Diorama Mea (iksXL)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Nu e problema la pret nu iti fa griji. Ne intelegem noi.
Chestia e ca eu am adus pt mine astazi vreo 25 de placi de diferite culori si dimensiuni. Ce a mai ramas prin depozit.
Ma apuc sa le montez si daca vrei ce imi ramane ( ca o sa imi ramana ) ti le dau tie cu primul drum in miez de noapte catre Bucuresti --> Rally. :lol:
 
Ok. Moteaza-le si vezi ce ramane si ce suprafata acopera din cat ramane, apoi mai vorbim.

Multumesc mult.
 
Ideea in mare este buna. Lipeam mocheta.
Se lipeste foarte foarte bine cu pistolul cu batoane de plastic. Este super folositoare scula asta. Indispensabila pot sa zic. Ce mai nota 10!
O sa fac un calcul cam cat parchet mai am si iti zic in 10 min.
 
Am si eu un pistol, dar cu capse. Pocnea odata, acum e stricat. L-am primit pe cand aveam 12 ani...., acum cateva secole :D
 
Poti sa mergi prin Metro, Praktiker sau ceva de genu. Au acolo pistoale si costa pana in 20 roni daca nu ma insel. Au si garantie 1 luna !!!!
Dar daca iti iei pistol sa iei neaparat si batoane de plastic mai multe pentru ca se consuma foarte repede.
 
Dupa cateva ore de munca, acum am reusit sa termin "fundatia" dioramei mele alcatuita din parchet acoperit cu mocheta verde. Mocheta am lipit-o cu pistolul cu batoane de plastic.
Maine noapte sper sa pun si poze daca imi vine "monstrul" de camera foto pe care am comandat-o.
Momentan am facut o schita cu dimensiunile ei.


Diorama.jpg
 
Momentan circuitul este in stand by.
Trebuie sa dau o fuga si pe la Rally sa iau ceva macaze si sine.
Ma chinui sa construiesc o panta curba. De fapt doua pante.
Una din ele este 90% functionala.
Vreau sa fac o linie care sa treaca pe sub diorama. Un fel de tunel lung de 2 m.
Destul de dificil mai ales ca am ramas fara batoane de lipit.
O sa incerc diseara sa fac ceva poze cu telefonul mobil din lipsa de camera foto. :(