Bine ati venit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Da, merge de minune! Eu am vazut la Rally asa ceva si cred ca am sa o pun in aplicare pe viitoarea mea diorama. Feroviar + Auto, o combinatie reusita. Parerea mea!
 
Fratie ! dar as putea sa gasesc si masini care sa aiba cele mai fine detalii cum sunt si la trenulete ? Pe ce site ? O alta problema e ca eu am deja vreo 15 machete auto in care am investit mult ! Daca stiam mai de mult ca mai exista modelism ferovial poate nici nu ma apucam ! Dati-mi un sfat ce sa fac cu ele tinand cont ca sunt la scara 1/43 :?:
 
Sharky a spus:
Fratie ! dar as putea sa gasesc si masini care sa aiba cele mai fine detalii cum sunt si la trenulete ? Pe ce site ? O alta problema e ca eu am deja vreo 15 machete auto in care am investit mult ! Daca stiam mai de mult ca mai exista modelism ferovial poate nici nu ma apucam ! Dati-mi un sfat ce sa fac cu ele tinand cont ca sunt la scara 1/43 :?:
Poti sa te apuci de modelism feroviar la scara I (scara 1/45) , cu ecartamentu la 45mm. Dar pentru asta , trebuie sa ai o gradina disponibila.
 
K ! Dar am observat ce pe site nu exista scara asta Imi poti recomada o adresa de unde sa pot comanda ?? Iti multumesc ! Va multumesc pentru amabilitate ! Tre sa va dau o bere la toti :) sunte-ti cei mai tari si chiar ma bucur ca am intrat in "grupul celor ce ibesc modelismul" :)
 
:)
Sharky nu are rost sa iti cumperi caruta pt ca ai primit un bici... Masinile la scara 1/45 pot sa ramana de expozitie si sa cumperi material rulant la scara 1/87 pt ca e mai raspandita
 
Frumoase vagoane ! Bafta pe viitor ! Si la cat mai multe produse ! Asteptam si panorama ! Vezi sa nu fuga pisica dupa tren ! Ar fi un dezastru :) dar vad ca e cuminte (din poze) !
 
Bine v-am gasit! :)

<t>Va salut si eu. Pana acum nu am mai postat decat pe la vanzari cate ceva, dar intru in fiecare zi pe forum sa mai vad cate o poza sau idee noua. Si eu am in plan o diorama si cu voia dvs. am sa deschid un topic la sectiunea ''Despre machete" in viitorul apropiat. Momentan posed doar doua locomotive diesel si 3 vagoane de marfa, niste copaci, 2-3 masini, un semafor, 3 oameni si trei cladiri, dar incet-incet cred ca voi incropi ceva. Ma opresc aici, am sa revin in topicul Despre machete cu planul dioramei si ceva poze cu cele de mai sus.</t>
 
Chiar te rugam sa impartasesti cu noi planurile si modelele fara rusine ca ai doar 2 locomotive diesel etc. pentru ca unii ca mine au una singura si nu ne este rusine pt ca pana la urma asa este inceputul. :lol:
 
nou INSCRIS

<t>Salut(in primul rind lui Rally)tuturor fratilor de suferinta,mai intii ma voi documenta bine,am vazut la o privire un volum imens de informatii,foarte frumos structurate,la subiect si apoi i-mi voi da si eu cu parerea,sper constructiva.</t>
 
bine ai venit.......cateva cuvinte despre tine? in afara de faptul ca ai un nick cu nume de medicament :lol:
 
Salutare tuturor in special adminilor!

Asa cum scrie si in semnatura...sunt un mare fan al reproducerilor la scara a trenurilor!

Misto forumul...sper sa atraga cati mai multi useri! Bafta in continuare!


Salut!
 
Bine ati venit ,sper sa va imbolnaviti de virusul acesta care este foarte linistitor si relaxant,terapie intensiva cu Rally si totul va fi ok,succese :D
 
Din pacate aceasta boala este si foarte costisitoare....te usuca de aproape toti banii din casa :lol:

Cu rabdare si pasiune se rezolva si problema asta!


Bafta tuturor!
 
"Incetul cu incetul se fabrica otetul"

Azi un vagon, maine altul, merita chiar ca e o adevarata boala ! :wink:
 
ei as! rally, cutiutele cu medicamente din farmacia ta, mai rau ne imbolnavesc.

asa am crezut si eu la inceput, ca daca achizitionez un "medicament" de la rally, mai scap de obsesie, dar obsesia a devenit "cosmar".

:p
 
!!!

<r><QUOTE><s>
</s>asa am crezut si eu la inceput, ca daca achizitionez un "medicament" de la rally, mai scap de obsesie, dar obsesia a devenit "cosmar". <e>
</e></QUOTE>
Pt orice boala, doctorul recomanda odihna ; eu recomand o diorama home made sau de-a gata... <E>:wink:</E> linisteste spiritul zbuciumat de vise feroviare. Asa ca , LA apuca-te de rame, bate cartonul... ca se zgarie parchetul <E>:roll:</E></r>