Imperiul Lupului

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
@ LA

scara masinilor pentru H0 este 1:87 ca si pentru H0m si H0e

scara 1:72 desi apropiata este o scara mare, diferenta cam de 2 mm adica oamenii tai o sa aibe peste 2 m inaltime (ireal)

scara 1:38 nici nu intra in discutie

in concluzie masinile 1:87 sunt pentru H0

mai bine o scara mai mica 1:100 decat 1:72 sau mai mare desi nici asa nu este bine
 
mie 1:72 mi se pare ok la masinile mici pt ca nu prea se gasesc 1:87 la autoturisme. Erau odata pe un site neserios care nu mai are rost sa ii dam numele.
Avioanele tale de vanatoare nu mi se pare ca respecta scara. La inaltime mi se par cat un omuletz. Asa-i? Si parca si indicatoarele rutiere sunt destul de inalte si cam voluminoase. Scuze de observatii, dar este parerea mea. Si eu luasem ceva asemantor si am constatat ca nu se incadra deloc in peisaj. De atunci am mai multa atentie la ce cumpar.
 
Multumesc pentru sfaturi si observatii. Am sa caut masini numai la scara 1:87. cat despre avioane, le-am pus asa. oricum pe diorama nu am de gand sa creez un aeroport si nici baza militara. prefer ceva mai pasnic si mai rustic.
 
ce spui Silviu? tanculetele tale pot face fata avioanelor mele sau Ludmila e in pericol???? :D :twisted:
 
lupule.......eu zic totusi sa scoti prima poza .......nu de alta dar sa nu uitam de ce suntem pe forumul asta.
 
Imi place prima poza, ii cuma la scara HO? :D
 
!!!

<r>Cred ca pe langa "EA" noi suntem la 1:87 <E>:lol:</E> <E>:lol:</E> <E>:lol:</E> <E>:lol:</E> <br/>
Las-o acolo , da bine ca paznic al flotilei tale...<br/>
rally<br/>
PS >>> micsoreaza-ti pozele la maxim 800x ~600 ca sa nu mai dam scroll si se incarca mai repede</r>
 
Fiindca au fost mai multi care au votat pentru a ramane decat cei care s-au aratat impotriva ei ( 1 persoana ), am hotarat sa pastrez poza, mai ales ca Rally nu a avut nimic impotriva ei.

Cu marimea pozelor sper sa nu mai gresesc data viitoare.
 
!!!

<r>pai ce sa am impotriva ? Aici e rubrica (nebunia ta) si daca asa vezi tu "trenulismul"... e punctul tau de vedere pe care ti-l respect . <E>:p</E> <br/>
Fiecare, in rubrica sa, i-si dezvaluie o parte din sufletul lui <E:mad:</E> <E>:roll:</E> <E>:wink:</E></r>
 
Era doar o gluma. Nu am postat-o ca o "batjocora" la adresa "trenulismului". Dar cred ca o lume mai vesela e mai buna decat una rigida.

Cat priveste sufletul meu.... Poza aceea nu-mi defineste sufletul.