Imperiul Lupului

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
eu ma gindeam la ceva usor diferit. un vagon cu motor propriu pt antrenarea a doua perii de sirma miniatura dispuse in unghi fata de sina, urmate de cirpa cu diluant. daca nu cureti mizeria de pe sine dupa ce ai dat cu peria nu ai facut aproape nimic. se poate face o garnitura de lucru care sa aiba rolul acesta.
 
nu era nici o problema. asa citeam sigur ce aveati de gand sa faceti. si chiar ar fi super un vagon care sa curete sinele.
 
Apropo LA tu ce parere ai despre biserica ca vorba aceeia tu esti prins in fenomen ,chiar daca este o biserica catolica St.Lucas i-am pus o turla care seamana cu cea a minastirii Cozia ,deci crezi ca s-ar putea zice ca este o biserica Ortodoxa?
Sa se inteleaga clar ca nu am nimic impotriva Bisericilor Catolice ,nu este decit o intrebare si nu vreau sa-i deranjez pe cei de rit Catolic
 
Nu cred ca-i deranjezi.Intr-adevar Biserica este construita in stil catolic si nu prea poate fi modificata, dar se poate accepta. Si eu vreau sa o achizitionez in viitor, nici nu concep diorama mea fara o Biserica..., chiar si catolica.
 
Multumesc pentru precizarii si sa stii ca nu gresesti deloc daca o achizitionezi ,este super mai ales daca ii pui si un preot si doi prospeti casatoriti :D ,un pic de culoare a trecerii timpului si va fii cool 8) :D
 
:)

eu o prefer fara culoarea aceea...., gusturile astea. eu prefer mai mult sa creez o lume a mea personala, o reprezentare a lumii mele interioare, decat o redare a realitatii in miniatura. si poate ca multi vor putea spune ca sunt departe astfel, de lumea modelismului, dar pentru mine importanta este vocea inimii.

si ca sa revenim la trenulete, am observat ca a disparut monstruletul din stocul lui rally, insa sper sa mai aduca in viitor. pana atunci fac si eu rost de fondurile necesare.
 
Pai l-am luat pe ultimul :D ce sa-ti zic este o locomotiva excelenta ,am testat-o ,chiar am creat ad hoc si o mica rampa (deal)si nu are nici un fel de problema chiar si cu mai multe vagoane :D chiar daca nu are gume la rotii ,ce sa mai este super ,merita investitia :D,iar raport calitate -pret calitatea este desavirsita iar pretul este excelent ,in concluzie este o locomotiva super calitativa :D
 
Rally, am si eu cateva intrebari.

1. Cand mai aduci Monstruleti din care ultimul l-a achizitionat Silviu?
2. Ce pret are unul, ca eu nu am retinut ?
3. Se poate atasa decodor digital in viitor la un astfel de monstrulet?
4. E produs Mehano sau Piko?

Multumesc.
 
iksxl a spus:
Salutare !
Te-a pus pe ganduri monstruletul lui Silviu?
Vezi daca il iei cred ca trebuie sa schimbi si sinele curbe. Poate ne zice Silviu daca a facut ceva probe cum se comporta in viraje.
Oricum eu iti doresc sa ti-l iei cat mai repede.
Pai baga un ochi la mine la topic sau la topicul lui LA nu stiu sigur unde am scris :oops:
 
Multumesc Silviu. Abea astept sa-mi raspunda Rally, iar raspunsul sa fie cat se poate de pozitiv. :D

Si fiindca vazui la icsxl :idea: ce o avea, complectez si eu cu :idea: mea.

Tot ca el, m-am gandit sa pun la baza dioramei parchet. Chiar ma uitam zilele trecute printr-o oferta Bricostore si gasisem ceva multumitor:

Parchet laminat HDF floorline crystal silent 8 mm 1,99 mp/pachet 31,99 lei/mp

Aproximativ 2 m pe 2m, exact ce-mi trebuie mie.

O alta :idea: inspirata de LDH care ma sfatuia sa fac pe module ca astfel sa pot construi mai usor, eu am hotarat sa pun la picioarele dioramei, roti ca astfel sa pot misca diorama prin incapere intr-un mod usor si sa pot ajunge in toate partile fara dificultate si fara sa ma intind peste diorama.

O fi buna :idea: :?:

Rally, te rog frumos, un raspuns. :)
 
iksxl a spus:
Salutare !
Te-a pus pe ganduri monstruletul lui Silviu?
Vezi daca il iei cred ca trebuie sa schimbi si sinele curbe.

Nop, Silviu a spus ca merge bine si pe R2 si-l cred. Oricum, intr-o zi o sa am si curbe mai largi R3 sau R4.
 
!!!

<r>Urmatoarele cam in 2 luni... <E>:cry:</E> <br/>
Luna asta e dusa , vine Nurembergul cand "lumea " doar se lauda si vinde mai putin...<br/>
Decodor se va putea monta in orice loco cu spatiu suficient , de la Piko vor veni niste circuite imprimate cu mufa decodor , care vor usura mult adaptarea.<br/>
rally</r>