Nebunia lui Gam3

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salut Gam3

Ai niste jucarii super! Mai ales locomotivele cu abur! Si vagoanele Liliput arata traznet!
Am o intrebare, daca vrei sa-mi raspunzi? Iarba aia verde pare foarte naturala, cum ai facut-o?

_______
Aditu
 
Buna Aditu,

Multumesc.La ce iarba te referi?uite o poza cu toata iarba mea:

DSCF7255-1.jpg
 
Salut!

Asa de bine da mocheta in unele poze incat chiar am crezut ca e iarba aplicata!
Mai ales portiunea din fata vagoanelor astea faine. Daca mai scapi ceva denivelari pe ea si ceva nuante galbene maronii, ca sa nu arate chiar ca un gazon, ai putea sa aduci si niste oite la pascut pe ea! Daca nu este un efect al blitzului, culoarea, asa cum se vede, este faina pentru o baza, cred eu!

Aditu
 
Salut,
Chestia faina e ca am gasit intamplator mocheta,deja nu credeam ca am sa mai gasesc,e forte buna.Poza de mai sus e cu blitzul.
 
Salutare,

Iata ce mai e nou pe la mine:

2 vagoane de marfa
DSCF7833.jpg

DSCF7839.jpg

2 tractoare
DSCF7815.jpg

Si se lucreaza cu spor la santier,cu mici modificari asa va ramane traseul.
DSCF7828.jpg

DSCF7830.jpg

DSCF7816.jpg

DSCF7820.jpg

Aici as vrea sa fac un munte,cu portal tunel 2 sine jos si cu o sina sus
DSCF7818.jpg

DSCF7817.jpg
.
Acum daca aveti observatii,critici,propuneri.........
 
In primul rand iti spun sa le stapanesti sanatos ca tare frumoase mai sunt! In al doilea rand te intreb ce dimensiuni are diorama ta?
 
Multumesc.
Placa e OSB de 6mm si are 2,5m/1.20m
Am uitat o poza,alimentare cu apa
DSCF7845.jpg
 
Merci, cam la aceleasi dimensiuni vreau sa imi fac si eu (2/1,20m).

O mica observatie: Partea din polistiren, fiind cam inalta, mascheaza partea din spate a dioramei, cel putin asa se vede in poze
 
Salutare!
Foarte frumoase jucariile! Sa le stapanesti sanatos!
Diorama ta este chiar frumoasa, dar ceva mi-a atras in mod special atentia si anume podul curbat.
Nimic de obiectat! Ma intereseaza cu ce o sa acoperi polistirenul.
Si daca se poate o poza sau doua tot cu podul dar unde incepe sa se urce sau sa se coboare.
Spor la treaba!
 
Salutare!
Seby
O mica observatie: Partea din polistiren, fiind cam inalta, mascheaza partea din spate a dioramei, cel putin asa se vede in poze
Acum plansa e la 1 m inaltime,cand o voi muta va fi mai jos si atunci nu cred ca va mai fi o problema.

iksxl
Multam'
...Ma intereseaza cu ce o sa acoperi polistirenul.
Si daca se poate o poza sau doua tot cu podul dar unde incepe sa se urce sau sa se coboare.
Tot cu mocheta.Pe langa sinele de jos,pe toata lungimea am sa cumpar de la Rally ceva interesant,am vazut cand am fost la el.Poze cand ajung acasa.


LDH

Nu stiu.
 
Lupule,uite aici:
http://www.takeforum.com/forum/viewtopic.php?t=209&start=0&mforum=hobbies
si mai mult aici:
http://www.takeforum.com/forum/viewtopic.php?t=165&postdays=0&postorder=asc&start=45&mforum=hobbies
 
Saulare,

In sfarsit au ajuns in depou,3 vagoane CFR cusete- Sachsenmodele:
DSCF7873.jpg

DSCF7879.jpg

DSCF7899.jpg

DSCF7931.jpg

DSCF7915.jpg

DSCF7913.jpg

DSCF7911.jpg

DSCF7906.jpg

DSCF7901.jpg

DSCF7893.jpg

DSCF7886.jpg

DSCF7880.jpg

DSCF7904.jpg