Pcg si diorama lui

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
@ PCQ

Raman la parerea ca trebuie sa mai umbli la culori
Pompa aia de apa, foarte bine realizata, paraca prea da in plastic iar acoperisurile sunt ca si cum ar fi ffrecate zilnic cu peria de radacina si detergent

Cand "bagi" niste culori in constructii?

In rest numai aprecieri

Cum merge cu Revell? Este asa cum ti-am spus sau m-am pacalit?
 
Merge super Revell-ul. Problema este ca daca nu sunt turnate cum trebuie componentele, asa cum am patit cu Faller-ul , indiferent de adezivul folosit , iese prost. Dar urmeaza si patina timpului. Doar sa termin cu toate constructiile sa le pun pe dioarama si apoi ma gandesc la culori , sa vad cum dau , functie de peisaj. De trei zile muncesc la gara asta si acum dimineata am terminat-o. A avut la componente de m-am plictisit. Si mai am un Vollmer similar , de care sper sa ma apuc astazi.
 
S-au finalizat astazi gara si casa de la Vollmer. Si a aparut si un cocos pe o biserica. Rezultatul acestui week-end, o diorama mai bogata ! :D

Darl0001.jpg

Darl0002.jpg

Darl0003.jpg

Darl0004.jpg

Darl0005.jpg

Darl0006.jpg

Darl0007.jpg
 
Sal ,

Aventura continua cu pomi , garduri si pavaje. Sunt in plin proces de constructie , dupa cum se vede ! :lol:

Dior0001.jpg

Dior0002.jpg

Dior0003.jpg

Dior0004.jpg
 
A fost zugravul plecat. Kitt-ul a ajuns la proprietar. Stam un pic mai prost cu timpul , dar incerc sa conving zugravul sa mai lase bautura si sa se apuce de treaba. :lol:
 
Cu acest kitt se poate rezolva.

http://www.noch.de/de/produktkatalog/artikel_detail.php?shop_artikelid=531777&navi_Kategorie1=NOCH&navi_Kategorie2=Basteln%20und%20Gestalten&navi_Kategorie3=Geländeselbstbau&navi_Kategorie4=Farben
 
Sal ,

Iata o noua achizitie epoca I. De data aceasta garnitura Milano-Stuttgart in set de 5 vagoane.

ro111.jpg

ro113.jpg

ro114.jpg

ro115.jpg

ro116.jpg

ro119.jpg

ro120.jpg
 
Vagon de posta din aceeasi garnitura. Trebuie intai sa termin ce am inceput si apoi voi continua achizitiile.