Pasiunea mea :Trenuletele electrice -Caile Ferate LA S&D

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Seby a spus:
apoi ca sa continui in curba iti mai trebuie spatiu pe care sa te desfasori si ar cam trebui R2-R3... depasesti 3 metri
Cam dupa ce vreau eu sa fac nu cred ca imi ajung nici trei metri lungime pe doi latime dar am sa micsorez pentru a ma incadra in spatiul pe care il am cam in jur de 2,5 metri pe 1,80 metri
 
LDH a spus:
De curbe nici nu am vorbit
Alea nu se pun acuma
daca punem R2 o mai pune de 85 cm plus la lungime
Lungimea garniturii cele mai lungi este de 1,85 metri (sa facut acum masuratoarea exacta )
Curbele vor fi o combinatie de R2 cu R4 si R9 la intrarea in gara asa ca am masurat locul de "joaca"si nu ma incadrez :(
Trebuie sa fac proba practica sa ma conving si atunci daca nu ma incadrez reduc ce se poate reduce
 
LDH a spus:
pai nenea Siviu

pentru gara nu iti trebuie mai mult de 80 cm latime cu tot ce vrei sa pui

asta poate fi un modul

de aici dezvolti
Asta este bine dar ce fac cu lungimea ca aia ma omoara :!: :?:
Cum ai zis gara va fi pina la urma primul modul ,iar cu extinderea ramine de vazut
 
Am sa regindesc Gara cu tot ce cuprinde acolo
Voi face diseara in limita timpului disponibil si o proba practica sa vad ce iese
 
@ Silviu

Uite ce mi-a iesit mie pentru o suprafata 2,5 x 1,5 m

Cam putin ... dar daca ai garnituri lungi !

th_Gara.jpg


http://i109.photobucket.com/albums/n55/Dadu_01/Gara.jpg

Curbele fixe sunt R2 si R3, restul flexi
 
LDH a spus:
@ Silviu

Uite ce mi-a iesit mie pentru o suprafata 2,5 x 1,5 m

Cam putin ... dar daca ai garnituri lungi !

th_Gara.jpg


http://i109.photobucket.com/albums/n55/Dadu_01/Gara.jpg

Curbele fixe sunt R2 si R3, restul flexi
Multumesc pentru ajutor ideea ta este super si merge pusa in aplicatie deja sunt in probe dar mai trebuiesc ceva curbe R3 si ceva flexi .
Si eu aseara si astazi ma gindeam la ceva cam asemanator dar la acea bretea nu ma gindisem deloc .
Cu garnitura cea mai lunga se poate rezolva ,ma mai gindesc cum
Acum mai ramine sa fac circuitul ca si proba sa vedem cum iese si ce linii mai trebuiesc
Multumesc tuturor pentru ajutorul dat