Nebunia lui Gam3

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
ba da,

mea culpa, era vorba de WL-uri. cel din poza ta este evident un Y/B, WLABm-78 de 24,5m adica 282mm

Robert Doll a facut si el macar o greseala in viata ;)
 
salut,

dintre CFR-urile de pe diorama lui Mixu de la Arad , intre un pahar de bere si un mic va arat cateva poze facute in cele cateva minute petrecute in ultima luna in Iasi langa diorama - vagon restaurant Pullman de la Rivarossi adus de colega Florinn de la Cluj si pozat de Bogdan de la Brasov .
Ceata totala ?
:D



vagon restaurant care prin schimbarea numerelor va fi in componenta garniturii de "BREDE" CFR

ups, se da cep la un butoiasul de bere......

later edit
mesajul a fost scris de Bogdan de pe contul lui mixu.
 
o dovada ca mixu, Florin si Bogdan nu au murit si doar s-au innecat partial in butoiul cu bere ;)

fratzilor, mai tineti si voi telefoanele deschise si mai dati un semn de viata, Frantza va cauta! :D
 
hmmmm... unde is? DMC? si ala? tot DMC? si alalalt? si el DMC?

daca da cineva de ei, rugati-i sa ma contacteze! ;)

P.S.: cand apar, va spun ce inseamna DMC! :D
 
sunt mixu

Bogdan si Gam 3 or ajuns cu bine acasa ..restu nu raspund la tel
 
Horia trebuia sa fi vazut adunatura de laptopuri cu net mobil de pe masa, langa bere si mici...imi pare rau ca nu am pozat :D Daaa...sti tu vorba aia...unde-i unu nu-i putere, La butoiul plin cu bere...Unde-s doi puterea creste...si butoiul se goleste :D
 
Salut,

cum sa ne gasiţi daca noi am tras o fuga pana in



dupa un butoiaş de




gata, inapoi la subiect.
 
Salut,

fraţia funcţioneaza perfect, cadou de la Bogdan si Mixu un vagon OBB cl 1-2. Åžtiu baieţii ca imi plac vagoanele OBB in schema roşie de vopsire.



Si un restaurantul :



Doua posibile compuneri cu vagoanele disponibile pana acum. La EN aş mai avea nevoie de un vagon WLABm etajat CNL si 2 vagoane pentru maşini tip DDm, ambele cu vechea sigla OBB. Daca DDm-ul il scoate Roco şi mai sunt şi pe ebay mai greu e cu vagonul WLABm, e destul de greu de gasit.



Si un EC, aici inca 2 vagoane aş mai pune , cl a 2 a.



Va multumesc.

Mai astept vagoanele BREDA ep II sa le pozez si gata cu diorama, o scot afara. Ce am sa fac cu ea nu stiu.....
 
hmmmm...

felicitari pentru "achizitie", frate! :D

chiar EC n-as zice, e un OBB-EC ceea-ce e altceva... OBB-EC si OBB-IC sunt IC-uri mai rasarite insa nu corespund cu standardele EC, e o complicatenite tipica austiraca ;)

un EN Wien West-Bregenz in versiunea lui "de toamna" adica scurta se face cu inca doua vagoane: un WL (un Typ P adica AB30 LSModels sau un CNL ar fi perfecte, ambele circula/circulau pe acolo) si un DDm austriac, Roco, NH2009 daca nu mai vechi ;)

cu OBB-IC sau EC ar mai trebui ceva Bpmz-uri adica vagoane salon, am vazut pe Westbahn si IC cu 5 vagoane insa minim un Apmz sau ABmz si un salon...
 
Salut,

Viessmann ofera multe figurine care se misca. Eu am ales un betonist cu gramada de nisip, avand 2 case in constructie imi este usor sa il integrez in decor.
Motorasul nu functioneaza corect daca este acctionat direct de la un transformator, nu face toata cursa de la dreapta la stanga. Viessmann recomanda acest dispozitiv:
http://www.modellbahnshop-lippe.com/productzoom/Viessmann/21-7-000-2778-0-0-0-0-0-3-0-gatt-gb-p-0/productzoom.html

eu cum nu il am am folosit tastatura pentru motorasede de la macaze sa acctionez betonistul. O sa am nevoie de un intrerupator deschis/inchis pe viitor.

Setul contine gramada de nisip cu motorasul, betonistul,un palet cu ceva saci, un butoi si o bucata de zid






Filmuletul:

 
frumos frumos ...tot mai mult se pune accentul pe detalii
la casa as mai lucra sa aibe rosturi albe :D

da -i fain ce ai acolo ..credeam ca stiu toate accesorile wiesmann 8)
 
Nu e graba, simt eu ca undeva dupa 20 luna asta zboara totul de pe blat. Si abia din toamna/iarna ma reapuc sa fac diorama.
 
Gam3 a spus:
Nu e graba, simt eu ca undeva dupa 20 luna asta zboara totul de pe blat. Si abia din toamna/iarna ma reapuc sa fac diorama.

Chestia asta imi aduce aminte de mine in luna august a anului trecut. :roll: Si eu am zis ca zboara totul de pe blat si refac diorama, dar pana la urma a zburat si blatul si spatiul si am ramas doar cu amintirea. :(
Sunt sigur ca nu e si cazul tau, dar de ce vrei sa strici ceea ce ai construit pana acum? De ce nu finalizezi si vinzi apoi cu un pret bun si te reapuci de o alta?
 
lupul_alb a spus:
Gam3 a spus:
Nu e graba, simt eu ca undeva dupa 20 luna asta zboara totul de pe blat. Si abia din toamna/iarna ma reapuc sa fac diorama.
.....
Sunt sigur ca nu e si cazul tau, dar de ce vrei sa strici ceea ce ai construit pana acum? De ce nu finalizezi si vinzi apoi cu un pret bun si te reapuci de o alta?

Pentru ca nu imi place cum arata. Am mai primit sfaturi ca sa o vand, dar sunt sigur ca nu intereseaza pe nimeni si de asta nu ma zbat cu vanzarea.
Daca pastrez acelasi blat de osb pastrez si aranjarea traseului si vreu sa scap de liniile Piko. Vreu sa pun Peco. Vreu sa scot mocheta aia urata verde si sa pun iarba cu aplicatorul. Vreau sa imi fac un traseu faller car. Sa pun copacii numai din cei profii.