Bine ati venit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salut , sunt Florin din buc. si intru pe acest forum pt a-mi vinde cu mari regrete diorama, deoarece deja al meu baietel a inceput s-a ajunga la ea si decat sa o strice mai bine o vand sa-mi recuperez o parte din valoarea investita.
 
paca a spus:
Salut , sunt Florin din buc. si intru pe acest forum pt a-mi vinde cu mari regrete diorama, deoarece deja al meu baietel a inceput s-a ajunga la ea si decat sa o strice mai bine o vand sa-mi recuperez o parte din valoarea investita.

Salut Florin,

Inainte de a posta anuntul de vanzare te rugam sa citesti cu atentie regulamentul rubricii de vanzari / cumparari (printre altele, este specificat ca nu sunt admise anunturi de vanzare fara a fi insotite de poze si pret).

Multumesc,
 
Salut tuturor

Sunt colectiomar din 1978 dar pasiunea pentru trenuri o am din copilarie.
am aproape 60 de ani deci unii spun ca ar trebui sa ma ocup de lucruri mai "serioase" dar pasiunea e asta.
Sunt timisorean nascut ,fiu de ceferist.
Am inceput din nou sa colectinez trenuri dupa ce am lichidat vechea colectie dar nu am decat 9 locomotive si 42 de vagoane.
Cam asta e tot despre mine.
 
Salut mercea_silviu,
bun venit printre noi, cei mai vechi sau mai noi pe acest forum.
Nu conteaza varsta biologica ci doar placerea cu care te ocupi de o pasiune, indiferent care este aceasta.
Parerea mea este ca cei care reusesc sa pastreze la toate varstele ceva din copilarie, din placerea de a se juca, sunt cei mai aproape de adevaratul sens al existentei si mult mai buni.

Spor la colectionat si multa bafta.
 
Salut!

Sinteti o surpriza placuta pentru mine, nu stiam ca exista un asemenea forum. Abia ieri v-am descoperit. Inca din copilarie mi-a placut sa calatoresc cu trenul si sa ma uit la trenuri.

Astazi ma pasioneaza fotografia, iar trenurile si garile "cu parfum" sint unul din subiectele mele preferate.

Sint foarte curios sa aflu aici pe forum destinatii/locuri in care as putea sa merg si sa surprind pe pelicula farmecul trenurilor sau al garilor (mai ales al garilor vechi sau al haltelor de tara).

Sper sa va placa galeria mea foto care este in crestere aproape cu fiecare iesire a mea din Bucuresti.

Toate cele bune!
 
Buna!

<r>Bine v-am gasit!Sunt din Brasov,si de mic am fost pasionat de trenuri. Dovada e ca de aproape 20 de ani lucrez in domeniu,la talpa sinei ,sa zic asa.. Am fost initial SCB-ist,apoi de vreo 15 ani impiegat de miscare..Ma pasioneaza si modelismul,dar e un domeniu un picut cam scump pt mine deocamdata..Cam atat despre mine <E>:)</E></r>
 
Salutari!
Desi m-am inregistrat destul de demult pe forum, nu am urmarit noutatile deloc.
Tocmai de asta nici nu m-am prezentat.
Totusi, sper sa nu fie prea tarziu acum...
Ma numesc Cosmin, am 20 ani si sunt student in anul 1 la ingineria sistemelor electroenergetice.
Pasionuea fata de trenuri mi-a intrat in sange din copilarie, din cateva motive simple: mama lucra la o fabrica aflata langa gara si de fiecare data cand ma ducea pe acolo, ma uitam cu binoclu' la trenuri :D
Apoi, la cresa, era situata pe marginea caii ferate... :lautar:
Si nu in ultimu' rand, calatoriile cu trenul inca din copilarie.
Pe langa trenuri, imi mai place fotografia, electronica si lucrurile masive, gen instalatii industriale 8)

Cam atat despre mine....
O zi buna.
 
Bine v-am gasit!

<r>Salutari!<br/>
<br/>
Ma numesc Emilian Gavrila si va scriu in numele asociatiei Brickenburg din Cluj-Napoca, asociatie formata din pasionati de Lego, care se ocupa cu organizarea de expozitii Lego. Probabil va intrebati ce legatura ar avea Lego cu pasiunea pe care o impartasim toti, trenurile? Ei bine de-a lungul timpului Lego a pus in permanenta la dispozitia publicului pasionat gama Lego Trains. <br/>
Acestea au inceput din anii '60 prin diverse modele de trenulete propulsate de motoare alimentate cu baterii de 4.5 v pana in anii '80 cand au aparut puternicele trenuri electrice pe 12v si 9v cu pana la 6 viteze ce rulau pe sine metalice strabatute de curent. De-a lungul anilor aceste modele au devenit din ce in ce mai sofisticate, reusind sa reproduca fidel diverse modele feroviare. <br/>
Avantajul acestor trenuri este ca pot fi dezasamblate in sute de piese din care se pot crea alte si alte modele de trenuri, in functie de imaginatia fiecaruia, iar intregul layout de sine si de anturaj poate fi modelat dupa placul fiecaruia.<br/>
In prezent am organizat 3 expozitii Lego pe tema Town si Train, 2 la Cluj-Napoca si una la Tg. Mures, din care o expozitie a fost dedicata exclusiv trenurilor Lego, unde am expus pe un layout de aprox 30 mp 15 trenuri lego din anii '70 pana in prezent, trenuletele fiind "asezonate" cu un mic orasel Lego. <br/>
Adresa sitului nostru este: <br/>
<URL url="http://www.brickenburgcluj.ro/">http://www.brickenburgcluj.ro/</URL> <br/>
Aici veti gasi un montaj realizat pe expozitia de trenuri Lego de la Cluj-Napoca, dar si imagini de la alte expozitii. Speram sa va placa! <E>;-)</E> <br/>
<br/>
Toate cele bune!<br/>
<br/>
-Emilian Gavrila<br/>
pres. asoc. Brickenburg</r>
 
Salut,

Emilian Bun Venit pe forum!

Am vazut la vremea respectiva un reportaj de stiri cu expozitia de la palatul copiilor si ne intrebam cine a organizat-o. Iata ca ai aparut pe aici :).
Sper sa ne vedem la o bere candva si cine stie, poate punem la cale si ceva expozitii comune.
 
Salutare la toata lumea.

Sunt Mihai si sunt (ca si voi) pasionat de modelism in general si de modelism feroviar in special.

Mai sunt pasionat de muzica (sunt Dj in timpul liber) si de literatura.

Sper sa ne simtim bine impreuna...


Ura si la gara :D
 
Salutari de la Iasi!

Numele meu este Nicu Botezatu, am 25 de ani si sunt inginer "calculatorist"
Cam de vreo luna m-a prins si pe mine microbul modelismului feroviar si am inceput sa fac demersuri in aceasta privinta... starterset-ul 96948 de la Piko (la data prezentului post inca il astept :( ).
Ca multi altii visez la o diorama si pot spune ca acest forum este mana cereasca pentru acest scop suprem :cool:
De asemenea, ma atrage provocarea unui sistem DCC home made. Deja am inceput lucrul la o statie si daca timpul imi permite sper sa o termit si sa prezint si rezultatele.

Sa auzim de bine!
 
Salutare,
Ma numesc Teodora, sunt din Bucuresti si sunt interesata sa pot vinde din colectia mea particulara, una din cele mai mari de locomotive,vagoane, accesorii si orice materiale necesae construirii de diorame.