Pcg si diorama lui

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
AM O BERE .....
POSTAVARUL POZAT DINSPRE TREI BRAZI
SAU PIATRA MARE nu se vede foarte clar poza

PS. MAI BINE MI-AR PRINDE UN VIN FIERT CA SUNT GRIPAT RAU DE TOT
 
Merge o bere!!!!!!
1-1.gif
 
No las ca beau eu berea. Este vorba de Piatra Craiului , poza a fost facuta la Plaiul Foii. Dar o beau cu voi ! :D
 
Ei iata ca a venit din nou momentul sa mai prezint cele mai recente achizitii. Masinile nu prea m-au tentat , dar la locomotive am mai marit parcul cu doua Diesel-e gama Roco Profesional.
Br212 si V65:

br001.jpg

br005.jpg

br006.jpg

br007.jpg


Si doua vagoane de la Fleischmann:

br003.jpg
 
!!!

<r>EHEHEEEI !!!<br/>
Felicitari !!! S-a schimbat CEVA in iluminarea pozelor tale. Sunt incantat cand am elevi care inteleg... pana la urma. <E>:lol:</E> <E>:lol:</E> <E>:lol:</E> <br/>
BR-ul 212 a iesit din atelier si i-au shutit ... balustradele ... nu ?</r>
 
Ma straduiesc sa invat , ca de aia mi-am luat profesor. Cu mentiunea ca nu dau banii la meditatii ci pe trenulete. :lol:
212-le a iesit din atelier cu scaritele si balustradele montate si i-a umplut de spume pe mecanici , deoarece greu se mai pun. Iar V-ul 65 s-a bagat sa tracteze la Fleischmann-uri fara sa aiba si licenta.

br010.jpg

br011.jpg
 
Mai trag de ea si se pare ca se intinde. Uite si o pompa de apa simpatica , dar neterminata. Chiar si doua masini.

IMG_3112.jpg
 
!!!

<r>!!! Reusite si imaginile cu garnitura V65 , daca n-ar fi iarba ca gazonul nu ti-ai da seama ca-s machete, concluzie... mai arunca pe el o frunza , un tufis ... o hartie igienica... <E>:evil:</E> <br/>

<QUOTE><s>
</s>Mai ai loc pe diorama? <e>
</e></QUOTE>
Pai are ca-i de 2x1.2 m, nu 2 module si un modul de 40 cm... <E>:roll:</E> neterminate <E>:oops:</E> (nu-i critica , nu-i rautate e un sut ... pt un pas inainte <E>:lol:</E> <E>:lol:</E> <E>:lol:</E> )<br/>
rally</r>
 
Si iata proiectul inceput de curand. Serpentina pe doua nivele. Fiecare nivel va fi ridicat dintr-o singura bucata. Problema cea mai mare este procurarea cartonului pentru a putea taia raze de 950 mm.

IMG_3114.jpg
 
Hop si eu carcotas'
Frumoasa poza dar cum e cu stalpul de la catenara care sta cu soclul jumatate suspendat in aer (esti smecher CATENARA MAGLEV care leviteaza)
Pune si tu un boschete in spatele ei si hop s-a mai rezolvat un detaliu 8)
 
!!!

<r>"Carcotas" Bogdan , stalpul in aer da un plus de realism... a fugit terasamentul de la inundatii ... si pana sa-l repare, a crescut gazon din lotul Steaua, din samanta cazuta dintr-un vagon rasturnat... tot la inundatii, un pic de fantezie... <E>:idea:</E> <E>:idea:</E> <E>:idea:</E> nu-i rau sa-ti "fluture" creierii cateodata...</r>