Caile Ferate "La Ursu"

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Apropo de sentimente, privesc spre diploma de doctor din fatza mea si nu-mi vine sa cred ca vad ceea ce vad...
Dupa exact 4atru ani de munca intensa, cu suisuri si coborasuri (rampe si pante, na :D), cu bucurii si cu suparari, with high hopes and deep despairs etc., in sfarsit am obtinut rezultatul mult-asteptat: in mod oficial sunt doctor in inginerie electrica 8)
La sustinerea publica a tezei mele, la inceputul lunii aprilie, v-am amintit si pe voi in discursul de multumiri fiindca, mai de aproape sau mai de departe, intr-un fel sau altul, m-ati sprijinit moral si m-ati ajutat sa merg mai departe. Suntem cu totii o trupa faina, in care eu ma simt onorat ca fac parte :aplauze:
 
Ooo, felicitari domnul inginer, adica pardon, domnul doctor inginer :D.
Acuma intreb si eu, se merita sa-ti dai in tara asta doctoratul ? Ca de cand am terminat cu facultatea mi s-a facut sila de sistemul nostru de invatamant, mi-am bagat picioarele si in masterat si in tot, ca in afara de o diploma nu prea vad la ce mi-ar putea folosi mie.
 
Amu, dupa cum il stiu eu pe MPU, se va lupta sa-si ia diploma de "Doctor In Ale Bielelor"

Ii doresc succes in viitor, si felicitari pentru trecut.
 
Felicitari, dom' MPU... Multe felicitari pentru perseverenta de care ai dat dovada intr-un demers pe care multi il vad mai mult sau mai putin... util. :cafea:
Acum putem sa vorbim despre tine ca "simpaticul doctor in inginerie electrica" :mrgreen:
 
buna seara!!!...in primul rind,felicitari!!!in al doilea rind tin sa te anunt ca in functie de ceea ce vrei sa faci in continuare,de acum incolo incep greutatile!!!
sincer ma bucur pt tine!!!...si la mai mare!!!
o seara buna din atena!
 
Multumesc tuturor! 8)
Revenind la tematica noastra, la Caile Ferate "La Ursu" a aparut un nou element:

Da, ati vazut bine, este turnanta Kibri nr.art.9456!
Desigur, va urma constructia ei efectiva, cu conexiuni electrice, cu indexarea pozitiei (parca asa se zice) si cu o placa-suport care va fi si ea amplasata pe masa ca si toate elementele colectiei mele, adica... ne-permanent :D
 
In spiritul bunei traditii lansate de Conducerea Cailor Ferate "La Ursu", din cand in cand sosesc in vizita locomotive de la alte Cai Ferate, pentru studiu, pentru mici optimizari sau pur si simplu pentru a fi admirate si fotografiate in compania trenurilor din patrimoniul propriu. Astfel, au trecut pe la mine locomotive si vagoane din colectiile lui Sandy, Gam3, Michael, 060-EA, IonutTrif, IrishRailways, Eporteka etc. (ordine aleatoare - scuze daca am uitat pe cineva), carora le multumesc inca o data pentru increderea pe care mi-au acordat-o :aplauze:
In urma cu cateva zile, la Caile Ferate "La Ursu" a sosit de la Brasov o superba vizitatoare...
P1050310_150_1114_dreapta.jpg


P1050311_150_1114_stanga.jpg


Da, ati vazut bine, este celebra locomotiva cu aburi 150.1114, din colectia lui Bogdan I 8)
 
Ultima editare de un moderator: