mi-a spus prietenul meu....eu am vrut sa-l ajut doar
 
:oops: :oops: nu este ...tot ce stiu despre el e ca acu 2 ani jumate cand am fost in grecia cu familia la aeroportul din grecia se vindeau cateva avioane dastea de metal (erau si mai multe modele)si erau deja asamblate...:)