Locomotiva 4-6-4 HUDSON, digitala, cu sunet si generator fum

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

rally

Well-Known Member
Trenulist
4 Decembrie 2016
1.188
0
bucuresti
www.jucarii.com.ro
WEBSITE
http://www.jucarii.com.ro
LOCATION
bucuresti
Salut !
M-am laudat eu ca ma joc cu ea pana ma plictisesc, dar Bogdan a fost mai rapid...
Asadar ,
Un mult prea scurt review de la Bogdan (BV) primit prin mail:
"LOCO MERGE BETON - are 5 sunete diverse comandate din functiile de pe telecomanda - (f1,f 2 )
+ cand franezi brusc scartaie - este o adevarata capodopera - cand ii dai start sta 2, 3 secunde se aud zgomote ca si cum ar fi cineva in cabina si ar "da din manivele" dupa care usor usor se pune in miscare . E de vis ,seamana foarte mult cu zgomotele dintr-o locomotiva cu aburi reala , sunetul pistoanelor este dat exact de viteza cu care circula , de la foarte incet la rapid ."

526_6b98c1cb6199de917094460ebbe9dc77_b.jpg

Bogdane , cand mai ai timp mai zi-ne ... :lol: :lol: :lol:
rally
 
Mi s-a indeplinit visul
Intradevar am achizitionat aceasta bijuterie care pufaie si scartaie si.... vorba aceea "it's alive"
Sa completez cu ce a " " " Rally intr-un e-mail rapid dat de mine catre el
Locomotiva surpinzator la dimensiunile "imense" (respecta 1:87) care le are abordeaza curbe R1 fara nici o problema ,spre deosebire de Hudson (2 10 2) care face fitze la R2 .
Plecarea de pe loc se face foarte lent (nu exista smucituri ) datorita motorasului cu 5 poli (majoritatea au 3) .
Datorita decodorului LENZ cu compensare de sarcina - chiar daca este deal sau vale si mai tracteaza dupa ea si 10 vagoane cu osie dubla locomotiva isi pastreaza viteza constanta .
Sunetele sunt bestiale (exact ca cele din realitate , suier , pistoane , frana , clopot , scartait la franare brusca , inversorul de sens , etc ) ele putand fi combinate 3 in acelasi timp.
Instalatia de fum ( se incalzeste si atat momentan i-am intrerupt alimentarea ) astept solutia de fum pentru "a pune foc pe paie".
Promit ca dupa ce o sa si pufaie o sa fac un mic filmulet cu ea (imagine si sunet) si o sa gasim o modalitate de a o pune pe forum .(asa-i dl Rally)??
Sincer m-a inbolnavit - tinand cont ca s-au cam dus "verzisorii " la acumularea de noi fonduri o sa vreau sa aduc la viata si Hudson-ul cu un decodor identic (sunet si fum) face toti banii.
Cine e inebunit dupa loco cu aburi - fratilor strange-ti bani si nu ve-ti regreta la achizitionarea unei astfel de locomotive .
 
Scuze (oboseala) sora domnisoarei Hudson -4-6-2 este Santa Fe 2 - 10 -2 http://www.jucarii.com.ro/produs.php?cod=ME76
 
felicitari!!!
sunt convins ca mai sunt si alti doritori.
imi pare rau doar ca nu am apucat sa o vad la RALLY.
descrierea m-a facut tare curios. se poate sa primim mai multe amanunte? as vrea sa stiu daca pentru comenzile locomotivei e nevoie si de altceva in afara de telecomanda.........(adica daca telecomanda actioneaza direct asupra locomotivei sau e nevoie de consolele acelea speciale pentru comanda locomotivelor digitale).
la mai multe zgomotoase!!!!!!!!!!!!