Bine ati venit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Super cool 8) ce ai realizat dar am o mare rugaminte la voi deschideti-va topic nou la sectiunea despre machete si acolo puteti sa puneti poze si ce doriti voi aici se spun citeva vorbe ale celor noi veniti ,noi ceilalti le uram cite ceva de genul :Bine ati venit in familia trenulistilor iar restul la topicurile respective ,sper ca nu va-ti suparat dar RALLY a tot spus acest lucru ,discutiile la alte topicuri, succese :D
 
!!!

<t>Pai , ca asta-i topicul , mai zic si eu bine ai venit , microdiorama e super!!!<br/>
La topicul machete poti deschide o "nebunie" , interesant de aflat din ce e zapada , cum ai facut turnul , sau stiva de lemne!!!<br/>
Baietii de pe cartula se stie ca sunt crema machetistilor din romania , desi tematica diferita (avioane , tancuri sau tot ce e legat de ww2)<br/>
Dar pasiunea e comuna , reprezentarea la o scara data a unor modele sau evenimente .<br/>
Succese !<br/>
rally</t>
 
salut

<t>craciun fericit <br/>
asi vrea sa stiu si eu care este treaba cu sinele de tip A si cele de tip D mai sunt si alte tipuri <br/>
se pot combina intre ele</t>
 
Salut!

<r>Am descoperit de cateva zile acest site si vreau sa va spun ca m-au rascolit niste amintiri placute de nu-mi mai revin de atata entuziasm. Super site! Aceasta pasiune o am din anul 1985, cand eram in trecere pe la parterul Hanului lui Manuc(Piata Unirii), unde in aceea perioada se vindeau trenulete si accesorii de tot felul. Pe atunci aveam zece ani si nu am gasit intelegere la parinti pentru achizitionarea unui trenulet. M-am descurcat eu mai tarziu singur singurel si am inceput sa cochetez cu aceasta pasiune. Apoi viata m-a dus si pe alte cai, si in timp am uitat de aceasta pasiune, dar acum de cand am descoperit acest site sunt pus pe fapte mari si impliniri marete.<br/>
Bine v-am gasit si sper ca in timp sa va pot ajuta si eu cum pot. Tot respectul! <E>:p</E></r>
 
Salutari din Bacau !

<r>Salutari din Bacau pentru toati pasionati de modelism ! <E>:wink:</E></r>
 
Bine ai venit printre noi Sharky! Iti dorim sa ai parte de o sedere placuta si speram sa te simti bine alaturi de noi. :)
 
Cu siguranta ma voi simti bine ! Si sper ca ideile mele sa fie luate in considerare ! Cat se poate ! :wink:
 
Deocamdata nu stiu pe nimeni care sa fie pasionat de modelism ferovial ! :( Dar sper sa conving pe cat mai multi sa se apuce de acest hobby ! Eu sunt interesant de modelism ferovial cat si de cel auto ! Aici este problema mea ca trebuie sa raman pe unu singur, am inteles ca nu prea le pot combina sau daca da mult mai greu ! Ramane de vazut asta ! :wink:
 
Eu as dori sa construiesc o diorama care sa cuprinda si modele feroviale cat si auto. Sa le pot "combina" dar apare problema cu scara dar o sa se rezolve. :wink: 8)
 
Salut Sharky si bine ai venit!
Scara la auto nu ar trebui sa fie o problema. Depinde ce scara alegi la trenulete. Si eu sunt incepator, nu stiu prea multe, dar pot sa iti spun ca pentru ecartamentul H0, care e cel mai raspandit din cate am observat eu, scara este de 1:87. Deci,....colectioneaza auto 1:87 :wink:
 
Desigur, cunoscatorii pot sa ma corecteze daca gresesc cand scriu ceva. Sunt aici ca sa invat si sa pot ajuta la randul meu, nu ca sa ma dau destept :p
 
Bine ai venit . :D
Alegerea ramine a ta, asa ca daca te hotarasti pentru machetism feroviar nu gresesti facind aceasta alegere .
Daca ai nevoie de ceva lamuriri tu intreaba si sigur ti se va raspunde :D