Imperiul Lupului

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
http://www.jucarii.com.ro/produs.php?cod=te26

eu am nevoie de doua bucati din astea.costa unul 55 RON asa ca m-am gandit sa iau mai bine un set:

http://www.jucarii.com.ro/produs.php?cod=t06

chiar daca imi mai raman cateva linii de rezerva.

in dupa amiaza aceasta, in loc sa studiez, eu am stat si am masurat, am calculat, am dat peste cap tot planul initial. acum am alte idei. cred ca renunt si la placajul de lemn de sub polistiren si pun un carton mai gros si-l fac cum a zis LDH: pe bucati. :lol:
 
@LA

Atentie nu renunta la placaj
Nu stiu ce grosime are dar nu renunta

Placile mele de baza au fost initial din PAL de 9 mm grosime
Eu nu am pus carton sub polistiren, se vede si din poze, este PFL dar asta merge daca modulele sunt mici sau daca au intarituri pe spate.
Daca faci module mari nu-l recomand

Modulele mele unitare sunt 40x40 cm dar este cu totul si cu totul altceva
Din cele de 40x40 am facut un modul de 40x80 care constituie modulul de baza dar care in anumite cazuri poate deveni 40x120, oricum multiplu de 40

In concluzie este bine ca placa de baza sa fie cat mai putin deformabila mai ales daca la suprastructura si relief folosesti materiale mai grele - ipsos
 
multumesc pentru sfaturi, am sa tin cont si am sa fac intocmai.

pana una alta, am reusit sa repar macazul. acum nu mai deraiaza.
 
dap. cred ca acul se slabise, asa ca am intervenit cu surubelnita si am mai strans clemele de pe spatele macazului.
 
va mai aduceti aminte de vagonul acela rosu pe care vroiam sa-l iau de la magazinul de pe kogalniceanu? ( v. pag. 1 al topicului ) CICA NU SE MAI FABRICA.

dar ma uit in seara asta pe www.roco.co si ce vad? VAGONUL si inca mai are si bulina verde ceea ce inseamna, daca nu ma insel, ca exista. :evil:


Rally, de ce nu aduci si produse de la roco? un vagon, o locomotiva. am vazut o locomotiva asa de frumoasa la 67 de Euro.
 
Pai ca sa se poata vedea trebuie sa copiezi link-ul respectiv ,nu este greu ,ia incearca sa-l copiezi cu clik dr.,send link (unde vrei )si paste pe forum ,ia incearca asa :D (daca nu merge il chem pe fiumiu si-ti zice el )
 
aaa! www.roco.ro cu sediul pe kogalniceanu....... nu-i de mirare ca nu ti-au venit.

ia-ti gandul de la ele.
 
O intrebare.

Ce scara de marime pentru autoturisme, camioane, se potriveste cel mai bine pentru HO?

Masinile mele sunt la scara 1:72. E buna? Mie mi se pare ok.

Scara 1:38 ar fi prea mica pentru HO? Am vazut niste masinute la aceasta scara si-mi plac enorm, ma gandeam sa iau una de proba, dar is cam scumpe doar pentru o proba.