Nostalgik remember - modele produse in Romania.

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
@mity
poti te rog frumos sa imi scanezi la o rezolutie mai mare foaia aia cu instructiunile de utilizare?

Multumesc :)
 
Salut ALX!

Eu nu detin nici un fel de set Lugoj, si nici nu voi detine.
Setul de calatori l-am vazut la un prieten acum 3 ani si l-am pozat de amorul artei, ceva de genul: "SA NU FACETI ASA" :))
Acea foaie
este pozata de Mihai Curea, prin urmare o sa il rog daca mai are acel set sa il pozeze. :)

:)
 
As aprecia gestu, daca se poate, eu sunt un nostalgic convins :D
 
Un H iluminat cu SMDuri de mine personal (pt srazvi), mai am un pic de lucrat la carcasa si are nevoie de un acoperis si geamuri:



 
@alx : Sustin ideea ta, arata bine.Laudabil efortul, interesant arata acum...As gandi [doar o sugestie personala] o reliefare fina a detaliilor pe lateralul masinii,poate un "wathering " la tampoane, adaosuri fine , chestie de gust,orisicum eu le-as tine si asa la vitrina, bravo colectionarilor hotarati, chit ca altii critica estetica modelelor , dar acesta e si farmecul.. :lol:
 
tare automotorul malaxa. mai multe detalii poti oferii. daca nu ma insel, cred ca este mai degraba o realizare personala caci nu cred ca la lugoj s-au fabricat astfel de modele atat de reusite.
 
Necunoscand istoria firmei si a acestui model, vin si eu cu o intrebare:
a fost lansata o serie limitata?
In ideea ca s-a produs prin metoda clasica prin injectare, probabil ca matritele mai exista, si daca da, de ce a incetat productia.

Si o alta intrebare fireasca:
de ce nu s-a perseverat?
Repet, nu stiu, probabil ca s-a schimbat domeniul de activitate, pentru ca altfel perioada 2007 - 2008 ar fi fost un apropice lansarii unor noi modele.
 
Arata bine. Toata stima pentru producatori. Eu nu am stiut de el la vremea producerii sale, caci altfel nu-l ratam. De fapt l-as cumpara, daca ar fi scos pe piata, chiar si acum cand ma dor buzunarele. Asemenea initiative ar merita sprijinite de cei ce doresc modele romanesti. Poate merita sapat si aflat daca nu se poate face ceva pentru reluarea productiei modelului.

CotyRC6
 
CotyRC6 a spus:
Arata bine. Toata stima pentru producatori. Eu nu am stiut de el la vremea producerii sale, caci altfel nu-l ratam. De fapt l-as cumpara, daca ar fi scos pe piata, chiar si acum cand ma dor buzunarele. Asemenea initiative ar merita sprijinite de cei ce doresc modele romanesti. Poate merita sapat si aflat daca nu se poate face ceva pentru reluarea productiei modelului.

CotyRC6

Pai DIP a povestit pe aici pe undeva ca in loc sa supravegheze producerea modelelor,trebuia sa se ocupe de..... hirtoage si birocrati :(