Propuneri pentru forum.

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
O sugestie: daca se poate, mutarea casutei "user info" din stanga, deasupra celei de "publicitate"...
 
Mie imi pare utila acolo unde e: aflu usor cine e online; daca ar fi mai sus ar fi si mai bine... Cat despre desfiintare... :(
 
Am zis desfintare in sensul ca informatia de acolo o mutam in alta parte. E destul de greu sa ii impacam pe toti, uni vor sa o vada mai in fata, pe altii ii deranjeaza, din pacate nu putem sa facem pe plac chiar la toata lumea, dar incercam sa impacam si pisica si catelul :D
 
Pai nu prea vad de ce ar deranja prezenta listei userilor online ?!?
HAM ! :D
 
dac a spus:
Pai nu prea vad de ce ar deranja prezenta listei userilor online ?!?
HAM ! :D

Iar eu zic ca este foarte bine sa apara lista

Este o chestie psihologica

m1340.gif
 
Propun sa imbunatatiti forma in care este organizat forumul. mi se pare ca "Material Rulant din Romania" este prea general si prea amplu, as vrea sa-l "spargeti" cel putin in "Vagoane de calatori din Romania", "Vagoane de marfa din Romania" etc pentru ca materialele sa fie mai organizate.

De asemenea, as dori sa ma ocup (si eu) de sectiunea de Vagoane de calatori, unde consider ca pot aduce o contributie.

As vrea sa am drepturi de Admin strict pe partea asta de vagoane de calatori sau macar la topicele create de mine, ca sa pot edita mesajele, facand corectiile si completarile ulterioare direct in primul mesaj, ca sa ajunga sa fie o fisa cat mai corecta.
Deja la 10-56 Dragos m-a ajutat cu ceva poze, eu mai aveam ceva completari, deci ar fi utila treaba.
 
Mersi pentru reorganizare.
Am "adunat' vreo 93 de serii distincte, pana acum, incluzand vagoane ex-marfa pentru uzul adiministratiei.

Acum alte rugaminti:
- daca puteti face sortarea automata a topicelor din "Vagoane de calatori" in ordine alfabetica, astfel incat seriile sa fie aranjate automat in ordine crescatoare: 10-01, 10-03, ... 19-50, 19-54, 19-55 ... 89-95 samd; Stefan a facut cumva treaba asta pe Tramclub, la acele sectiunii dedicate statelor lumii
- As vrea ca aceste topice-fise ale mele sa ramana independente intr-un subforum, restul de topice sa fie undeva la discutii, astfel incat la fise sa fie doar fisele, pe care sa le putem modifica/edita/adauga si ele sa fie mereu la zi.
 
evident eu vin cu o propunere artistica

un top de fotografie cu sau fara premii nu are importantza da rvotarea sa fie la vedere daca se poate ...sa-l vad pe zanganel daca voteaza cu mine sau nu :D

pe bune acuma ...se poate face un top cu fiecare chestie -n parte, material rulant international.... cfr si machete si userii sa aibe drept de vot ..daca e la vedere nu vor fi deiscutzii ca so masluit ....de aceea propun in prima faza sa nici nu fie premii doar chestii simbolice ...
 
aa am uitat sa zic pe mine ma enerveaza la culme ca mesajele au scroll /adica curg ...sa fie statice astfel incat sa le vad tot timpul acola ca la sosiri ...plecari trenuri in gara ..ultimu mesaj intra primu pe lista ...se poate face chiar o grafica cu un tabel de genu sosiri in gara :D
 
O propunere mai interesanta ar fi ca la multe alte forumuri o varianta lo-fi, care ar fi ideala pentru multi (sau poate doar pentru mine) cand intra de pe mobil si injura de fiecare data cand nu au acoperire 3g prin zona :D. Dar deh, asta inseamna pana la urma taierea reclamelor si a multor alte chestii, deci ma cam indoiesc ca se va implementa vreodata. Mai simplu imi fac eu un proxy ceva de manarit forumul atunci cand sunt pe mobil :D.
 
credeti ca este ok cu regulamentul de la vanzari,eu implicit nu am notiuni de modelism feroviar ,din intamplare am aceste componente feroviare pe care am dorit sa le vand prin acest forum,nu cred ca as putea sa creez un subiect feoviar sau sa mentin unul sunt un habarnist in acest domeni si nu dorescca nimeni sa aiba tracuri cand apar pe la subiecte,doar ca sa pot posta la vanzari.credeti ca e bine sa bat campi-eu sau altii ca si mine prin forum inervand cu intrebari de ce este neagra o locomotiva cu aburi si nu galbena cand puteam posta ce aveam de vanzare si nu deranjam pe nimeni. :(
E forumul dumneavoastra si stiti poate cum e mai bine s-al coordonati ,dar parerea mea -nu tot ce zboara se mananca-
 
@cheluarad: ceea ce voia sa LDH sa spuna este ca acest forum are un rol mai mult informativ, unde se discuta, se face schimb de informatii, se prezinta lucrari, sunt foarte multe rubrici interesante, de unde ai foarte multe de invatat (daca vrei); nimeni nu s-a nascut invatat, deci toti de pe acest forum au fost la un moment dat ca tine; rubrica de vanzari/cumparari este una firesca (zic eu) intr-o comunitate.

Insa, dupa cum observi, exista o multime de rubrici de informare si una singura de vazari/cumparari; aceasta inseamna ca acest forum este unul preponderent de informare si nu unul comercial.

Sper ca acest post al meu sa nu supere pe nimeni; daca am deranjat pe cineva, sa fiu tras pe roata!
 
Salut Chelule,

Nu te pune nimeni sa bati campii aici. Pentru ceea ce doresti tu, exista okazii.ro.

Seara buna!