pisicile fac parte din modelismul feroviar?

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
21 noiembrie 2008 - Orasul din sufragerie este in doliu!

Ieri la ora 13.30, seful de gara din Blumenberg a decedat pe aleea din fata blocului rapus de inconstienta si nepasarea unui taximetrist care nici nu a catadixit sa coboare din masina si sa vada ce crima a comis, fugind de la locul faptei cu nerusinare. Nici nu am apucat sa fac un gest intru salvarea lui...


Bitzu era sufletul meu. Ma iubea asa cum eram, rautacios uneori, ursuz si de cele ami multe ori nepasator la nevoile lui. Nu-si dorea decat dragoste si cersea iubire cu ochisorii lui pe care nu-i voi uita niciodata. A fost langa mine o multime de ani. Amintiri incarcate acum de regrete stau gramada peste sufletul meu impietrit. Numai dupa ce pierzi pe cineva drag, realizezi cu adevarat valoarea pe care o avea fiinta respectiva. Am sufletul rupt si mintea ravasita de aceasta pierdere. Sper ca acolo sus, cineva sa aiba grija de el asa cum merita micutul meu prieten. Sper sa-l revad cat mai curand!
 
imi pare rau de cele intamplate. stiu ce sentimente simti. sper sa treci peste toate si un alt Bitzu sa apara in viata ta
 
Ieri dimineata s-a stins din viata ,,seful meu de gara'' , motanul PEDRO.
Dragostea care mi-a daruit-o in cei 14 ani de viata nu pot fi descrise in cuvinte.Sunt...terminat.
 
imi pare rau pentru pierderea suferita. sper sa treci peste tristul eveniment si sa adopti curand un alt sef de gara. postul nu poate ramane vacant mult timp.

iaca aici domnisoara Xena surprinsa in timp ce dormea fara nici o jena in patul stapanului, sub plapuma stapanului si in locul stapanului. ce-i pasa ei?


\


 
@theo : avem si noi una cred ca e nascuta in 99 sau 98...Mereu cand o mangai ma gandesc ca are peste 10 ani si...
dar inca se joaca, are zile cand sare ca un pisoi mic.Asa ca te inteleg...
Cauta degraba un pisic mic sa ii transferi toata afectiunea ta, e singurul remediu, te asigur, si il faci si pe el fericit... :idea:
 
@Montalbano:multumesc pentru sfaturi , dar inca e prea devreme sa ma gandesc la un alt pisoi care l-ar putea inlocui pe cel care mi-a stat alaturi 14ani si 39 de zile.Despartirea de cineva drag tie , fie chiar si un ,,animalut'', e foarte dureroasa: am simtit-o pe propria mea piele.Sa-ti traiasca pisica , bucura-te de ea si nu te gandi la altceva.
 
nu stiu de unde a aparut topicul acesta,dar as vrea sa il complectez cu grasa mea.are 8 kg si este rasfatata familiei.eu ii spun "grasa"dar de fapt nu este grasa de loc.se poate face un raport al marimii ei fata de monitorul de 21 linga care sta.

pe ecranul monitorului se vede cum grasa mea se uita pe geamul de la balcon
in general doarme cam toata ziua
 
iar la capitolul hamsteri ,cel din filmuletul de mai jos este cel mai tare.nu incercati sa il deranjati ca nu veti reusi
http://www.youtube.com/watch?v=9nPt_ekuIKQ
 
Am si eu o pisicuta siameza foarte simpatica pe care o cheama Kira in varsta de 8 luni. Este super curioasa in ceea ce priveste trenuletele si de multe ori am gasit-o dormind pe macheta la care lucrez. Problema e ca in decurs de o saptamana a jumulit toti cei cativa copacei pe care ii plantasem de proba. Voi ati avut astfel de probleme cu dragutele voastre? Cum va descurcati cu ele? Nu stiu cum sa procedez s-o dezvat sa faca astfel de nebunii. Sa-i aduc iarba de afara? (stau la bloc)
 
cristi, pisicile iubesc la nebunie dioramele noastre si munca noastra. dar nu vor sa se afle doar in pozitia de spectatori, vor sa fie artisiti ca noi si sa participe la creatie. de aceea mai aranjeaza un pom, o casuta, un vagon. face parte din personalitatea lor si nu avem altceva de facut decat sa ne anagajam paznici la diorame si sa le tinem departe. pisicile mele mi-au modelat antenele si cosurile de la casute, mi-au aranjat cateva vagoane ( sa para lovite, strambe, etc ), la copaci nu au ajuns inca fiindca nu am pus pe diorama. la mine mai periculoasa e nevasta decat pisica, dar se va rezolva curand si problema asta.
 
lupul_alb a spus:
la mine mai periculoasa e nevasta decat pisica, dar se va rezolva curand si problema asta.

:D :D :D :D
Pt.evitarea situatiilor penibile,discutii constructive :mask:
 
Problema este ca nevasta nefiind pasionata de trenulete si diorame, lasa pisicile sa faca ce vor, inclusiv sa se catere pe diorama. Si cand nu sunt acasa..... nu e nimeni paznic. Deocamdata pe mica diorama la N nu prea au ce "modela" pisicile mele ca sunt doar sinele montate, dar pana sa demontez diorama mare la H0, au avut activitate din plin, mai ales cand nu eram acasa, iar nevasta lasa usa deschisa. Astfel au avut de patimit cladirile H0, doua vagoane CFR calatori si in special, preferatii pisicutelor mele, toti stalpii de iluminat din care multi au ramas ciuntiti pe vecie.
Plus ca nevasta confunda mereu diorama cu o masa si adeseori gaseam pe diorama obiecte de uz casnic, igienic, etc. De exemplu: cana de ceai, parfumul, peria, etc
 
Off-topic (sau nu :D)
Poate ca ar trebui deschis un subiect numit "Nevestele fac parte din modelismul feroviar?" :D :D :D
Totusi, trebuie sa recunoastem ca, oricat de incredibil ar parea, chiar exista neveste pasionate de modelismul feroviar :aplauze: :aplauze: :aplauze:
Well, that's life... :fluierat:
 
mpursu a spus:
Poate ca ar trebui deschis un subiect numit "Nevestele fac parte din modelismul feroviar?" :D :D :D


chiar ma gandeam la o astfel de rubrica. :D

nevestele pasionate de modelismul feroviar sunt rare. cine are asa sotie sa o tina cu grija.
 
De femei pe care sa le preocupe pescuitul am mai auzit. Dar nu am auzit pana acum de vreo femeie care sa fie interesata catusi de putin de achizitionarea unei locomotive!!! Aaa, ca ne privesc cu simpatie si ingaduinta e altceva, si ca uneori chiar se ofera sa ne lipeasca o casuta. Oricum e biiine sa nu le suparam, alianta nevasta-pisica, ambele nervoase, nu e de dorit :evil:
 
cristi_m a spus:
De femei pe care sa le preocupe pescuitul am mai auzit. Dar nu am auzit pana acum de vreo femeie care sa fie interesata catusi de putin de achizitionarea unei locomotive!!!

Daca la cumparat are un cuvant mai mult sau mai putin de spus te asigur ca atunci cand vreau sa vand ceva sunt discutii si fara argumente nu reusesc sa scot la mezat nimic.

Poate ma indruma cineva cum sa argumentez scoaterea la vanzare a unui BR23 Roco ca je nu mai am argumente :D