Bine ati venit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
@Big_boy nu ma mai lauda atata , ca nu am facut mare lucru :|
La urmatoarea intalnire probabil ii vei vedea si pe cei "Adevarati" :mrgreen: sau poate mai inante ;-)
p.s. si bine ai venit printe cei virusati 8)
 
asa asa bine le zici nea kablu ca doar de aceea ai basca aia faina ce ma enerveaza pe mine :p
 
@victorian

Nu ......
....din pacate nu modelele americane le indragesc ....singura locomotiva care imi place este ..."Big boy" de aceea am ales si pseudonimul care reflecta oarecum si virsta mea.....
Imi plac modelele europene in speta incepind cu epoca III pina in epoca V ....
Ma bucur sa vad ca aceasta comunitate este in plina dezvoltare si sincer recunosc faptul ca de pe acest forum am invatat foarte multe in ultimul timp.....insa doresc foarte mult sa deprind cit mai multe (si cit mai repede posibil) tainele digitalului in modelismul feroviar la scara H0 .
Multumesc tuturor pentru numeroasele informatii de care am beneficiat !
 
In primul rind va salut pe toti:))))))))!!!
Ma numesc Victor sunt din Chisinau.Am avut diferite pasiuni colectionam puzzle,de astea mari,la numar a cite 10000-15000;de mic copil imi place modelismul feroviar,eu colectionam produsele TT,dar acum mai mult imi place HO.
Sper sa avem o colaborare strinsa.
Cu respect Victor!
 
Ma numesc Azamfirei Razvan
Am 11 ani si 9 luni si de curand m-a prins febra modelismului feroviar am in acest moment o diorama schonmuhlen si o lokmotiva pe analog
acum vreau sa imi iau un br128 si sa trec pe dcc
:fluierat:
 
salut
eu colectionez trenulete pe HO. momontan achizitionez locomotive si vagoane, urmind sa trec intr-o zi la faza o doua : realizarea unei diorame.
 
Va salut

Ma numesc Csabi si sunt din Sighisoara.
Pasiunea pentru trenulete o am din copilarie,Sighisoara avand trafic de trenuri destul de mare,avand de unde sa ma inspir.Mai nou sa reconstruit gara si ne putem lauda cu o Eurogara poate cea mai frumoasa din tara.
M-am hotarat sa-mi exind colectia de trenulete cu cele 5 epoci,adica sa am o garnitura din fiecare epoca,evident pe digital -aici o sa am nevoie de ajutorul vostru.Nu cunosc din Sighisoara alti pasionati al modelismului feroviar,poate pe aceasta cale,cu ajutorul acestui forum ne strangem si noi.

Cu respect Csaba.
 
Salut sunt Stefan ( pe internet tazzy)
Sunt fan HO 1:87 imi plac la nebunie locomotivele
Sunt sincer obiectiv si falit ma veti cunoaste :roll:
 
Salutare Stefan/Tazzy, bine ai venit printre noi! Ce fel de locomotive iti plac? Sunt printre noi pasionati de "ceainice" cu aburi, de locomotive Diesel, sau de electricele cele mai moderne! Eu de exemplu, am in colectia mea in proportie covarsitoare locomotive cu aburi. Si numai la scara N! :D
 
Salut sunt Max (lmmaxim) si imi plac aburoasele. Din motive de spatiu m-am orientat catre N (desi am avut in gand si Z la un moment dat).

Deocamdata am doar un start set Fleischmann si lucrez la prima mea diorama. O sa revin cu poze cand ma apropii de ceva decent avand in vedere ca sunt incepator...
 
Buna ziua

<r>Imi cer inca o data scuze fiindca nu m-am prezentat inainte sa postez anunturi. Ma numesc Ioana, sunt din Bucuresti si de ceva vreme au inceput sa mi placa machetele (in special trenuletele). Ma bucur ca am gasit acest forum de unde pot achizitiona produse de buna calitate la un pret mai accesibil. Sper in viitorul apropiat sa pot posta si eu o colectie personala <E>:D</E> . O zi buna!</r>
 
Bine ai venit printre noi Ioana. Am un vagon care s-ar putea sa te intereseze. Vorbim in weekend pe pm sa-i fac si niste poze. :D
 
Salutare
Ma numesc Dani, sunt din Arad si in primul imi cer scuze fiindca nu m-am prezentat inainte sa postez anunturi, conform regulamentului.
Sunt pasionat de material rulant C.F. si colectionar de modelism feroviar H0. Pasiunea tine de 18 ani si colectia de aprox. 5 ani.
Felicit fondatorii si membri forumlui pentru straduinta de a promova si a cultiva acest "virus" minunat al modelismului feroviar .
 
Bine v-am gasit Trenulisti,
Incurajat de postarea lui Bachmann in discutia cu Felippe, ma vad obligat sa ma prezint, cu scuzele de rigoare ca nu am facut-o mai devreme: sunt Puiu (Gheorghe) Iliescu din Timisoara (modest colectionar de H0).Sunt bucuros de oportunitatile oferite de forum ptr.imbogatirea cunostintelor in domeniu si de relatiile interumane create cu pasionatii din acest domeniu si aici trebuie sa-i mentionez pe LDH si HGDan.
Va urmaresc de luni de zile si sper ca ma veti accepta in aceasta familie.
Multumesc si va urez la cate vise, tot atatea impliniri !
Puiu
 
Salut! Numele meu este Laurentiu, sunt din Bucuresti si imi plac foarte mult trenuletele la scara 1:87 (H0). Pe viitor sper sa achizitionez cat mai multe locomotive cu abur, caci pentru ele am o adevarata slabiciune :D . Am vazut ca aveti si o rubrica vanzari/cumparari/schimburi ceea ce mi se pare perfect pentru ca preturile aici sunt destul de accesibile pentru oricine iubeste acest hobby. Pe curand!

Laur.