Nebunia mea

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
bravos, mon chere!

excelent. o mica observatie: nu credeti ca ar fi trebuit sa faceti intii placa turnanta ca sa va dea unghiul intre liniile din remiza? asa o sa va chinuiti mai mult cu placa turnanta sa pice la unghi.in orice caz, faceti o treaba super. abia astept sa o vad gata. sint curios ce varianta de placa turnanta a ales ldh. dar, ce sa fac? astept! :D

spor la lucru.
 
Nenea LDH ce spuneai de vagonul de calatori :?: ca scrie pe el retur :?: pe care din ele ca sunt doua gemene :?:
 
am primit azi o reclamatie de la inginer ca cica datorita masivitatii constructiei e posibil sa nu reziste structura, deci mai trebuie stalpi de sustinere ai grinzilor............asa ca m-am pus pe treaba.....
P1070496.jpg


totodata iata si acoperisul vopsit ......dupa cum am zis mai sunt multe de facut si e din ce in ce mai greu de lipit din cauza spatiului dar vin si ele incet incet........
P1070501.jpg
 
Bravo Coobra!
Arata chiar foarte bine! Imi place ca pot intra mai multe locomotive.
Poti sa iti deschizi o afacere din luminare vagoane, constructie cladiri diverse...etc. Cum ar suna "Coobra Industries"? Glumeam.... :)
Succes si spor la treaba in continuare!
 
atata timp cat este munca cinstita de ce sa nu fac? singura problema sunt.........clientii :oops: .....ca nu am.
iar remiza daca ma apuc sa o evaluez cu munca mea cu tot (si inca nu este gata) cred ca nu o sa fie doritori chiar de loc.
dar.....cine vrea sa ii fac ceva ...sigur ca poate apela la mine. daca consider ca pot face ma bag, daca nu ....nu.
 
Lasand gluma la o parte
E buna o oferta de pret.
Ceva de genul:
-iluminat vagon - xxx lei
-remiza 3 locomotive - xxx lei
-etc.
Serios! Altfel nu au cum sa se arate clienti.
Si inca o chestiune care trebuie tinuta minte - Publicitatea e mama comertului! Lumea trebuie sa stie ce servicii prestezi tu si la ce pret.

Oricum felicitari pentru remiza! Arata foarte bine.
 
Serios:
Era bun un catalog de prezentare (imagini + descrieri).
Este bun chiar si un topic al vostru separat cu imagini, descrieri si preturi.
Acolo sa se regaseasca tot ce stiti sa faceti.

Neserios:
Parca si vad titlul: "Coobra si LDH - Colectia de toamna - iarna" :lol:
Aaaa si catalogul sa se distribuie gratis si nu ar strica sa primeasca si cel ce a venit cu ideea acolo un procent mic din incasari. 5% sa zicem? Mi se pare ok. :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Florinn - plasticul l-am gasit prin casa si nu stiu exact la ce folosea initial si nu stiu nici daca are vreo denumire speciala.....nu ma prricep foarte bine la materiale de genul asta :oops: .
dar categoric ca o sa incerc sa vad de unde a fost cumparat si daca are vreo denumire exacta.
In alta ordine de idei - vandutul apartamentului s-a concretizat, pana pe 10.02.2007 trebuie sa ma mut, iar ce vreau eu sa construiesc ....poate cel mai devreme prin iunie-iulie va fi gata, asa ca pana atunci la mine va fi cam pauza. mai am o comanda la Rally cu o mica surpriza si ceva sine.
nici cu netul nu stiu cum o sa fac exact ca unde o sa stau provizoriu nu am nici net nici telefon nici cablu tv :evil:
 
:idea: prin telefon mobil. gprs sau 3g. presupun ca o sa ai macar o retea gsm disponibila :D
 
am rugamintea ca cei care imi dau mesaje private sa incerce totusi si pe mail la
[email protected]
mailul ma anunta azi de exemplu ca am primit doua mesaje private, iar cand am intrat aici .........nu era nimic.
multumesc