Intalniri intre pasionati la Cluj - imagini

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
frumos sediu dar mai ales frumoasa diorama din ce in ce mai complexa
am vazut noi lucrari in curs de executie
gazde ospitaliere si un tgv cu adevarat rapid :x
 
Salut,

imi pare rau ca a fost totul pe fuga, atat cu voi cat si cu baietii de la BV si IS, mi-ar fi placut sa veniti toti de dimineata si sa nu fi fost pe fuga.

Despre TGV ce sa zic, pacat ca problemele de la infrastructura nu au permis rularea lui pe toata diorama.

Voi reveni cu poze mai tarziu.
 
Da da am inteles nu trebuie sa te repeti :D
Vai ce off topic am fost .
PS. Dl gazda sper ca ai facut poze la depozitul de seminte la scara G :D
 
Salut,

iata imagini de duminica,

o garnitura Rheingold, daca va uitati atent veti observa veiozele aprinse la mese:




Alte prezente, prima locomovita diesel-hidraulica V 16, a intrat in poseseia fericitilor Doru si Obiwan



Un E 19:



Un Re 4/4 II cu garnitura TEE "Helvetia"



Un E 52 care a intrat in posesia lui Sandy:



Un E 80 a lui Doru:



Ludmila a lui Obiwan:



Asta nu mai stiu a cui e:



Un Br 03 adus de Septy:



Si poze cu scaunele din TGV cerute de unii de pe forum:



Si pentru ca am promis ca il arat tarii intregi, uite cum intelege acest individ sa se comporte:



Prezenti au fost: Doru, Vali, Sandy, Septy, Cornel, Florin, Attila(Cluj), Octav(Piatra Neamt), Florin(Iasi), Bogdan (Brasov), Florin (Arad), Mixu,Andrei si sotiile lor(Arad)...daca nu am uitat pe cineva.
 
:D Acel individ producea material pentru terraformare pentru scara G , si savura acea samanta de bostan mai mult decat avioanele fara cozi si aripi ce rulau pe diorama :p
 
Salut,

cateva imagini de ieri:


V160 - proaspat intrata in colectia lui Sandy



Am compus niste garnituri cu ce a fost la indemana, doar pentru placerea de a vedea niste trenuri ruland.

Au fost prezenti: Sandy, Septy, Doru, Vali, Mircea, Luci, Lucian B, Attila, Alin si eu.
 
O mica prezentare a TGV-ului V 150,
poze facute pe fuga, urmeaza ca intr-o zi cu soare sa ii fac o prezentare ca la carte.







Din pacate nu am putut rula pe toata diorama, motivele principale fiind faptul ca nu se inscrie pe curba R2 inclinata (nu stiu cum ar fi pe curba R2 normala) din cauza faptului ca vagoanele sunt foarte apropiate iar pentru ca sunt duplex (cu etaj) "vin in con" si nu se incadreaza. Sper totusi ca voi putea sa il "tunez" la acest capitol.

 
Salut,

intalnirea de saptamana aceasta a inceput asa :



O furtuna care credeam ca o sa ii tina pe colegi acasa, din fericire nu a fost asa :lol:

Nu s-a intamplat nimic deosebit, s-au rulat trenuri. eu am pus ceva plumb in vagoane.

Asa ruleaza acum cisternele dupa ce s-a adaugat in fiecare cate 40 gr plumb.



mai multe detalii despre modificari aici
 
@AlexCFRmures

Salut

Zi ce manevra vrei si se rezolva.
Din pacate loco nu are cuple digitale deci nu se poaate face decuplarea din centrala

S
 
BACHMANN a spus:
@AlexCFRmures

Salut

Zi ce manevra vrei si se rezolva.
Din pacate loco nu are cuple digitale deci nu se poaate face decuplarea din centrala

S

Ah, nu ceva neaparat, dar ar fi interesanta o manevra...
Plus ca nu prea am vazut in clipuri cu treceri pe abatute... sau macazele trebe schimbate manual, si atunci daca sunt doua trenuri de circulatie complica lucrurile...?